Jump to content
IGNORED

Hajduk


Otto Katz

Recommended Posts

a ko vam je sad od bivsih u upravi i ko bira skupstinu?
Buljan je sportski direktor,Mužinić je isto u klubu,Đoni trenira djecu,mislim da se i Holcer mota po klubuA i šurjak,Jerković,Rožić...su bili nekad glavešine.A moj žungul od kako je pobiga u Ameriku 1980 igrat mali nogomet nikako se i nije vratia.živi u San Diegu ,debel ko prasac, na farmi uzgaja konje
Link to comment
Pa na slici pobogu. Za prvog lijevo u gornjem redu nisam siguran je li Holcer, ili Džoni. Prvi lijevo u donjem redu je žungul?
Mislim da je žungul aludirao da fale 2 velika, za najveći tim u povijesti.
Link to comment
sta rade braca vujovic? mislim da nista o njima nisam cuo jos od raspada.
Zlatko je pomočni trener Hajduka i bavi se menađerstvom, a Zoran je jedno vrime bio u Marseja , pa je imao neku tragediu u familiji.Neznam šta sad radi.I jedan i drugi žive u Splitu.
Link to comment

Pa na slici pobogu. Za prvog lijevo u gornjem redu nisam siguran je li Holcer, ili Džoni. Prvi lijevo u donjem redu je žungul?A sad malo patkometrije; Hajduk jer: 1. za njega navijaju moj otac, stric i braća;2. upisan sam u klub sa 6 godina, prije toga sam dobio sladžu a a slastičarka je živo branila Džonija, Holcera i Jerkovića pred nekim matorcima, pa sam shvatio da je to važna i pravedna stvar;3. to je jedini klub u južnih Slavena, koji igra u elitnom takmičenju otkako isto postoji (ma pokrijte se ušima žohari);4. to je klub koji je igrao za NOV 44/45 protiv Engleza, škota i Iraca (dok je Bobek bio u nekoj ustaškoj službi, a Mitić igrao valjda za Nedića);5. to je klub koji je 7 decenija (sve dok Partizanov predsjednik nije preuzeo svu moć u državi) igrao u istoj opremi - plave štucne, plave gaće, bijeli dres bez ikakvih napisa i sranja (a imate li vi svoje tradicionalne dresove?); 6. to je jedini klub koji sa Zvezdom (btw, sisaj) ima pozitivan skor;7. to je jedini regionalni klub, član velike 4 (van glavnih gradova, bez podrške vojske i policije);8. to je klub koji je 5x za redom osvojao najdraži trofej, te ga na kraju osvojio i zauvijek (i to u "gostima", tj. u osinjem gnijezdu);9. to je klub koji je njegovao sve suprotno pičkastom fudbalu, igralo se muški sa najboljom duel igrom i igrom u gostima u SFRJ;10. Hajduk je više od igre, klub sa vlastitom operetom, tv serijom i općim kulturnim značajem.

Dodao bih i ovoto nije jedini klub koji je ukrao barem jednu titulu
Link to comment
tako je! fale na slici,vjerovatno su bili ozljeđeni ili popušili kartone
Evo i ko je igrao te sezone:1973/19741. Hajduk 34 18 9 7 52:24 45(T.Ivić)g: RIZAH MEšKOVIĆ (33/0), Ivan Katalinić (2/0)o: Luka Peruzović (31/1), Vedran Rožić (29/0), Dragan Holcer (26/0), Ivan Buljan (25/2), Vilson Džoni (24/2), Mario Boljat (21/1)n: Ivica šurjak (34/8), Jurica Jerković (32/9), Slaviša žungul (30/12), Dražen Mužinić (30/2), Branko Oblak (28/5), žELJKO MIJAČ (22/2), Mićun Jovanić (16/3), Ivica Matković (15/3), GORAN JURIšIĆ (11/2), Berislav Poldrugovac (3/0), Joško Gluić (3/0), NENAD šALOV (2/0) Edited by mrdja
Link to comment
evo malo sa Wikipedije:Hrvatski nogometni klub "Hajduk" osnovala je, u praškoj pivnici U Fleku, skupina splitskih studenata koji su studirali u Pragu: Fabijan Kaliterna, Lucijan Stella, Ivan šakić, Vjekoslav Ivanišević, a po nekima i Vladimir šore, i to nakon što su gledali susret tamošnjih "Sparte" i "Slavije". Tada su došli na ideju da osnuju nogometni klub u svom rodnom gradu. Ime je klubu dao profesor splitske gimnazije Josip Barač nakon što su mu spomenuti studenti u ured utrčali naglo poput pobunjenika, tzv. hajduka.Ploča postavljena u pivnici U Fleku koja još dan danas radi1924. godine cijela postava Hajduka osim vratara koji je imao talijansko državljanstvo (iako je bio iz hrvatskih krajeva), igrala je za reprezentaciju (Čehoslovačka 0:2), zahvaljujući velikim rezultatima zabilježenim u domaćim i međunarodnim susretima.1941. - 1943., Hajduk je odbio nastupati u tuđinskom (talijanskom) prvenstvu1944. HNK Hajduk tajno je obnovio rad na Visu 1944., i djelujući pod nazivom "Hajduk NOVJ"(navodno im je ponuđeno da budu vojni klub i da umjesto Hajduk se zovu Partizan što su odbili"ili Hajduk ili nikako") igrao je sa savezničkim momčadima (momčadima klubova iz zemalja pod kontrolom Saveznika i savezničkim vojnim/mornaričkim momčadima) diljem slobodnih ozemlja Europe i Sredozemlja. Te je godine na jednoj utakmici u Bariju, Hajduka gledalo oko 50 tisuća ljudi, što je tada u svijetu bilo nevjerojatno.1949. Hajduk je posjetio Australiju i tako postao prvi klub iz Jugoslavije koji je igrao na svim kontinentima. 1950. godine klub je osvojio prvenstvo Jugoslavije bez izgubljenog susreta, što je rekord koji dosad nitko sa ovih prostora nije srušio. Iste godine, prije odlučujuće utakmice sa Crvenom Zvezdom (pobjeda 2:1) osnovana je navijačka organizacija Torcida (nazvana po brazilskim navijačima), te postala prva organizirana navijačka skupina u Europi.Momčad Hajduka, 1955.godine sa nekim od največih igrača u povjestiVladimir Beara,Frane Matošić ,Bernard VukasOd 1970. do 1980. godine bio je period zlatne generacije Hajduka koja je napravila najbolje rezultate u povijesti kluba.9 trofeja u 10 godina !
Eh to tudjinsko a da je bilo samo malo severnije pa gde bi bio kraj te 1941? Nego jel sigurno nije odigrana nijedna utakmica od 1943 do formiranja NO Hajduka?Naravno da je posetio Australiju pitanje je samo dal se neko svercovao na putu za Australiju?Jeste Torcida je bila cuvena u tim godinama po babam koje su bacale saksije na glave gostujucim navijacima po tome je inace Split bio poznat. Jer i baba i dida su bili torcida! To im je bio vrhunski dogadjaj pa se okupi i kontinentalci i ostrvljani.Da ne govorim da dok je bio Stari plac kakvih je tu iskustava bilo. Edited by No7
Link to comment
Zar nije prva frka bila kad su se u šidu potukli Grobari i panduri, kad su ovi prvi krenuli na gostovanje u Vinkovce?
Takvih tuca je bilo mnogo na nacionalnoj liniji jos davnih dana ali se o tome zvanicno nije pricalo. U Splitu je poceo haos ako se gledaju stadion kao refleksija na dogadjanje u SFRJ a ne na Maksimiru.
Link to comment
4. to je klub koji je igrao za NOV 44/45 protiv Engleza, škota i Iraca (dok je Bobek bio u nekoj ustaškoj službi, a Mitić igrao valjda za Nedića);
Legenda kluba, Frane Matosic, je 1941., po okupaciji Jugoslavije, otisao da igra u zemlju okupatora Italiju, za klub Bolonja (ili Ambrozijana). Rajko Mitic nije igrao za Nedica nego za BSK.
5. to je klub koji je 7 decenija (sve dok Partizanov predsjednik nije preuzeo svu moć u državi) igrao u istoj opremi - plave štucne, plave gaće, bijeli dres bez ikakvih napisa i sranja (a imate li vi svoje tradicionalne dresove?);
Kako nije menjao? U doba Maspoka, skinuo je sa grba partizansku zvezdu i turio sahovnicu. Kada mu je Vrhovni navijac poslao pismo upozorenja, pokajnicki je vratio zvezdu u grb i na stadionu kod Plinare istakao parolu: Ko ne voli 'Ajduka iz Splita, Taj ne voli Partiju i Tita!".
7. to je jedini regionalni klub, član velike 4 (van glavnih gradova, bez podrške vojske i policije);
Pogledati gore u vezi Vrhovnog navijaca i partizanskog kluba sa Visa.
10. Hajduk je više od igre, klub sa vlastitom operetom, tv serijom i općim kulturnim značajem.
U Zvezdi je za sve to bio dovoljan jedan igrac - Dragoslav Sekularac.
Link to comment

Ambrosiana je bivši i sadašnji Internazionale, ne Bologna.Stavih malo patkometrije e ne bi li se neki klinac zakačio, kad tamo - gos'n Dimitrije, hehe. '71 nije stavljena šahovnica iznebuha, već je vraćen povijesni grb. Prvi grb Hajduka, kojeg sam dobio je imao šahovnicu unutar plavog kruga, a oko toga zlatni vijenac s malom cz na vrhu.

Link to comment
Ambrosiana je bivši i sadašnji Internazionale, ne Bologna.Stavih malo patkometrije e ne bi li se neki klinac zakačio, kad tamo - gos'n Dimitrije, hehe. '71 nije stavljena šahovnica iznebuha, već je vraćen povijesni grb. Prvi grb Hajduka, kojeg sam dobio je imao šahovnicu unutar plavog kruga, a oko toga zlatni vijenac s malom cz na vrhu.
Ma znam ja da je Ambroziana bilo ime Intera za vreme Musolinija (Sv. Ambroz je zastitnik grada Milana a Internacionale je bilo politicki nekorektno ime u prvoj fasistickoj drzavi). Nisam siguran samo da li je Matosic za vreme rata igrao u Bolonji ili Ambroziani.Znam i da je sahovnica bila u originalnom Hajdukovom grbu. Medjutim, na Visu je prikacena petokraka na bele majce (nisu imali druge) kao simbol Titovih partizana, pa je to postala klupska tradicija. Shovnica je vracena na kratko u vreme Maspoka, kao simbol stare klupske tradicije i hrvatskog indentiteta, a zvezda je minimalizovana do minijature. U isto vreme i Dnamo je promenio grb (stit postao tanjr) i uveo sahovnicu sa minijaturnom zvezdom. Kada je cirkus sa Maspokom zavrsen, Hajduk je pokajnicki vratio zvezdu u centar grba, dok je Dinamo junacki istrajao u svom sahovnicarskom identitetu. Edited by Dimitrije
Link to comment
Ma znam ja da je Ambroziana bilo ime Intera za vreme Musolinija (Sv. Ambroz je zastitnik grada Milana a Internacionale je bilo politicki nekorektno ime u prvoj fasistickoj drzavi). Nisam siguran samo da li je Matosic za vreme rata igrao u Bolonji ili Ambroziani.Znam i da je sahovnica bila u originalnom Hajdukovom grbu. Medjutim, na Visu je prikacena petokraka na bele majce (nisu imali druge) kao simbol Titovih partizana, pa je to postala klupska tradicija. Shovnica je vracena na kratko u vreme Maspoka, kao simbol stare klupske tradicije i hrvatskog indentiteta, a zvezda je minimalizovana do minijature. U isto vreme i Dnamo je promenio grb (stit postao tanjr) i uveo sahovnicu sa minijaturnom zvezdom. Kada je cirkus sa Maspokom zavrsen, Hajduk je pokajnicki vratio zvezdu u centar grba, dok je Dinamo junacki istrajao u svom sahovnicarskom identitetu.
Frane je igrao za Bolognu 42-43
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...