Jump to content

We do it deeper!

Vasilij Zajcev

Recommended Posts

Kudravi Gaucos
Behh, mene ne privlači nešto to dubinsko ronjenje, leti jedino zaronim 3-4x da naberem mušalja.
Apnea? Pa moze i to, ali svaki cas se mora napolje.
  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Vasilij Zajcev

26

• Kudravi Gaucos

23

• Pixie

16

• luba

12

Ako roniš na površini može i sa disaljkom, mada su veće mušlje na dubini od 2 metra tako da mora da se izranja po vazduh. U principu ne može se duže od sat vremena u kontinuitetu, što je meni sasvim dovoljno da naberem za 1 ili 2 ručka (za više osoba). U mom slučaju je ipak krajnji ishod (klopa) motivišući faktor. :D

sad mi se ide na more. :(edit: ipak imam jos nesto da pitam dubince :D koliko vam dugo (vremenski) obicno traju ronjanja?i je l' imate mozda neku zanimljivu (tj. romanticnu) literaturu da preporucite?

Edited by Pixie
Kudravi Gaucos
Ako roniš na površini može i sa disaljkom, mada su veće mušlje na dubini od 2 metra tako da mora da se izranja po vazduh. U principu ne može se duže od sat vremena u kontinuitetu, što je meni sasvim dovoljno da naberem za 1 ili 2 ručka (za više osoba). U mom slučaju je ipak krajnji ishod (klopa) motivišući faktor. :D
Ovo je i meni mnogo drag sport.
koliko vam dugo (vremenski) obicno traju ronjanja?
To zavisi od dubine. Standardna ronjenja nesto vise od pola sata, recimo da je 45 min dosta dugo, a jednom prilikom sam saznao da se ostanak duze od sat vremena smatra bezobrazlukom za ove na brodu sto te cekaju. Te prilike smo se vukli oko desetak metara sa uigranom ekipom koja veoma dobro dise (ronioci vremenom nauce normalnije da disu i trose manje, dok pocetnici od uzbudjenja posrcu bocu) i lik nas isterao nakon sat vremena. Ovi gore vec poceli da se brinu i mrko da nas gledaju. Moram pomenuti da dugi ostanci prave i problem sto se tice pisanja, jer bubrezi na vecem pritisku proizvode vise mokrace i besika je stisnutija, pa ti se pripisa zacas. Ima ljudi koji se jednostavno opuste i obave to u odelu, ali moram napomenuti da ja nisam jedan od njih.
i je l' imate mozda neku zanimljivu (tj. romanticnu) literaturu da preporucite?
Ja ne znam puno o tome. Pitaj Zajceva, on je poznat kao romantik :)
Vasilij Zajcev

ja furam poeziju, kapiram da je ona pitala za prozu.(dobices sve potrebno na kursu, ne opterecuj se) ;)

