Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

ekipa na Brezi dole ima svu opremu za takmicenje, ukljucujuci i te portabl radare. KFORovci im ostavili, a organizuju takmicenje 1 godisnje, eventualno. ...oni su dole svojevremeno jurili stotku, mada nije potrebno da napomenem da su oni sa Sare, rodjeni na skijama...

Link to comment

Bio ja.Nikada u zivotu nisam imao bolje vreme na skijanju, tako da je meni tamo stvarno bilo odlicno. Staza ima dovoljno za svakoga, dobro su uradjene, cak i ako ne bude dovoljno snega, ne treba da brines.Nisam imao mnogo vremena da vidim kako izgleda samo mesto. Mi smo bili u Marillevi 900. Samo par hotela, pansiona, doduse i jedan Irish pub.Postoji shuttle autobus (besplatan) koji vozi po celoj ski regiji. Samo sa njim mozes da stignes do Marilleve i Madonne, a posle je sve povezano zicama. Imas turisticki biro i mozes da se informises o redu voznje. Odlicne su staze. Videces Paradiso crnu, koja je apsolutni spektakl za onog ko ume dobro da skija. Mislim da je dugacka oko 2,5 kilometara sa oko 700 metara visinske razlike. Iznad nje imas glecer Presena sirine par stotina metara. Suncana strana Paso Tonalea je takodje fantasticna. Uglavnom, skijanje do yaya...Evo, ovakvo vreme je bilo....n1493468391204948506pb4.jpgParadiso:paradisoza9.jpg

Edited by The Ghost
Link to comment

mmm, ovo je preko 70% u gornjem delu? njam, njam, izgleda do yaya!za taj glecer sam cuo, to ce biti pod obavezno. hvala za info, pogledao sam i neku web prez., i lozim se big time...

Link to comment
mmm, ovo je preko 70% u gornjem delu? njam, njam, izgleda do yaya!za taj glecer sam cuo, to ce biti pod obavezno. hvala za info, pogledao sam i neku web prez., i lozim se big time...
:lol: 70% ne bi preziveo .....Madona nije losa, ali Francuska (Satel-Avorijaz, svajcarski zid) rula.
Link to comment

dajte malo vise info o tom avorijazusamo da razjasnim na brezi jednosed ne funkcionira a ranije je bio valjda jedini do livada dok se dvosed nije pojavio devedesteih god.. trenutno rade naizmenichno jedna pa druga zica, al su ledene kishe (kao i ovde) shto nikako ne valja. pratimo prognozu za opet u februaru!evo malo slika od pre 7-10 danabrezzgu3.jpgizbrazdana livadabrezz5po2.jpgbrezz5md9.jpgsto se tice hupsera prave ih i skijashi i borderi, breza je definitivno borderska planina zbog mnoshtva alternativnih staza dubokog snega askijashi su mi super pomogli par puta.. jednom shtapom dobacio kapu i naocare koji su ostali 5,6m iznad mene dok sam padala, a posle nikako nisam mogla da se uzverem do njihbrezz234xw4.jpgprashicj sa vrhova kroshnji uz vetar.. drugar skijash 3. dan na bordu:)gumenixm5.jpg

Link to comment

Ako dolazite u francusku treba izbjeci skolske odmore koji pocinju 8. februara a zavrsavaju se 8 marta (tri razlicite zone i svaka ziona ima 2 sedmice odmora). Ja idem 7. marta :)

Link to comment
.. drugar skijash 3. dan na bordu:)
reci mu da zarotira kukove jedno 70 stepeni, i prebaci tezzishte u napred jedno 50% :Pnego, kolko ce vas biti na kopu 9-11 feb?whoops smowboard & music festival je u pitanju.takmichenje u big airu i slope styleu.muzichki deo: goldie, cut killer, trance balkan desorg.,straight jackin ...
Link to comment

kad je najranije vreme da mi dete krene sa skijanjem. sad joj je 2,5 godine i jos je rano, ali da li bi mogla sledece zime da krene sa skijanjem?

Edited by Rosbacher
Link to comment

Koliko sam se ja raspitivao, ne bi trebalo pre cetiri godine da staje na skije zbog kukova. Medjutim, ljudi i mladju decu vode na skijanje. Mislim da moze, ali bas uz stalni nadzor roditelja, tj. ne bi trebalo da pustas dete da se samo spusta. U tom uzrastu sankanje i igre na snegu. Moja devojcica ima 3,5 i planiram sledece zime da je prvi put stavim na skije.

Link to comment
Koliko sam se ja raspitivao, ne bi trebalo pre cetiri godine da staje na skije zbog kukova. Medjutim, ljudi i mladju decu vode na skijanje. Mislim da moze, ali bas uz stalni nadzor roditelja, tj. ne bi trebalo da pustas dete da se samo spusta. U tom uzrastu sankanje i igre na snegu. Moja devojcica ima 3,5 i planiram sledece zime da je prvi put stavim na skije.
i mi smo planirali da na skije stane tek za dve godine kad bude imala vise od 4, ali nam je tip u prodavnici sportske opreme rekao da ni sa 3,5 godine nije rano. ipak ne bi rizikovali jer nam se cini da je rano sa 3,5. bice smizla zadovoljna i sa sankanjem. a sneg evo ga pada li pada. Edited by Rosbacher
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...