Jump to content
IGNORED

Hajduk


Otto Katz

Recommended Posts

Ne shvataš poantu. Nije ti to Mrđa, e da bi mu fakta po sebi bila bitna. Radi se o tome da je Frane igrao za okupatora.
Ja bih rekao da vi ne shvatate poentu. A ona je u tome da ste naveli kako su Bobek i Mitic igrali za klubove u kvislinskim rezimima, dok je s druge strane Hajduk bio klub sa partizanskom tradicijom jos iz rata. Ja sam vam naveo samo cinjenicu da je najveca legenda Hajduka igrao za klub okupatora. Ne za domaci klub u okupacionim uslovima, vec za klub u zemlji okupatora ciji je clan postao u toku okupacije.
Link to comment

Ponovo je no 7 uletio sa visoka u diskusiju, da nas razbuca argumentima koje je on čuo od dide uz priče kraj ognjištarske vatre ili ispred kakve lokalne birtije. Dečko je lijepo sve to upio, nafilovan je svim mogućim dogodovštinama , informacijama i anegdotama i sad će on da nauči raju koji su u to vrijeme pohodili stadione ali nisu imali kompletan uvid u sva događanja. Pa da krenemo. Sad svi treba da mirno ušutimo da nam on objasni: sve o velikoj četvorki, početcima huliganizma na ex yu prostorima, čuvenim pitarima (saksijama) babe Mande, dogodovštinama sa Visa, slijepom putniku u avionu za down under. Vežite se, polijećemo.

Edited by Mister No
Link to comment
sve o največem igraču hajdukawww.bernardvukas.com
mog matorog zovu vukas. upravo mu dajem tastaturu da napise poruku za No 7 i Dimitrija, pa nek me banuju:"mars u picku materinu stoko iskompleksirana"kaze jos da napisem da kako je hajduk igrao te `73, kad sam ja rodjen, nije igrao niko.
Link to comment
mog matorog zovu vukas. upravo mu dajem tastaturu da napise poruku za No 7 i Dimitrija, pa nek me banuju:"mars u picku materinu stoko iskompleksirana"kaze jos da napisem da kako je hajduk igrao te `73, kad sam ja rodjen, nije igrao niko.
Velez - Hajduk 5-0Svaka cast Hajduku i sve ali nemojte vise pricati o toj 73. godini
Link to comment
...
Zloban si, dečko je baš baždaren.@NemanjaTrofej "Hajdučko srce" dodjeljuje Torcida na osnovu truda, rada i zalaganja za ekipu (jednom igraču, dakako), zadnjih godina ta titula pomalo gubi smisao. Mislim da se istom (bar devedesetih) najviše nakitio Milan Rapajić, ali nemoj me držat za riječ.Stav Torcide spram nekakve regionalne lige je no no. Bar je tako nedavno zborio glasnogovornik Torcide.A što se tiče odnosa hrv. medija spram Bijelih, možemo to raspodijelit u metropolitanski mediji (poslovično pljuvačko-podozrivi odnos, hint: HTV primjerice) i ostali, koji su uglavnom korektni. Index je, složit ćemo se, smeće od portala, samim tim mi ih je suvišno i spominjati. Trenutno im je Slaven Bilić jako interesantan, pa Hajduk malo pada u drugi plan. Pa ne može se sve odjednom, treba imat obzira prema tim golemim kapacitetima. Edited by Eidyia
Link to comment

1952 PRVI DEO - Druga Grupa2. Hajduk 10 6 0 4 23:11 12FINALNI DEO - Prva Grupa1. Hajduk 6 4 1 1 12:4 9(J.MATOšIĆ)g: Vladimir Beara (16/0)o: Božo Broketa (16/3), Slavko Luštica (16/1), LENKO GRČIĆ (14/0), Ervin Katnić (12/0), Ljubomir Kokeza (11/0), Ivo Mrčić (9/0), Zdravko Juričko (4/1), DAVOR GRČIĆ (1/0)n: Bernard Vukas (16/8), Frane Matošić (15/5), Stane Krstulović (13/8), Vladimir šenauer (13/3), Krešimir Arapović (11/3), Ante Mladinić (5/1), Vojko Andrijašević (2/2), Dragutin Drvodelić (1/0)

Link to comment

1952/1953 2. Hajduk 22 11 7 4 49:35 29(J.Matošić) g: Vladimir Beara (14/0), ANTE VULIĆ (6/0), RADOVNIKOVIĆ III (2/0)o: Slavko Luštica (21/1), Davor Grčić (19/0), Stane Krstulović (18/1), Lenko Grčić (17/0), Ljubomir Kokeza (12/0), SVEMIR DELIĆ (8/0), FRANE IVANČIĆ (3/1), VLADE RATKOVIĆ (3/0), MARIO DUPLANČIĆ (3/0), MIROSLAV BRKLJAČA (2/0), Ive Radovniković (2/0), Zdravko Juričko (2/0), Ervin Katnić (1/0), Ivo Mrčić (1/0), Hrvoje Jukić (1/0), Miljenko Batinić (1/0)n: Božo Broketa (20/11), Frane Matošić (19/11), Bernard Vukas (17/12), Vladimir šenauer (17/3), Krešimir Arapović (15/3), BOžIDAR SENČAR (5/1), JOšKO VIDOšEVIĆ (3/3), LEONARD DADIĆ (3/0), BOGDAN KRAGIĆ (3/0), Ante Mladinić (3/0), Vojko Andrijašević (2/2), žELJKO KURIR (1/0)

Edited by mrdja
Link to comment

1953/1954 4. Hajduk 26 16 3 7 55:34 35(J.Matošić)g: Vladimir Beara (20/0), MILE PETKOVIĆ (3/0), Ante Vulić (2/0) o: Lenko Grčić (25/0), Slavko Luštica (24/2), Božo Broketa (22/5), Davor Grčić (22/0), Ljubomir Kokeza (20/0), Svemir Delić (5/0), Stane Krstulović (4/0), Miroslav Brkljača (2/0), Frane Ivančić (1/0)n: Bernard Vukas (24/13), Joško Vidošević (21/10), Frane Matošić (20/11), Vladimir šenauer (19/3), Božidar Senčar (18/7), Krešimir Arapović (13/3), Ante Mladinić (9/1), Bogdan Kragić (1/0)

Link to comment

1954/19551. Hajduk 26 16 6 4 69:27 38(A.TOMAšEVIĆ)g: Vladimir Beara (20/0), Ante Vulić (6/0)o: Slavko Luštica (26/1), Davor Grčić (25/1), Ljubomir Kokeza (25/0), Lenko Grčić (21/0), Božo Broketa (20/1), NIKOLA RADOVIĆ (20/1)n: Bernard Vukas (26/20), Joško Vidošević (26/18), SULEJMAN REBAC (23/9), Vladimir šenauer (22/7), Frane Matošić (21/8), Bogdan Kragić (3/3), DAVOR BENČIĆ (1/0), Leonard Dadić (1/0)

Link to comment

1955/195612. Hajduk 26 9 5 12 52:39 23(Lj.Benčić)g: Ante Vulić (23/3), ANTE JURIĆ (2/0)o: Stane Krstulović (23/1), Ljubomir Kokeza (21/1), Nikola Radović (21/1), Davor Grčić (20/1), Božo Broketa (12/0), Lenko Grčić (12/0), Miroslav Brkljača (7/0), ZDRAVKO MEšTANEK (4/0), IVO BEGO (1/0)n: Bernard Vukas (24/13), Sulejman Rebac (22/10), Slavko Luštica (21/1), Joško Vidošević (17/4), Frane Matošić (13/6), ANTE žANETIĆ (13/6), Ante Mladinić (8/1), Leonard Dadić (5/0), žARKO MAKSAN (5/0), JOšKO PLEšKO (1/1 )

Link to comment
Ja bih rekao da vi ne shvatate poentu. A ona je u tome da ste naveli kako su Bobek i Mitic igrali za klubove u kvislinskim rezimima, dok je s druge strane Hajduk bio klub sa partizanskom tradicijom jos iz rata. Ja sam vam naveo samo cinjenicu da je najveca legenda Hajduka igrao za klub okupatora. Ne za domaci klub u okupacionim uslovima, vec za klub u zemlji okupatora ciji je clan postao u toku okupacije.
Eh na šta smo spali da su nam duhovi Frane i Bajde (koje malo ko od nas da je i vidio igrati, ali fakat i u mojoj kući je Bajdina fotka bila u porodičnom albumu) življi i bitniji nego Ibričić, Kalinić, Bušić, Bartolović...Franina bolonjska epizoda s održavanjem forme i stjecanjem internacionalnog iskustva ništa ne mijenja na činjenici da je HNK Hajduk bio tim NOVJ i slobodne Francuske. Vi imate svoj Bari iz '91, meni je ipak više poštovanja dostojan onaj Hajdukov iz '44.edit: Mrđa, kralju! :thumbsup: Edited by king louie
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...