Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

Evo me nisam zaboravio ali ne stižem da napišem.

Za početak bili smo smešteni u etno selu "Srna" to je u selu Inovo kod Kalne koje je 26km od Jabučkog ravništa odakle kreće gondola. Smeštaj je dobar relativno nov. Hrana bila super sve domaće i 3 polupansiona su bila 6000 din što je smešnacena. Inače gore imaš samo Falkenštajner hotel uz gondolu i Babin zub hotel kod staze Konjarnik. Falkentštajner je skup tako da je većina ljudi smeštena po selima blizu skijališta. Ako si početnik Jabučko Ravnište je bolja početna staza a ako si iskusan skijaš bolje je parkirati se kod staze Konjarnik jer je manja gužva.

Ima ukupno 5 staza i da kažemo tri baš lepoa ski puta po 3km dužine gde može da se opustiš i lagano skijaš.

Najmanje smo skijali stazu Jabučko ravnište jer je tu gondola i najviše se čeka za penjanje. Staza Babin zub je plava i odgovorno tvrdim da je to najbolja plava staza u zemlji gde može da se usavrši tehnika ili nauči da se skija u zavisnosti od toga šta kome fali. Konjarnik je crvena staza po mom mišljenju gornji deo je više crna nego crvena i ona je najduža nekih 1600m. Kod nje je dobar trip što je prava i vidiš do dole sve pa je neobičan utisak. Sunčana dolina je crna ali meni nekako nije teška dal iz razloga što je dosta široka pa može lagano da se skija od kraja do kraja. Ima ski puteva koji ih povezuju i kao što  sam rekao lepo je skijati njima jer su dugački i lagani.

U svakom slučaju sviđa mi se i za vikend je idealno taman da se iskijaš i da ti ne dosadi.

Priroda je lepa divlja i ova planina ima više potencijala od Kopaonika ali pričao sam sa jednim pripadnikom gorkse službe i pitao da li su u planu nove staze on kaže da nisu jer treba još smeštajnih kapaciteta ali da niko ne može da dobije dozvolu gore jer žele da ostane netaknuto. Sa druge strane sam čuo da gore ne daju da se radu ništa jer su tajkuni grunuli velike pare u Kopaonik pa ne žele da im propadne investicija. Ima dosta Bugara vikendom jer im je jeftino i ovbožavaju našu muziku i klopu, kontam da je i Host među njima bio.

Što se tiče gužve na žicama nje nema tj nigde nisam čekao nešto dugo čak i u subotu kada je bio udarni dan u svakom slučaju veće gužve sam viđao na Kopu.

Za kraj ko dolazi kada prolazi kroz Svrljig obavezno da overi kafanu "Kamiondžije kvalitet" izuvaju jes da malo sporija usluga sali zaboravi se to kad se proba klopa.

sp1.jpg

sp2.jpg

sp3.jpg

sp4.jpg

sp5.jpg

sp6.jpg

sp7.jpg

Link to comment

Sve je to manje vise isto, imho

Samo ćapi na snizenju bilo koju normalnu marku i neces pogresiti

 

Inace, danas (nedelja) jos manja guzva. Bilo je za nijansu suncanije jutros pa se sneg marmedalizovao, popodne vrlo dobar

Pita od borovnica na skituljku, kuvana rakija, butkica na malom jezeru... Stvarno gotivim ovu planincinu

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo da se nadovežem na @Ravanelli

 

Moja gospoja i ja smo prošle nedelje bili na Kopu. Krenuli u nedelju 23. feb. kao da idemo na more. Putujemo na skijanje sa otvorenim prozorima na kolima, temperatura oko 15C. Od Brzeća naglo pada i dolazimo gore na 8C. 

 

Prva tri dana je bilo toplo, sneg kao kačamak, noge otpadaju. Četvrtak se kvari vreme. Petak haos. Vetar, sneg, magla, hladno, grozno. To je oteralo kao bajagi skijaše i nije bilo gužve na žicama. 

 

Subota, reklama za skijanje. Hladno, sunce ceo dan.

 

Nedelja, malo oblaka, hladno, sneg bolji nego u subotu.

 

U četvrtak i petak je palo oko 20cm snega, Toliko sam morao da skinem sa auta.

 

Opšti utisak.: Hrana u restoranima lošija nego prošlih godina. Onog ili onu ko je kupio tanjir na Marinim vodama treba osuditi da se stalno penje kao Sizif. Ono je sramota. Tanjir na Rtnju, star ko zna koliko godina je Rols Rojs za njega.

 

Sve u svemu, kako smo se nadali dobro smo se udali:) Mislio sam da od skijanja neće biti ništa, a ispalo je super.

Negativan utisak je da se od prošle godine podiglo toliko novih kafića/restorana da pojedine staze postaju Strahinjića Bana.

 

Pozdrav

Link to comment

Može li malo više o Marinim vodama? (Jeste kratka ali divna staza) Nisam uopšte u toku sa Kopaonikom (i skijanjem generalno), poslednji put sam bila 2013. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...