Jump to content
IGNORED

Nastavak o padu Rimskog Carstva


denise

Recommended Posts

nece biti nikakvog citanja. apelujem da se tema odmah prebaci na deponiju.
pa gledaj- kad zapocinjes neku temu, potrudi se malo vise oko uvodnog posta. kako bi ucesnici znali o cemu se tacno radi & sta se od njih ocekuje. ovako si samo okacila tekst koji deluje ko copy paste. takodje, nema potrebe otvarati nov topik ako slican vec postoji. tema je ocigledno nekima zanimljiva, ostala je ovde, te mislim da nema potrebe za uvredjenim napustanjem scene.
Link to comment
pa gledaj- kad zapocinjes neku temu, potrudi se malo vise oko uvodnog posta. kako bi ucesnici znali o cemu se tacno radi & sta se od njih ocekuje. ovako si samo okacila tekst koji deluje ko copy paste. takodje, nema potrebe otvarati nov topik ako slican vec postoji. tema je ocigledno nekima zanimljiva, ostala je ovde, te mislim da nema potrebe za uvredjenim napustanjem scene.
kao prvo, da imas tri ciste razumeo bi da je ovo ogromna i dugacka prica sa puno podprica (kao sto sam napisala u naslovu, ima jako puno toga i rat na dunavu i atila hunski i pljacka rima) ne moze da se isprica u jednom postu, mora postepeno, tako da je totalno bezveze reci posle 1 posta - ovo je za deponiju. istorijske cinjenice deluju kao kopi pejst, ne mozes da izmisljas istoriju i da budes originalan, ali ja sam o ovome dosta citala i pisem svoj digest, jer mi se istorijska prica cini interesantnom, vuce paznju. i koja je to licemerna fora izvredjati i oterati nekog a onda se praviti lud: nema potrebe sa napustanjem scene. u zakljucku, nemoj da kritikujes mene, nego trazi greske na drugoj strani. jednostavno, ovaj forum nije za mene i nema u tome big deala. ja imam dijametralno suprotno misljenje o tome sta je deponija, sta vredi, sta je originalno, etc.uostalom, M ti je dao linkove, samo napred u citanje. to je bar prosto. svaka budala moze da procita istoriju rimskog carstva preko linkova. i sta ce onda uopste tema o tome. nema nikakve potrebe. Edited by denise
Link to comment
kao prvo, da imas tri ciste razumeo bi da je ovo ogromna i dugacka prica sa puno podprica (kao sto sam napisala u naslovu, ima jako puno toga i rat na dunavu i atila hunski i pljacka rima) ne moze da se isprica u jednom postu, mora postepeno, tako da je totalno bezveze reci posle 1 posta - ovo je za deponiju. istorijske cinjenice deluju kao kopi pejst, ne mozes da izmisljas istoriju i da budes originalan, ali ja sam o ovome dosta citala i pisem svoj digest, jer mi se istorijska prica cini interesantnom, vuce paznju.
pa reci to u uvodnom postu- pises digest, zanima te sta drugi imaju da kazu o temi, koje su izvore koristili, stajaznam. mozda mislis da se to podrazumeva, ali nije tako. ako ne kazes, otkud ja mogu da znam dal si to kopipejstovala odnekle, sama dajdzestovala (odakle?), il cula od prijateljice.
i koja je to licemerna fora izvredjati i oterati nekog a onda se praviti lud: nema potrebe sa napustanjem scene.
ja te izvredjao? gde?
u zakljucku, nemoj da kritikujes mene, nego trazi greske na drugoj strani.
ako nisi primetila, nisam se slozio sa larkom (koji, uzgred, nije mod ovog pdf-a, niti sam ja) da ovo treba poslati na jug. kritikovao sam te, jer nisi u uvodnom postu definisala sta uopste zelis da postignes ovim topikom. i dao neke sugestije, kako bi se buduci pozivi na slanje na deponiju mogli izbeci. ne vidim zasto to smatras za neki licni napad.
Link to comment
ja te izvredjao? gde?
Izvredjao si devojku i slao je na deponiju i sta se sad vadis. Po mom misljenju na deponiji je mesto onima koji nemaju common sense - tebi i Larku. Ti u stvari ne bi prepoznao common sense ni da te udari u dupe! A da ne pricamo o Hunima i Rimljanima... Njih ne bi prepoznao ni da ti utrce u dnevnu sobu masuci bumeranzima i musketama.
Link to comment
pa reci to u uvodnom postu- pises digest, zanima te sta drugi imaju da kazu o temi, koje su izvore koristili, stajaznam. mozda mislis da se to podrazumeva, ali nije tako. ako ne kazes, otkud ja mogu da znam dal si to kopipejstovala odnekle, sama dajdzestovala (odakle?), il cula od prijateljice.
i to sad ima veze sa sadrzajem/sustinom. ne pisem ja ovde naucni rad pobogu pa da dajem reference. jel to razlog da se tema salje na deponiju, ne zna se jel' dajdzest ili drugarica. uostalom vec sam ti rekla:M ti je dao linkove, samo napred u citanje. to je bar prosto. svaka budala moze da procita istoriju rimskog carstva preko linkova. i sta ce onda uopste tema o tome. nema nikakve potrebe.a sto se tice vredjanja, pa naravno da je vredjanje kada ti neko, ne jednom nego vise puta trazi "drvo u sumi": da li je dajdzest, gde su reference, koji je doktor, nauka je sitnica u svemu tome, te gibanica, pa deponija. ja sam se obratila tebi posto trazis greske na pogresnom mestu, ne vidis gde je problem. thanks, but no thanks. kao sto rekoh, imate linkove pa napred u citanje. Edited by denise
Link to comment
Denise, mislim da je u redu da ti se Miralem izvini, pa da nastavis?
nije u pitanju miralem, valjda je to jasno. miralemu sam se obratila jer vidi greske na pogresnom mestu. on je najmanje kriv i nema potrebe da se izvinjava.a meni ne pada na pamet da trpim gibanicarska izivljavanja. sto je mnogo mnogo je. Edited by denise
Link to comment
ne pisem ja ovde naucni rad pobogu pa da dajem reference.
Naravno da ne, ali prosto lepo je ako se nesto napise da se za one definitivne tvrdnje vidi ko je dosao do takvog zakljucka.
jel to razlog da se tema salje na deponiju
ja se, takodje, sa tim ne slazem
M ti je dao linkove, samo napred u citanje. to je bar prosto. svaka budala moze da procita istoriju rimskog carstva preko linkova.
Izvinjavam se, ali ja nisam dao link za npr. wikipediju nego za nesto sto se stvarno moze smatrati nekom sintezom naucnog znanja o temi u momentu kada je to napisano, bar u tojzemlji. Ovo sto si napisala i kontekst u kome si napisala je nefer.Sto se mene tice pad Rimskog Carstva je zanimljiva tema, samo nekako mi se cini najzgodnije da dati neki pregled dogadjaja pa onda ukrstiti misljenja zasto je do tih dogadjaja doslo. Voleo bih da cujem tvoje misljenje o tome zasto je zapravo palo (ako je uopste pad rec koja je pogodna) Carstvo.
Link to comment
Izvinjavam se, ali ja nisam dao link za npr. wikipediju nego za nesto sto se stvarno moze smatrati nekom sintezom naucnog znanja o temi u momentu kada je to napisano, bar u tojzemlji. Ovo sto si napisala i kontekst u kome si napisala je nefer.Sto se mene tice pad Rimskog Carstva je zanimljiva tema, samo nekako mi se cini najzgodnije da dati neki pregled dogadjaja pa onda ukrstiti misljenja zasto je do tih dogadjaja doslo. Voleo bih da cujem tvoje misljenje o tome zasto je zapravo palo (ako je uopste pad rec koja je pogodna) Carstvo.
ja nisam ni rekla da si dao iz wikipedie, sta izmisljas. rekla sam samo linkovi pa napred u citanje. ovo sto pises je ili bezobrazluk ili glupost jer sam vec rekla da nije moguce opisati zadnjih 100 godina carstva u jednom postu. otvori novu temu, napisi pregled dogadjaja sa referencama, linkovima i svojim misljenjem zasto je palo carstvo. tek tada imas pravo da komentarises i kritikujes moj topik. u protivnom pokri se usima. kako se usudjujes da delis savete kako treba da izgleda tudji topik.uostalom, ja sam se povukla (nije big deal), ni puskom me niko ne bi naterao da bilo sta pisem, tako da molim i tebe (i ostale) da me zaobidju sa gibanicarsko-destruktivnim izivljavanjima (kad vec nemas nista da kazes o temi).deponija zove, sta se ceka. Edited by denise
Link to comment
ja nisam ni rekla da si dao iz wikipedie, sta izmisljas. rekla sam samo linkovi pa napred u citanje. ovo sto pises je ili bezobrazluk ili glupost jer sam vec rekla da nije moguce opisati zadnjih 100 godina carstva u jednom postu. otvori novu temu, napisi pregled dogadjaja sa referencama, linkovima i svojim misljenjem zasto je palo carstvo. tek tada imas pravo da komentarises i kritikujes moj topik. u protivnom pokri se usima. kako se usudjujes da delis savete kako treba da izgleda tudji topik.uostalom, ja sam se povukla (nije big deal), ni puskom me niko ne bi naterao da bilo sta pisem, tako da molim i tebe (i ostale) da me zaobidju sa gibanicarsko-destruktivnim izivljavanjima (kad vec nemas nista da kazes o temi).deponija zove, sta se ceka.
:mellow:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...