Jump to content
IGNORED

Nashe a sveCko


iDemo

Recommended Posts

Ko su "Sheridan"?Nego, otvorimo forum "recepti" pa da kazes kako se sprema pasulj, corbasti.Sad jedem neki brazilski koji je mesavina prebranca i malo corbe.
Sheridan je moj kulinarski protivnik. Tvrdi da balkanska gastronomija ne postoji a ja da postoji i tako je to bio pocetak "divnog prijateljstva" :DTopik je u pripremi.do tad ces morati da nastavis sa brazilskim pasuljo/emsamo oprezno :D Edited by msmodesty
Link to comment
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • msmodesty

    12

  • Yoyogi

    12

  • sheridan

    8

  • Indy

    8

Top Posters In This Topic

ako cemo nas dvoje da kuvamo ima prvo satare da lete po kujni pa ko ziv, ko mrtav wink.gif
Mozda, napravite nesto kreativno. From Serbian 1 pot dish (sarma, paprikash) gde cela familija sedi oko stola i sipa iz iste serpe. Mora da ima nacina.A ako te Sheridan nervira, ima da ga bijem mokrim autobuskim kartama po zglobovima dok se ne usere od smeha.
Link to comment
Mozda, napravite nesto kreativno. From Serbian 1 pot dish (sarma, paprikash) gde cela familija sedi oko stola i sipa iz iste serpe. Mora da ima nacina.A ako te Sheridan nervira, ima da ga bijem mokrim autobuskim kartama po zglobovima dok se ne usere od smeha.
:lol:je l' bas moraju mokre :Dnije bas kreativno, ali dok ne smislim nesto bolje, evo moze : musaka
Link to comment
ako cemo nas dvoje da kuvamo ima prvo satare da lete po kujni pa ko ziv, ko mrtav wink.gif
to niposto nije fer, moja specijalizacija je jedenje a ne kuvanje, ja sa satarom ne umem.inace super ti je ona grcka musaka;)edit: inace ocigledno je da ovde nema moderatora koji bi prekinuo ovaj nas privatni pir:) Edited by sheridan
Link to comment
to niposto nije fer, moja specijalizacija je jedenje a ne kuvanje, ja sa satarom ne umem.inace super ti je ona grcka musaka;)edit: inace ocigledno je da ovde nema moderatora koji bi prekinuo ovaj nas privatni pir:)
Musaka (kad sam ziveo u Grckoj zvalo se Mousaka) a nikad nisam shvatio kako se pravi. Stupid me, sada bih mogao da ucim MsModesty a ne mogu. Ima da cutim i slusam i da vatam beleske.Sheridane, gde je problem? Koje te satare proganjaju? Ili ti ne prija da budes kao ja "receipent" za resenje?
Link to comment
Musaka (kad sam ziveo u Grckoj zvalo se Mousaka) a nikad nisam shvatio kako se pravi. Stupid me, sada bih mogao da ucim MsModesty a ne mogu. Ima da cutim i slusam i da vatam beleske.Sheridane, gde je problem? Koje te satare proganjaju? Ili ti ne prija da budes kao ja "receipent" za resenje?
ne ne, zato spominjem gore privatni pir...to je duga prica izmedju msmodesty i mene, koja se zamalo zavrsila spremanjem musake od mene (odnosno siguran sam da bi samo da sam malo blize), i to je zaista nastanak divnog prijateljstva, i rasprave koju mislim da cemo voditi jakooooo dugooo. Zaista mnogo trolujem topic, izvinjavame se iDete, ako ti je zelja obrisacu ovih par postova.
Link to comment
ne ne, zato spominjem gore privatni pir...to je duga prica izmedju msmodesty i mene, koja se zamalo zavrsila spremanjem musake od mene (odnosno siguran sam da bi samo da sam malo blize), i to je zaista nastanak divnog prijateljstva, i rasprave koju mislim da cemo voditi jakooooo dugooo. Zaista mnogo trolujem topic, izvinjavame se iDete, ako ti je zelja obrisacu ovih par postova.
fcuk it. To je bila samo musaka za koju sam i dalje zainteresovan.
Link to comment

dok ne otvorim balkan express u Vojvodstvu ima da se zadovoljite beleskama i virtuelenim musakamaa na temu - nema balkanskih restorana u komsiluku (proverila sam teren i konkurenciju :wicked: ) ali zato ima mnogo dobro snabdevena prodanica ciji su vlasnici maldi bracni par negde iz Bosne ("nasi") za koje mi je tip dala nasa cistacica i to Portugalka (to na tebu mentalne segregacije)Ceo gradic sa svojih 100-ak nacija se snabdeva kod njih jer imaju jako dobar kulen, cevape (koje sami prave), sveze kore za gibanicu, pitu..., ajvare, pindzure i ljutenice i niksicko pivo wink.gif letos u dobijali lubenice iz Srbije i lokalno stanovnistvo se odusevilo.

Link to comment
Uzas je za mene ta klopa. Moze da te ubije ako je jedes 2-3 meseca.
Zato sto je to klopa za ono podneblje. Kad je zima 6 meseci u godini (OK, ajde 4-5, al da crknes kolko je ladno) moze ti se da krkas sarme, masna testa sa sirom (tzv burek) i slicne zacepljivace arterija.Muz doneo pre neko jutro burek (40-50km preso da ga donese)... Ucimo dete navikama iz domovine (ako ovo nije nenadjebiv izgovor za krkanluk od sabajle pa ja ne znam sta je. Obaska sto smo te navike ovde izgubili, al burek je burek). Elem... Bogu dusu posle celo jutro...
Nije mi lako da priznam, nasa klopa je - sranje.Mi nemamo nista sto je nase osim - bombe. Karadjordjeva snicla je najnezdravije jelo koje je ljudski um mogao da smisli.Nemoj neko da me vata sada - drzavu bih izdao za 10 sa lukom.
Zavisi sta jedes uz Karadjordjevu sniclu. Ako jedes pomfrit - onda jeste katastrofa, ali ako jedes na pari kuvano povrce - onda i nije tako strasno.Meni se cini da je u nasoj kuhinji to problem - manjak povrca. I kompletni nedostatak proteina u nekim obrocima (recimo: burek i jogurt ili kifla i jogurt).
Link to comment
Nije mi lako da priznam, nasa klopa je - sranje.Mi nemamo nista sto je nase osim - bombe. Karadjordjeva snicla je najnezdravije jelo koje je ljudski um mogao da smisli.
I na tarabi pise...... :lol: Odakle ti ideja da je Karadjordjeva snicla srpski izum. Javi se Francuzima: sifra Le Cordon Bleu.
Link to comment
I na tarabi pise...... :lol: Odakle ti ideja da je Karadjordjeva snicla srpski izum. Javi se Francuzima: sifra Le Cordon Bleu.
Ne samo da nije ona nas izum, nista nije. Sve tursko i ta snicla je mozda dosla preko Austrijanaca.Ali, dovedi goste u kafanu i kazi im "sad cemo da jedemo francusku sniclu"? A? Rekao bi tako?Ili evo, turski "bourek" i dolme (sarme)?Ko propusta priliku da se busa u grudi kako je to "nase"?
Link to comment
Ili evo, turski "bourek" i dolme (sarme)?Ko propusta priliku da se busa u grudi kako je to "nase"?
Ko je kriv Fenicanima sto su prerano izumrli... Sad svako moze da kaze i za cevap i za sve ostalo (ukljucivo i sarme & jos kojesta) njegovo. Tj. nashe u ovom slucaju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...