Jump to content

We do it deeper!

Vasilij Zajcev

Recommended Posts

Vasilij Zajcev

hvala lubo, trudio sam se -_- inace, konce sam skinuo, sve fino zarasta. juce sam poceo i da sedim.

Ako nisam pomesao, njega u istom trenutku napadaju dve ajkule, pa se sudare. Neka suluda sreca, a jos je veca ludost sto je to ostalo zabelezeno kamerom. Mada mozda sam ja pomesao dva slucaja, otkad su uveli kablovsku, upijam te zanimljivosti za retarde ko dete.
u pravu si, dve velike-bele. missim, u pravu si i za to "retard-dete" al ajde, dobar si dećko pa necu :P lovile su u paru, bilo je neko prelazno doba, jutro ili vece. sunce nisko, i tako nastaju greske(!)...ljudi ajkulama ne predstavljaju prirodnu hranu i napadi se desavaju iskljucivo greskom (imam potrebu da objasnim, da ne poplasimo juniore). jaka refleksija pravi opticku varku, daska je u obliku foke kad se gleda odozdo (iz njene perspektive), testasteron + adrenalin (zivotinja u strahu, ajkulina asocijacija) i eto greske...
  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Vasilij Zajcev

26

• Kudravi Gaucos

23

• Pixie

16

• luba

12

Kudravi Gaucos
navikla sam <_< to mi je hvala sto vam otkrivam serije i stripove...
To potvrdjuje moju poentu da se moze racunati na tvoje iskustvo. :)
nisi pomesao, hvala na podsecanju, davno izasla iz ovdasnjih prica bas zbog prepucavanja, sto preporucujem svima.
Potpis. Danas su klubovi samo turisticke agencije koje daju kurseve, tako da je najbolje kulirati preterano mesanje u politiku. Smaraci i budale vladaju scenom :)
a ovo za zandarme se poklapa sa necim sto sam i ja cula. koliko god da ne volim ta zanimanja u rl-u, moram da priznam da u specijalistickim akcijama ovog tipa ronjenja imaju mnogo vise uspeha i "kvaliteta" nego civili.
Naravno. Oni zaista rade veoma ozbiljne stvari. Igrom slucaja, znam i neke speleo-ronioce i bivse vojne specijace i u najmanju ruku je sa ljudima koji se bave (ili su se bavili) ekstremnim stvarima daleko sigurnije, a ako imate srece s njihovim karakterom (sto je mali problem) i opustenije ronjenje.
i hvala zajcevu na svim zrtvama koje je podneo za ovaj topik
Zahvali mu se nekim slikama da ozivimo topik malo i privucemo ljude. :)
tako vas obucavaju, a? el vidis ti ovo Pixie? naucis da ronis i sa njima i sa nama, samo je pitanje gde se vise izblamiras :D
vidim, vidim. panduri su ispali najkul. evo vam i jedno medicinski prihvatljivo objasnjenje tog vaseg podvodnog uriniranja, pa da se malo manje blamirate. :D