Moram pomenuti da dugi ostanci prave i problem sto se tice pisanja, jer bubrezi na vecem pritisku proizvode vise mokrace i besika je stisnutija, pa ti se pripisa zacas. Ima ljudi koji se jednostavno opuste i obave to u odelu, ali moram napomenuti da ja nisam jedan od njih.
:whistle:
imas krpe + regulator kod mene ako zatrebaju...
sto bre neces da uzmes odelo? ma uzmi slobodno! :naughty: i da, commando-bullshit cmasovcu, nije pritisak osnovni razlog (sto ti se pisam na udruzenje) nego gubitak telesne temperature. naime, u vodi se temperatura gubi 20x brze nego na vazduhu. a kad je ladno, besika prva strada...uzmi bre odelo, 'nas kak'o je! Edited by Vasilij Zajcev
koliko vam dugo (vremenski) obicno traju ronjanja?
sem ovoga sto kaze kudravi, problem je i u kapacitetu boce (ima ih razlicitih). u njoj je odredjena kolicina kompresovanog vazduha i tacka. kad ga potrosis, gotov si, a moras da vodis racuna i o dekompresiji tj. vremenu potrebnom za nju. ovo pogotovo ako ronis malo dublje.
Kudravi Gaucos
:whistle: sto bre neces da uzmes odelo? ma uzmi slobodno! :naughty: uzmi bre odelo, 'nas kak'o je!
Nisam ja gadljiv, nego sam gledao neku emisiju gde nekog nesrecnog surfera treci put napada ajkula, pa su pretpostavili da je zbog necega sto ima u mokraci. Kao - nema sanse da bas njega svaki put ubode, nego covek mnogo pisa :)Zajebavam se, ali koristio sam ja i klupska odela i svasta... Kontam da sve to morska voda dezinfikuje svojim bakterijama. Al nesto mi ne ide da pisam u odelo, osecam se ko da sam se u gace upisao.
i da, commando-bullshit cmasovcu, nije pritisak osnovni razlog (sto ti se pisam na udruzenje) nego gubitak telesne temperature. naime, u vodi se temperatura gubi 20x brze nego na vazduhu. a kad je ladno, besika prva strada...
Jesu vam to rekli? Joooj, zivote... Skini se go i kreni da skaces po parku u januaru, pa da vidis kako ti prva stvar na umu nece biti pisanje, nego kako da ti ne otpadne pisa.
Kudravi Gaucos
sem ovoga sto kaze kudravi, problem je i u kapacitetu boce (ima ih razlicitih). u njoj je odredjena kolicina kompresovanog vazduha i tacka. kad ga potrosis, gotov si, a moras da vodis racuna i o dekompresiji tj. vremenu potrebnom za nju. ovo pogotovo ako ronis malo dublje.
Tacno je to sto pricas, ali ce njoj u pocetku daleko najvazniji faktor biti samo disanje. Nece je pustati duboko, dobice standardnu dvanaesticu na 250 bara i to joj je to. Jedino mozda postoji sansa da se dokopa petnaestice, ali opet joj izadje na isto ako ne dise kako treba (a u pocetku sigurno nece). Kako god okrene, 30 - 40 minuta ce biti maksimum.
Vasilij Zajcev

tako vas obucavaju, a? el vidis ti ovo Pixie? naucis da ronis i sa njima i sa nama, samo je pitanje gde se vise izblamiras :D

Nisam ja gadljiv, nego sam gledao neku emisiju gde nekog nesrecnog surfera treci put napada ajkula, pa su pretpostavili da je zbog necega sto ima u mokraci. Kao - nema sanse da bas njega svaki put ubode, nego covek mnogo pisa :)
jeste i to nesto se zove testasteron ali ne mogu cmasovcu da objasnjavam jos i sta je to :bee: ...sad bez zajebancije, tom decku su uradili sve zive testove i samo mu nasli povisen nivo ovog hormona. inace svi surferi i ronioci pisaju ko ludi u odela...ironija sudbine je onaj snimak koji je napravila njegova riba(!), verovatno najsrecnija osoba zbog tolikog testasterona, a na kome se vidi kako ga obara velika bela ajkula (ugriz za dasku) na sred talasa
Kudravi Gaucos
tako vas obucavaju, a? el vidis ti ovo Pixie? naucis da ronis i sa njima i sa nama, samo je pitanje gde se vise izblamiras :D
Jebiga, i kamen ume da potone... :D
jeste i to nesto se zove testasteron ali ne mogu cmasovcu da objasnjavam jos i sta je to :bee:
To je ono sto padijevac smatra privlacnim na partneru? :D
...sad bez zajebancije, tom decku su uradili sve zive testove i samo mu nasli povisen nivo ovog hormona. inace svi surferi i ronioci pisaju ko ludi u odela...ironija sudbine je onaj snimak koji je napravila njegova riba(!), verovatno najsrecnija osoba zbog tolikog testasterona, a na kome se vidi kako ga obara velika bela ajkula (ugriz za dasku) na sred talasa
Ako nisam pomesao, njega u istom trenutku napadaju dve ajkule, pa se sudare. Neka suluda sreca, a jos je veca ludost sto je to ostalo zabelezeno kamerom. Mada mozda sam ja pomesao dva slucaja, otkad su uveli kablovsku, upijam te zanimljivosti za retarde ko dete.Inace, ne pisaju svi ronioci u gace, ali mi je jasno zasto to govorite sebi. Whatever gets you thru the night :lol: :lol: :lol:

pixie, zajebi ove muskarcine i njihovu disaljkometriju.ako imas mogucnosti da se uvalis na taj pandurski kurs za ronjenje, obavezno.davnih dana je u beogradu samo tako moglo i da se uci ronjenje (vojska+panduri), valdanos nam je bio poput egipta, i veruj mi, sve sto sam tamo naucila vredi i vise nego padijevci i cmasovci zajedno.lako ces posle da prodjes padi ili cmas ako ti negde budu trazili - meni su, recimo, u startu posle kao testova, dodeljene dve zvezdice i aow, kad sam se zaticala na mestima gde je to kao uslov. posle sam bez ikakve frke dobijala dalje renkove.iz danasnje perspektive, egipat je idealno mesto da odradis prve zarone. bezbedno je u 90 posto slucajeva, instruktori vecinom odlicni - u dahabu najbolji, ali je tamo malo komplikovanije za smestaj, u sharmu radi jedna devojka odavde i odlicna je.nemci cesto idu na jug afrike, moguce je da nije tako skupo otici preko nekog udruzenja.u principu je svejedno gde ces odraditi kurs. prvi pravi zaron je prelomna tacka da li ostajes rekreativac ili hoces nesto vise. a i to je svejedno, meni je i danas fenomenalno uzivanje da snorklujem ko penzionerka :-)

Kudravi Gaucos
pixie, zajebi ove muskarcine i njihovu disaljkometriju.
luba je iznad toga...
sve sto sam tamo naucila vredi i vise nego padijevci i cmasovci zajedno.
:lol: btw, vidis da su njoj dodeljivali zvezdice na djuture, ko zna kakav je to klub i sta je to... <_< Salu na stranu, kod nas sad ima zandarmerijski klub i jednom sam isao s njima i bas mi se svidelo kako se ponasaju.

pa moram da budem glas razuma kad ste odmah poceli sa pisanjem u dalj. ko onda kad zamalo nateraste apotekaricu da kupi viking odelo :Dnego, kad pominjes te zandarme, jesu to oni sto su se otcepili i napravili sebasitan klub?

Kudravi Gaucos
pa moram da budem glas razuma kad ste odmah poceli sa pisanjem u dalj. ko onda kad zamalo nateraste apotekaricu da kupi viking odelo :D
Eno je sad sa slomljenom nogom, pa ti vidi ko je dugorocno gledano bio mudar <_<
nego, kad pominjes te zandarme, jesu to oni sto su se otcepili i napravili sebasitan klub?
Ne. Sebastijan je prvi nas privatni klub. Vlasnik je Peca i mislim da je pre toga kao i svi iz tvoje generacije (ovo zvuci ruznije nego sto sam nameravao) bio u URSu. Ako nisam pomesao (a verovatno jesam, jer me ta politika ne zanima previse osim za ova drugarska podjebavanja sa Zajcevom), tada se ta jedna organizacija (inace, pod CMAS kapom, kao i sve nase) podelila na dve, a ubrzo zatim je krenulo otvaranje silnih klubova. Sebastijan se hvali da je prvi pravi privatni klub.Ovi zandari o kojima ja pricam su klub koji je valjda osnovala zandarmerija za onu svoju grupu specijalaca koja vadi leseve iz reka kad se neko prevrne s mosta, pa se ljudi uclane tamo ako im se hoce. Valjda. Znam samo da su me ta dva lika koja sam upoznao razuveravala dva dana kako nemaju veze sa murijom.
... i svi iz tvoje generacije (ovo zvuci ruznije nego sto sam nameravao) bio u URSu.
navikla sam <_< to mi je hvala sto vam otkrivam serije i stripove...
Ako nisam pomesao (a verovatno jesam, jer me ta politika ne zanima previse osim za ova drugarska podjebavanja sa Zajcevom), tada se ta jedna organizacija (inace, pod CMAS kapom, kao i sve nase) podelila na dve, a ubrzo zatim je krenulo otvaranje silnih klubova. Sebastijan se hvali da je prvi pravi privatni klub.
nisi pomesao, hvala na podsecanju, davno izasla iz ovdasnjih prica bas zbog prepucavanja, sto preporucujem svima.a ovo za zandarme se poklapa sa necim sto sam i ja cula. koliko god da ne volim ta zanimanja u rl-u, moram da priznam da u specijalistickim akcijama ovog tipa ronjenja imaju mnogo vise uspeha i "kvaliteta" nego civili.i hvala zajcevu na svim zrtvama koje je podneo za ovaj topik
  • Create New...