Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

Teaching Your Child to Ski If you love to ski, you?ve probably dreamed of the moment your child will join you for an afternoon on the slopes. But how do you know when they?re ready? How do you pick a resort that?s family friendly? And how do you encourage a scared child to strap on a pair of skis and slide down a mountain?First, says Kieffer Parrino, who runs the Children?s Division of the Telluride Ski and Snowboard School in Colorado, you find an instructor you trust. ?Most children are a lot different with a parent around,? says Parrino, who, despite 10 years of experience as an instructor, didn?t even try to teach his daughter to ski. ?To hover doesn?t help the child. They typically will not try something new if they see mom or dad there.?A family-friendly resort will have lots of beginner runs, including a ?magic carpet? lift for the bunny slope. At Telluride, all youngsters start with the magic carpet, which gently pulls the standing skier uphill, and don?t progress to a chair lift until they can demonstrate that they?re skiing in control and know how to stop. They often offer discounted ?learning to ski? packages or beginner-only lift tickets.Investigate ski schools the way you would any other childcare. What is the student-instructor ratio? Have all the teachers had background checks? Do they seem aware of child safety issues like food allergies and helmet use? Are they willing to treat each child as an individual ? for example, catering to your son?s fear of chair lifts with extra attention?If your child isn?t interested in learning to ski yet, don?t push it, and don?t expect a 3-year-old to race down the mountain like Bodie Miller. According to Parrino, most preschoolers enjoy the sensation of ?sliding? in skis, but will not be ready to ski independently until closer to 4 or 5. On the other hand, 7-year-olds who already know how to roller blade or ice skate usually learn fast.The trick is to challenge your child without spoiling the fun. Parrino suggests keeping the bunny slope interesting by introducing new skills rather than rushing off to more challenging terrain. When your child really feels ready for something steeper, try a ?fun run? down a harder slope, and expect their style to slip a little. Invest in a helmet for your own peace of mind, and away you go!

Link to comment

pronasli moji drugari neko super jeftino, a dobro mesto, kako oni kazu. zove se izola, ali u francuskoj. idem tamo sredinom marta, pa cu da ispisem preporuke!jel mozda neko bio vec?

Link to comment

apropo male dece i uzrasta, bili pocetkom januara u austrijskim dolomitima - masivi oko gross venedig - rodjenim ocima videli kako roditelji uce decu od 2 god da skijaju, mali nemci naravno. samo ih spakuju medju svoje noge, paralelno sa maminim ili tatinim nogama koje su u plugu i polako nadole. treci dan vec pice sami :Hail: . za neverovati, srpski roditelji ne pustaju decu da hodaju sama po stanu u tom uzrastu.inace, navukao se totalno na langlauf - dolina drave od kartitscha pa do duboko u korusku putem koji ide ka spittalu je najbolji langlauf teren na svetu sa centrom oko obertilliacha a kome fali zabarski, moze i na drugu stranu prema brunecku. mislim da se ne vracam na klasicno skijanje posle ovoga, nema sanse. 20-30km svaki dan, do granice organizma, u najboljem zimskom ambijentu na planeti - i sve to za dz. tacnije 6E dnevno koliko kosta oprema. smestaj je takodje besmisleno jeftin, top apartman za 2 osobe je 30-40E.

Link to comment
  • 2 weeks later...

@The Ghost: jbt, ja u zivotu nisam video ovoliko snega...ukupno... ne nekim mestima postoje zidovi od preko 6m istog. infrastruktura je bruka, kao sto si rekao, tek cu da overim severnu stranu. danas je bilo magle...inace sam od otvaranja do zatvaranja zice sve vreme proveo na snegu, ko dete. poplaveo od zime... strasno koliko snega, oslepeh!

Link to comment

glecer je jos zatvoren ali sam danas 3x spustio Paradiso :s_w: jbt, kakva staza! missim, "Tomba" je teza definitivno (nagib, led) ali je ova tehnicki gledano, totalna smrt...1km silovanja kvadricepsa. boli me kad trepcem...riba iz ekipe je slomila ruku, pa smo morali ranije da napustimo stazu (ali zato ja imam snimak spustanja spasitelja iz helisa :s_d: ), pa je malo utisak pokvaren ali je bruka definitivno. +nema bordera :wicked:

Link to comment

Bio sam za vikend na Brezovici.Osim sto sam malo zeznuo koleno, bilo je sjajno i divlje. Snega sasvim dovoljno, a padao je sve vreme, i to prsic, tako da smo uzivali u nezaboravnim voznjama po dubokom na Livadi, a overio sam i cuveno Orlovo gnezdo. Takvu stazu ste otprilike videli na extreme channelu. Razbio sam se dva puta, i na kraju, kad sam sve prosao, padnem ponovo skoro na ravnom onako umoran i povredim koleno.Malo je zivnulo gore, niknuli su neki novi ugostiteljski objekti, ali mi se i dalje drzimo Tine. Samo da kazem da nema potrebe za bilo kakvu bojazan u smislu sigurnosti, tako da svakom preporucujem da ode. Vikende organizuje Ski traka sa Ade. Dva dana skijanja sa klopom, prevozom i ski pasom su 60 evra.img3407ao9.jpgimg3410wt3.jpgimg3415yc1.jpgimg3417jh2.jpg

Link to comment

meni istice druga godina bez Breze, ubicu se. pogotovu mi je tesko kad vidim slike, ovako... najbolja planina na Balkanu!a vi gospodine to vozite dubok sneg? rispekt

Link to comment

Do 1999. sam na Brezi bio redovan i to po mesec dana iako mi je Kop na 40 minuta, ja ga ne priznajem! Breza je zakon. Verovatno idem gore za par dana...Jos da radi onaj deo ka Karpi i Tepsiji i Piribeg kome dva stuba prelaze u Makedoniju, sa Lavljim vratima i Livadom, ski centar bi bio nenadjebiv u regionu!

Edited by svetskigigacar
Link to comment

Ghost je odlicno opisao Paso Tonale, pa cu samo potkrepiti sa par slicica. utisak po povratku je sjajan, radi se o ozbiljnom skijanju...ja sam prezadovoljan sto sam se totalno nepripremljen vratio bez povrede (da se ne qrcim da nisam ni pao cool.gif ). medicinski bilans ostatka ekipe (komada 5), u dosta dobroj formi, su cak 2 gipsa: pomenuti lom ruke, i naprslo rame, koje je danas potvrdjeno. pocetnica i napredni skijas. ni jedno nije palo na crnoj stazi, za koje ljudi obicno misle da su najzajebanije...no, ajmo fotke...svakako prvi utisak je bio nivo snega u centru...na nekim mestima ga je bilo preko 5m, a nek slika parkinga u podnozju(!) posluzi kao ilustracija:foto086px3.jpgglecer Presena, 3000m n.v.:foto087ad1.jpgtipican alpski pejzaz sa staze:foto090bb7.jpgi kao slag na tortu - izdrkane Ferari skije koje u centru Venecije kostaju 2000e:foto096bi2.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...