The phenomenon you describe is known as immersion diuresis and occurs whenever the body is emerged in water. Immersion, along with a water temperature that is colder than air, causes narrowing of the blood vessels in the extremities. This vasoconstriction occurs primarily in the skin and superficial tissues of the body as well as in the muscles of the arms and legs. The result: An increased volume of blood is sent to the central organs of the body such as the heart, lungs and large internal blood vessels. The hormone that controls the production of urine by the kidneys is called antidiuretic hormone (ADH). It controls when and how much urine your kidneys make. The increased blood volume to the major vessels is interpreted by your body as a fluid overload. This overload causes ADH production to stop, which in turn allows the kidneys to immediately produce urine to lower the centrally circulating blood volume - the body's automatic response to preserve blood volume. Once you exit the water, circulating blood volume returns to near normal - less the fluid taken to produce urine, which is quickly replaced as the body draws fluid from body tissues, such as muscles. Unfortunately, you probably will also leave the water with a full bladder.
pixie, zajebi ove muskarcine i njihovu disaljkometriju.
luba tu d reskju. :heart: ali mene si ubedila, bas cu probati da saznam kakve su sanse da se (bar) dno bazena istrazi sa uniformama. Edited by Pixie
Kudravi Gaucos
evo vam i jedno medicinski prihvatljivo objasnjenje tog vaseg podvodnog uriniranja, pa da se malo manje blamirate. :D
I ti i Zajc ste u pravu, ali ronioci pisaju vise od toga. Ronioci pisaju zbog pritiska <_<
I ti i Zajc ste u pravu, ali ronioci pisaju vise od toga. Ronioci pisaju zbog pritiska <_<
Naravno, prihvaticemo prigovor zasnovan na empirijski dokazanim cinjenicama.Inace, sad sam nasla info stranu policijskog udruzenja ronilaca i ne zvuci lose. Clanarina je do 12? mesecno, a obuka i/ili treniranje u njihovom bazenu jednom (a zimi dvaput) nedeljno preko cele godine. Probala sam da ih dobijem telefonom i detaljnije se informisem o obuci za pocetnike, ali vise srece sledeci put.I da, izgleda da rone na Baltiku. Pronaslasam neki tekst u kome opisuju prvo godisnje zaranjanje 5. maja:Bei traumhaftem Sonnenschein, einer leichten Brise und Wassertemperaturen von 12? C... :mellow: P.S. Izgleda da su CMASovci. :D
Vasilij Zajcev
pa kakav sad pritisak osecas, milice? ajde lepo lezi i opusti se tu, nema nikakve presije, ne zurimo nigde i cela noc je pred nama...zapostavismo temu, bre, banovase me mangupi! cedo moje bilo bez tate... vi sto ronjate, imate li sta od opreme?moja malenkost prilicno kompletirala standardni paket, fali mi samo bcd. BAREovo odelo 5mm (najjeftinija u Bgd), praistorijska Maresova maska, disaljka i peraja...imam i otvorena i zatvorena. pre godinu i po sam prelomio da imam svoj i (zivotno) najvazniji deo opreme, regulator. posle duzeg razmatranja, odlucio sam se za Skubapro, i to za dobru staru (konzervativnu) kombinaciju MK2 na prvom i neizbalansiranog R190 na drugom stepenu. od sitnih gedzeta imam i cizme, rukavice i lampu.
Kudravi Gaucos

Ja nemam regulator :(Cressi odelo 5mm, jedan shorty (naleteo u Becu na rasprodaju i niasm mogao da odolim), dve maske (cudnim spletom okolnosti), disaljku (koju ne koristim uopste, odnosno, ostavljam je u camcu jer mi smeta i smara me), peraja klasicna (radna ni se ne svidjaju kako rade), carape, rukavice, noz, lampa (ova zadnja 4 sam dobijao raznim prilikama kao poklone).Ono sto jako zelim da imam, a nemam, je kompjuter. Mastam o Suunto D9, za koji cujem da ga neki forumasi poseduju. Dovoljno za vecnu mrznju doticne gospode, sto se mene tice.

• 1 month later...
Vasilij Zajcev

ako vas ima sa sertifikatima, a da niste zimogrosljivi kao ja:

ICE DIVER

Poštovane kolege ronioci, Naš klub organizuje od 9.-11. januara 2009. godine specijalistički kurs za ronjenje pod ledom po programu i standardima PADI ICE DIVER . Iskoristite priliku koja se retko pruža (zbog klimatskih uslova) i osetite duh ekstremne avanture! Prethodna akcija ovoga tipa bila je sada već prilično daleke 2006. godine, pa zato ne oklevajte. Prema prognozama metereologa, trenutni hladni talas ne bi trebao da popusti do navedenog datuma. Ledeni prekrivač je na Adi Ciganliji već formiran i pretpostavke su da će dana realizacije akcije biti i deblji. Uslovi za pristupanje kursu: Da bi ste mogli da počnete sa ovakvom obukom neophodno je da imate ronilačku kategoriju PADI AOWD, ili ekvivalent neke od ostalih ronilačkih asocijacija (CMAS P2, SSI AOWD ...). Takođe morate biti stariji od 18 godina. Lekarski pregled ne sme biti stariji od godinu dana. Program kursa: 1. Jedno teorijsko predavanje ( procedure, oprema, procena rizika, komunikacija, izbor lokacije i priprema, postupci u sličaju neplaniranih situacija) 2. Čas na bazenu ( priprema i korišćenje konopa, postupci spasavanja, signalizacija ) 3. Ronjenje pod ledom (3 zarona) Napomena: Teorijska obuka će se održavati u prostorijama kluba (Porečka 11, Beograd), obuka u bazenu će biti u okviru naših termina na zatvorenom bazenu u Pančevu, a ronjenje pod ledom na Adi Ciganliji - ispred kafića "Sunset". Po uspešno završenom kursu polaznici dobijaju PADI ICE DIVER sertifikat. Za ovakav kurs neophodna je specijalna oprema koju će klub obezbediti. Kurs će se odvijati petkom, subotom i nedeljom.

Cena:

100 eura

Info:

svetronjenja@yahoo.com , 063 84 85 985 i 063 770 66 70

www.svetronjenja-sdt.rs

ako vas ima sa sertifikatima, a da niste zimogrosljivi kao ja:
Ni po jednoj stavki ne odgovaram profilu. Ali imam ugovoren prvi cas u bazenu i bas se radujem. :)
Vasilij Zajcev

bravo, kada gnjuras? sa svabama tim tvojim?inace, sad se tek setih da sam ti duzan kontakt onih Nemaca sa kojima sam ja ronjao na Krfu:http://www.corfudiving.com.gr/index.php? ti je sajt dole, a Rolf Weyler ime baje koji organizuje ekskurzije iz svabije. ja ti svakako, ako odes dole nekad sama, savetujem da zoves direktno ovog Grka, Spiru. njegovi kontakti su na sajtu, a jedan je od najboljih ronilaca/vodica koje sam imao priliku da vidim pod vodom. teorija+praksa+iskustvo i samopouzdanje+nije skorojevic (u finansijskom smislu). old school, sto bi se reklo, bas je pravi lik

U petak. Da, sa mojom hamburskom policijom. U sigurnim sam rukama. :D Sta znam, deluju OK, i ljudi i organizacija, troje nas je novajlija...a i stvarno je bila najpovoljnija varijanta. I da, hvala za link, pogledacu.

Vasilij Zajcev

ako te budu terali da na prvim zaronima nosis pendrek i lisice, to nije normalno, bezi od njih odma!i javi neke utiske... kakve su plocice u bazenu, kako baloncici idu na gore... :wicked:

i javi neke utiske... kakve su plocice u bazenu, kako baloncici idu na gore... :wicked:
E, Zajcev, bilo je strava. Cudan je osecaj kad moras da se podsecas da treba da dises. I da ne treba da reagujes (standardno) refleksno. Ali je ta drugacija percepcija koju dobijes zaista fascinantna i uzbudljiva. Falio mi je malo osecaj kontrole, tj. da ne moram da brinem da li vodim racuna o svemu sto treba (sto je valjda i normalno za svaki pocetak) - ali zato je podrska (dobra) bila tu. A jebes plocice. Ko plocice. :) I dobro je sto mi rece da pendrek i lisice nisu standardni deo opreme. Nisu uspeli da me prevare. :D
Vasilij Zajcev

to ti je najblize beztezinskom stanju sto na zemlji mozes da budes, +disanje na usta +skuceno vidno polje, tako da je blokada osnovnih refleksa od vitalnog znacaja. koliko su te drzali dole? posle 5-6min organizam se privikne, padne ti adrenalin i onda krece pravi relax... koliko je dubok bazen, jesi uspela da osetis promenu pritiska?

• Create New...