Jump to content
IGNORED

Nashe a sveCko


iDemo

Recommended Posts

Da me ne bi splitovalo sa neke druge teme - daj da ja otvorim jednu samostalno. Dakle, ima li kod vas nashih a sveCkih mesta? Ja rekoh (negde dole) da u Sidneju ima nekoliko mesta koja su, recimo slobodno, opshte poznata & priznata - do granica da i mainstream novine uredno pishu o njima... Jedno od tih/takvih je Village Grill. Licno: bio sam par puta - bilo pristojno. Kasnije sam cuo da se ljudi zale da su imali vishe peska nego sto bi bilo normalno u pljeskavicama i cevapima i da su, manje-vise bili nezadovoljni... Ok, najmanje 2 (ipo) pogleda na svet. http://www.smh.com.au/news/restaurant-revi...9815300048.htmlhttp://www.smh.com.au/ffximage/2006/06/09/...eb__300x309.jpgDa ne bude zabune - osim sto su ovo mesta o kojima mainstream novine uredno pishu to su mesta koja ce vam uvidjavni kolega prva spomenuti kao - bio sam tamo i jeo 'skinless sausage' (citaj cevape)... Ili famozno "Pola-pola"...

Link to comment
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • msmodesty

    12

  • Yoyogi

    12

  • sheridan

    8

  • Indy

    8

Top Posters In This Topic

Ajme Ajdemo, divne temeMada moram da priznam da su moja iskustva sa nasima vrlo mrsava.Ovo sto mogu da preporucim onima koje put nanese blizu Adelaide, u simpaticno bavarsko seoce Hahndorf, u srcu koga se - a gde bi drugde Srbin nego sa bracom Bavarcima - smestio restoran Zorro (Zoran --> Zorro, get it?)"Zorro’s serves meat - meat with a side dish of meat""Mains include steaks, sausages, kebabs and stupendous burgers with a cream cheese sauce - pljeskavica sa kajmakom from the homeland.""While you’re there, treat yourself to a glass of slivovic plum brandy, a drink distilled for heroes."http://www.news.com.au/adelaidenow/story/0...5006366,00.html

Link to comment

Ja sam cula da u Zaventemu (to je selo i aerodrom pored Brisela) ima 5-6 jugoslovenskih restorana. Odveli me u jedan, jeli smo cevape i punjete pljeskavice, slusali Tomu, ma uzas jedan. Zaboravila sam kako se zove...Stara zena :rolleyes:

Link to comment

Pa partially to je sarkazam, a drugim delom stvarno nisam emotivno vezana ni za Tomu ni za pljeske (ni hranu generalno). E, sad, mozda sam jos friska ovde pa me ne radi, ko zna :rolleyes:.E, da: ima i jedna prodavnica kod mene gde nekad kupim Koktu, Eurokrem i Plazmu (tj. Lane), vise iz fazona nego neke nostalgije. Zove se Jupi, sa pravim logom na izlogu, tako sam je i provalila dok sam cekala da predjem ulicu. Tu mogu da se kupe i kore za gibu ali su malo suve, pa kupujem kod Turcina, iako su uzasno debele (6 komata u kilo).

Link to comment

Mene u tim "svecko a naše" posebno uveseljavaju dileme i oblačenja naših dijasporaca kako npr. Slovenci ili Hrvati po svojim restoranima nacionalne kuhinje predstavljaju ćevape, šljivku, gibanicu i slične stvari kao svoje nacionalne specijalitete.S jedne strane, to jeste (zakasneli) problem bredniranja recimo Privredne komore, a sa druge strane, kao gosta u restoranu - šta te boli patka? Je l' dobro? Jedi & pij. Nije dobro? Zaobiđi ga drugi put.

Link to comment
Uzas je za mene ta klopa. Moze da te ubije ako je jedes 2-3 meseca.
gde je sad moja "balkanska kuhinja" topik da vas nahranim kako treba :Ddok ne dodje Sheridan, mogao bi se napraviti divan "balkan express" restoran sa izuzetno finim jelima, ali opet dodjemo do problema da nikoga ne interesuje da brendira Balkan na malo finiji nacin od pechenja i trubacha.ne kazem ni da su pechenje ni trubachi losi, ali ima puno drugih finih jela koja bi mogla biti dobro brendirana
Link to comment
gde je sad moja "balkanska kuhinja" topik da vas nahranim kako treba :Ddok ne dodje Sheridan, mogao bi se napraviti divan "balkan express" restoran sa izuzetno finim jelima, ali opet dodjemo do problema da nikoga ne interesuje da brendira Balkan na malo finiji nacin od pechenja i trubacha.ne kazem ni da su pechenje ni trubachi losi, ali ima puno drugih finih jela koja bi mogla biti dobro brendirana
samo ti prizivaj <_< Ti se vidim ozbiljno bavis tom idejom...javi kad proradi, da ti napisem review na websajtu:)
Link to comment
samo ti prizivaj <_< Ti se vidim ozbiljno bavis tom idejom...javi kad proradi, da ti napisem review na websajtu:)
:Dodleprsase mi planovi o surprise otvaranju restorana u vetar :Di ime sam otkrila <_< zapravo uoste nije lose to "balkan express"a sluzicu i francuski EXPRESSO samo za Batu :DEdit: sve u cilju integracije i anti-getoizacije :D Edited by msmodesty
Link to comment
gde je sad moja "balkanska kuhinja" topik da vas nahranim kako treba :Ddok ne dodje Sheridan, mogao bi se napraviti divan "balkan express" restoran sa izuzetno finim jelima, ali opet dodjemo do problema da nikoga ne interesuje da brendira Balkan na malo finiji nacin od pechenja i trubacha.ne kazem ni da su pechenje ni trubachi losi, ali ima puno drugih finih jela koja bi mogla biti dobro brendirana
Nije mi lako da priznam, nasa klopa je - sranje.Mi nemamo nista sto je nase osim - bombe. Karadjordjeva snicla je najnezdravije jelo koje je ljudski um mogao da smisli.Nemoj neko da me vata sada - drzavu bih izdao za 10 sa lukom.
Link to comment
priznaj koliko te Sheridan placa da me izazivas angry.png:lol:
Ko su "Sheridan"?Nego, otvorimo forum "recepti" pa da kazes kako se sprema pasulj, corbasti.Sad jedem neki brazilski koji je mesavina prebranca i malo corbe.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...