Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

E bas je bilo dobro. Skoro 2m snijega od toga 50cm svjezeg.

Cini mi se da je Falls za nijansu bolji od Kopa. Definitivno manja guzva ali staze ipak slabije obiljezene.

Ima vjetra i magle poprilicno. Kazu da je Sept znatno pouzdaniji za to.

Snijeg nije onako mljackav kao na Buller. Uvijek je tamo par celzijusa niza temperatura.

Link to comment
16 hours ago, peralozac said:

Pravi znalci pikiraju hladne sunčane radne dane, jave šefu ujutro da su bolesni pa žžžk žžžkaju po praznim stazama koliko im duša ište. Najpraviji znalci ne nose ni brile ni kapu i dobro se namažu kremom za sunčanje da im sutra na licu ne bi pisalo gde su to bolovali.

:lolol: Odlično, divim se i podržavam u potpunosti!

Link to comment
  • 3 months later...

U sred pustinje veliki frižider i u njemu malo skijalište. Četvorosed, tanjirača, dve kraće staze (lakša i teža) i mini terrain park. Nedovoljno za ozbiljno skijanje, ali sasvim dovoljno za lep udar adrenalina, odličnog raspoloženja i kao kul stavka za skijaški CV.

 

Spoiler

 

20181220003.thumb.JPG.b583229266ad0d613a37aae27446cc70.JPG

 

20181220001.thumb.JPG.f3c78f2e5823f909ded7fe7e6702859b.JPG

 

20181220002.thumb.JPG.4bb22ab9f11ccf323385f179c070f558.JPG

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 20.12.2018. at 10:24, placenik said:

Jel ima neko ''odozdo'' ko zna šta je urađeno oko skijališta Kolašin 1600? Kolko staza, prilazni put, i hoće li otvarati ove sezone?

Da samoodgovorim, mozda nekog zanima. Za sad od Kolasina 1600, radi samo kafic, otvaranje staza se ocekuje u februaru

Link to comment
  • 2 weeks later...

Prvi put na Kopaoniku. Metar snega. Dobro organizovano skijalište sa lepim izborom staza različitih težina za svačiji ukus. Posebno mi se dopalo kako je planina premrežena liftovima, tanjiračama (guzolinama kako je jedna mama, negde iz Vojvodine, objasnila svojoj devojčici) i šumskim putevima. Ima ih dovoljno da se mogu smišljati različite zanimljive ture. Moja omiljena: iz centra prvim jutarnjim Pančićem gore na zagrevanje - crvena Duboka, crna Duboka i Krčmar te drndanje istih dok su lepo upeglane i ne počnu da se stvaraju hupseri. Onda malim Karamanom (obavezno tanjiračom, lift je iz nekog razloga jako spor) gore pa žžžk žžžkanje levog i desnog Gvosca i Ledenica. Ledenice su mi najlepša staza na planini. Prilazni put zahteva malo odgurivanja što zna da smori i umori, ali za nagradu pogled je fantastičan, a staza skoro uvek potpuno prazna tako da je uživanje garantovano. Tu mi se često dešavalo da vrištim ili pevam od srećeZa kraj dana prelazak na Gobelju i akanje četiri crvene i dve crne staze tamo. Slično kao i sa Ledenicama, dolazak na Gobelju podrazumeva malo smaranja (odgurivanje, mini tanjirača, prelazak puta), ali opet za nagradu prelepi vidici i manjak gužve. Dodatni plus za Gobelju je kafić u podnožju. Sam pogled na ime je dovoljan da se promrzli plutokrata from down under instant zagreje, a za neplutokrate sasvim lepo rade kuvana rakija i vino.

 

20190114001.thumb.JPG.b83cb6dac09681ebfa313fb733738f60.JPG

 

20190114002.thumb.JPG.4b7fc51ca8a29478e6a62ddac16d4519.JPG

Link to comment
Prvi put na Kopaoniku. Metar snega. Dobro organizovano skijalište sa lepim izborom staza različitih težina za svačiji ukus. Posebno mi se dopalo kako je planina premrežena liftovima, tanjiračama (guzolinama kako je jedna mama, negde iz Vojvodine, objasnila svojoj devojčici) i šumskim putevima. Ima ih dovoljno da se mogu smišljati različite zanimljive ture. Moja omiljena: iz centra prvim jutarnjim Pančićem gore na zagrevanje - crvena Duboka, crna Duboka i Krčmar te drndanje istih dok su lepo upeglane i ne počnu da se stvaraju hupseri. Onda malim Karamanom (obavezno tanjiračom, lift je iz nekog razloga jako spor) gore pa žžžk žžžkanje levog i desnog Gvosca i Ledenica. Ledenice su mi najlepša staza na planini. Prilazni put zahteva malo odgurivanja što zna da smori i umori, ali za nagradu pogled je fantastičan, a staza skoro uvek potpuno prazna tako da je uživanje garantovano. Tu mi se često dešavalo da vrištim ili pevam od sreće. Za kraj dana prelazak na Gobelju i akanje četiri crvene i dve crne staze tamo. Slično kao i sa Ledenicama, dolazak na Gobelju podrazumeva malo smaranja (odgurivanje, mini tanjirača, prelazak puta), ali opet za nagradu prelepi vidici i manjak gužve. Dodatni plus za Gobelju je kafić u podnožju. Sam pogled na ime je dovoljan da se promrzli plutokrata from down under instant zagreje, a za neplutokrate sasvim lepo rade kuvana rakija i vino.
 
20190114001.thumb.JPG.b83cb6dac09681ebfa313fb733738f60.JPG
 
20190114002.thumb.JPG.4b7fc51ca8a29478e6a62ddac16d4519.JPG
E, ali reci će ti da gresis, jer Kop ima samo tih "nekoliko" staza i koliko beše, 21km ukupno, što je neuporedivo sa Austrijama i ostalim..

I ja sam pravila prilično slične ture svakog dana (ovo za Duboku i hupsere ++), s'tim što mi je obavezna bila i Marine vode nekoliko puta dok se ne napravi guzva, laka ali divna staza, bas za gušt, pa onda klackanje do Gobelja i uživanje na njima :)

Link to comment

postoji li jos ona neka brvnara ili planinski dom iza gvosca pa nekim puticem do neke staze pa levo? bio dobar pasulj iz kazanceta, nesto smo u krugu sedeli

 

ledenica je uvek retko radila ali prizor fenomenalan. gvozdac i crna okej samo sve to kratko, taman krenes vec si stigao. odlepila bih od te guzve

 

kad se samo setim koji sam ludak bila...pijem celu noc pa ujutru u 9 na stazu, ispovracam se sa bratom pored mene naslonjen na drugo drvo (on sampion u spustu u svojoh klasi)....al niko od nas skije ne skida nego rasirimo noge :laugh:..stoka stoka...pa do 5 uvece. stanemo da jedemo kod leskovacana na stazi, rumeni, pa u sobe na spavanje do izlaska.  sad bih se zalepila za neki cetinar i postala smola. i najbolje sam skijala naduvana. e to je dozivljaj, unazad unapred...

i jebena ona tanjiraca na gvoscu, jednom me digla skroz gore, srecom malo dupe bilo i jake ruke pa sam izdrzala do kraja. 

 

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

postoji li jos ona neka brvnara ili planinski dom iza gvosca pa nekim puticem do neke staze pa levo? bio dobar pasulj iz kazanceta, nesto smo u krugu sedeli

 

20190115001.thumb.JPG.1f1c647636df34be7f46752eb95b9afc.JPG

 

Ova? Nalazi se u podnožju Gvosca, odmah iza lifta. Deluje zapušteno i jedina trenutna vrednost joj je photo opportunity... Baš bi bilo dobro da radi neka kafana/okrepljana na tom mestu.

 

1 hour ago, mustang said:

i jebena ona tanjiraca na gvoscu, jednom me digla skroz gore, srecom malo dupe bilo i jake ruke pa sam izdrzala do kraja. 

 

To je verovatno bilo pre 2015. Od tada je na Gvoscu moderni šestosed sa sve haubom, a mala i velika dupeta ne da nisu u opasnosti već uživaju u sedištima sa grejačima :) 

 

20190115002.thumb.JPG.ed5297df7c89febaafe43610668e2953.JPG

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

uh ovo je bilo do ‘96

ne bih prepoznala kop sada sigurno

+1

jbt, 23 godine nisam bio na smucanju

 

gobelja, pa krcmar pa sto praznih mesta

Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...