Jump to content
Willow

Bolesni what's up

Recommended Posts

morgana

Znam, znam, hvala :)

Slicno vazi i za oksalate, kofein svakako, a iznenadilo me da se gvozdje iz jaja jako tesko koristi.

Caligula

Sta je sa dzigericom? To mi baba przila ko detetu kad sam bio anemican. Cak je i ukusno.

Ili je samo mit da dzigerica poboljsava krvnu sliku

ToniAdams

a, pa to puno toga objasnjava, jedes ovde ljudima dzigerice da bi imao bolju krvnu sliku

InvisibleLight
Posted (edited)

Isto sam usla u taj niz 

Od razboljevanja pocetkom februara evo me sad u novom,  trecem talasu slabosti, jeza me trese, srce lupa. Jedva funkcionisem da idem na posao, teretanu sam skroz batalila.

Imam anemiju, dzabe pljeske tj crveno meso s c vitaminom svaki dan, dzabe tothema al ne verujem da ima veze

Morgana, kakav odnos imas ka  kakaou, s jedne strane krcat gvozdjem,doduse non hema, s druge prekrcat fitinskom kiselinom I polifenolom koji blokiraju apsorpciju gvozdja

Da, sredi uzrok anemije, ja stalno odlazem. Suplementi gvozdja na duze staze stete, imaju pro oxidativno dejstvo. Jedino da se pije puno zel.caja kao protivteza a on tek blokira usvajanje gvozdja 

@kauboj

Da, bogata je gvozdjem, samo sto cesto dobra ishrana , pa ni suplementi, ne mogu nadoknaditi gubitak od npr 150mg gvozdja mesecno

Edited by InvisibleLight

ivy

jedite semene koprive

Caligula
Posted (edited)
26 minutes ago, ToniAdams said:

a, pa to puno toga objasnjava, jedes ovde ljudima dzigerice da bi imao bolju krvnu sliku

:blush:

@julijana ma jasno, samo se mislim kako su zene pre sto/trista godina to resavale bez suplemenata. Mora biti neka ishrana, ili fizicka aktivnost

edit: i kopriva, da

Edited by Caligula

InvisibleLight

Nemam pojma, mozda su pile krv zivotinja:P

nema sanse kopriva, aronija, 2sata pre I posle NE kafa, ml.proizvodi, jaja, zitarice, orasasti, legumi. Robija a nista. Odrzavam samo pijenjem po dve ampule totheme svaki dan al to nije resenje

ToniAdams

lako su resavale, smrt je resenje za osvezenje i sve probleme

meni ovo sto julijana pise, ko da se zaljubila :wub:

InvisibleLight

Bujodrag

Ispovraćao se noćas, po sebi, krevetu, stočiću pa i po monitoru, toliko je jak mlaz bio.

Popio par piva, znači ne mnogo i ne brzo. Jeo proverenu hranu, naseckano suvo meso i domaće kobaje koje sam već jeo poslednjih dana. Pojeo i nekoliko mini bananica. I onda zadremao, oko ponoći, rekao bih. Pa me razbudilo podrigivanje i mučnina a onda i povraćanje koje nisam nikako mogao da sprečim čak ni da stignem do wc šolje. Onda sam skinuo štrokavi čaršaf i pobrisao povraćku s vidnim komadima hrane. Popio dve tablete za spavanje jer sam se ipak malo uplašio i uznemirio. Noć je bila, nisam hteo da pravim frku i razbudim matorce. I onda sam, u pokušajim da zaspim počeo opet da povraćam, još jače. mlaz je ovog puta izleteo iz mene verovatno ko u onim jeftinim hororima b produkcije, tako sam uspeo da zalijem stočić i monitor na njemu koji su udaljeni pola metra od mene.

Razlog je najverovatnije pivo koje je bilo pokvareno mada nisam osetio nikakav čudan ukus. Pijem ga često, primetio bih neku jasniju promenu.

I koliko znam, svi koji su popili pokvareno pivo su se žalili na povraćanje ali još više na bol u stomaku. Mene stomak nijee boleo niti me boli sada. Evo, pušim i pijem uobičajenu jutarnju kafu. Skuvao sam i čaj, za svaki slučaj.

Čitajući razne tekstove o multiploj sklerozi ne sećam se da sam igde naišao da se neko žalio na povraćanje. Mnogo češći su problemi sa sfinkterima i kontrolom mokrenja pa mnogi vremenom završe u pelenama za odrasle. To je jedna od mogućih budućnosti kojoj se ne radujem ni malo, plaši me jer je ponižavajuča ali do sad nisam imao takve probleme, bar ne mnogo izražene.

On the bright side, John Bonham je tako umro, udavio se u sopstvenoj povraćki posle neke baš preterane pijanke. On je bio toliko dobar bubnjar(najbolji na svetu) da mi je ovo za sada najviše što sam mu se približio. :kecman:

Jumanji

Mozda neki virus, bar ovih dana ne manjkaju.

A ta piva iz plasticnih koja pijes su verovatniji uzrocnik. Drz neki lonac pored sebe, unistices namestaj.

I smanji kobaje i suva mesa, to ti nezdravo s kroz :)

Bujodrag

Da, pivo je razlog, najverovatnije. Kobaje i suvo meso ne verujem, em smo ih svi jeli prethodnih dana em nisam mnogo pojeo jer, nažalost, nije puno ostalo  :( 

Pio sam u životu svašta i koješta, ponekad u vrlo velikim količinama. Ali ovo mi se nikad do sad nije desilo.

I čudi me što me stomak ne boli niti je boleo sinoć. Samo povraćanje. Evo, sad sam i doručkovao neka topla peciva i jogurt. Kao i obično, skuvao sam drugu kafu. To mi je uobičajena prepodnevna doza ako prvo ne doručkujem. kafa mora posle jela, uvek.

Ništa mi sada nije, kao da se sinoć ništa nije desilo.

Čudno.

Bujodrag

I, jbt, bio sam već u polu snu kad se to desilo. Razbudilo me je. 

Koliko je onda morao biti pijan Bonham kad se udavio u snu? Kako se nije probudio?

I Bon Skot iz ACDC je valjda tako umro. I ko zna koliko drugih.

Da pošaljem mejl MythBustersima da testiraju?  :ohmy:

Jumanji

Ma vrv da je virus. Ume tako neki da protrci samo kroz organizam.
Ali nisi morao odmah zestoko po dorucku -.- lagano malo da de telo oporavi, nece nista da se desi ako pojedes dvopek i popijes caj, tj.da si.... jao muskarci : )

A za kobaje i suvo meso si pisao da si i pre neki dan jeo, cini mi se, zato kazem treba to max izbegavati

Bujodrag

Nisam udario po doručku, samo malo peciva i jogurt. A za ručak ću obariti klot pirinač, za svaki slučaj. I drugi čaj već pijem, onaj neki rtanjski. Nemam kamilicu a ni Earl Grey :dry: