Jump to content
IGNORED

"Kviskoteka" na TV Fox

Quizmaster

Recommended Posts

• Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Quizmaster

22

• foxdog

9

• Papovac

8

• Venom

7

Svi ti kvizovi su samo jedna velika prevara da bi se neki kreteni navukli na to.Uostalom, da li su kupili licencu od kolega iz CRO ?
ne, oni to na svoju ruku, veruju da nece vlasnici autorski prava da se ljute na televiziju susedne zemlje koja je na istom jeziku i vidi se u polovini hrvatske.
Ако ја не разумем какву драж има бављење нечим (пецање, голубарство, спелеологија, Вилерови гоблени...), или ако ја нешто не волим (мотоцикли, политичко ангажовање... учешће у квизовима), значи ли то да су сви они који се тиме баве, аутоматски заслужили овакве и сличне етикете? Да је нешто бесмислено само зато што ЈА не разумем шта има у томе?Мало ми је тај угао гледања... не знам.
Napisao sam da se ponashaju kao "Guild", aludirajuci na nedavni shtrajk scenarista u Americi, shto je upravo njihovo ponashanje; kolegijalnost, zito, kukolj - josh samo fali pominjanje shtrajkbrehera. Samo shto su jedni profesionalci, koji su hteli da obezbede svoje prihode u narednim godinama, a drugi... shta zapravo? Uchesnici kvizova u svoje slobodno vreme. Uopshte ih ne prozivam kao lezilebovice i na kraju krajeva, podrzavam ih u "sukobu" sa Foxom, ali ne mogu nikako drugachijem da prokomentarishem osim da je njihovo ponashanje bizarno. Niste zadovoljni ponashanjem Foxa i producentske kuce? Prozovite ih javno i nastavite dalje sa svojim zivotom. Mrzim kad ljudi preozbiljno shvataju sebe.Dokle god Fox, Bas Celik i ko je sve tu bitan nije prekrshio nikakav ugovor, nisu duzni da obezbede "adekvatan nagradni fond" ili da se konsultuju sa imaginarnim sindikatom "kvizomana" oko toga shta je adekvatno. Ako je neadekvatno, ljudi nece uchestvovati i trpece Fox zbog slabe gledanosti i ako to njima odgovara, po kom osnovu se bune "kvizomani"? Nisu zadovoljni? Jesu odustali zbog toga? Jesu.
Dokle god Fox, Bas Celik i ko je sve tu bitan nije prekrshio nikakav ugovor, nisu duzni da obezbede "adekvatan nagradni fond" ili da se konsultuju sa imaginarnim sindikatom "kvizomana" oko toga shta je adekvatno. Ako je neadekvatno, ljudi nece uchestvovati i trpece Fox zbog slabe gledanosti i ako to njima odgovara, po kom osnovu se bune "kvizomani"? Nisu zadovoljni? Jesu odustali zbog toga? Jesu.
Ugovor nisu prekršili, ali se svakako nisu poneli korektno. Ljudi su imali troškove da dođu na prvostepeno testiranje, pa potom na drugostepeno, pa na potpisivanje ''ugovora'' (sve skupa nimalo beznačajan trošak za nekog ko nije iz BG), a za sve to su dobili mačku u džaku. Treba znati i da su drugostepeno testiranje organizovali tako da se zakazuju termini na po 10 minuta a da test traje 30+ minuta, što je rezultiralo i 4-časovnim i 5-ćasovnim čekanjem. Pravila fer poslovanja bi nalagala da se uslovi objave javno, pa ko hoće neka izvoli. Investiraj pare i vreme i dobićeš ugovor po kome ne smeš da se takmičiš ni u jednom kvizu dok se god emituje kviz (što može da se rastegne ko zna koliko zbog programske šeme na koju se nema uticaj), nagrade u iznosu koji dobijaju takmičari u slagalici se a koje se isplaćuju do kraja 2009. (pri čemu se u slagalici takmiči 40-ak nasumično odabranih ljudi a ovde se radi o 54 dokazano dobra takmičara tako da je verovatnoća pobede ili visokog plasmana neuporedivo manja), a čak i za isplatu takvih nagrada nema bilo kakve garancije osim obaveze firme ''Baš čelik'' DOO. Jaka garancija. Zatim, imaš obavezu da 20 dana budeš na raspolaganju Baš čeliku od 09-21 kako bi snimili ceo kviz za 20 dana, kao da nemaš drugi posao, a za sve to 2/3 učesnika ni teoretski ne može da dobije ni dinar, a ostali dobijaju par desetina hiljada dinara na koje moraju da plate i 20% poreza.Kada su već tako izigrani, ljudski je da se ljudi žale zbog toga, rade sve da izbrukaju organizatore i na svaki način im umanje gledanost, a ne znam kome može da bude simpatično da gleda kako neko drugi koristi gužvu i oslabljenu konkurenciju (sada već na nivou slagalice) da bi uzeo kintu. Ne može se zabraniti nikom da učestvuje, ali taj svakako ne može da očekuje da će imati simpatije kolega. Sve što će dobiti je prezir od onih sebi ravnih. Naravno, tetke i ujne će biti oduševljene, ali za njih su ti i ranije bili genijalci...Na kraju, Kviskoteka svakako nije Ruski rulet u kome neznalice lupetaju sve i svašta. Kviskoteka je uvek imala posebno stroge kriterijume učešća i vrlo jak sastav takmičara. To je oduvek bio kviz za mahere i sveznalice. Takvi ljudi su i izabrani. I onda, odjednom, sve to pada u vodu, i u Kviskoteku mogu da uđu i ljudi koji nisu prošli prvostepeni test. Sledi verovatno spuštanje kriterijuma pri sastavljanju zadataka kako se takmičari ne bi brukali, ili kako ono malo ''štrajkbrehera'' ne bi znatno odskočilo, pa ko hoće da gleda - neka gleda. Ja svakako neću. Edited by foxdog
Na kraju, Kviskoteka svakako nije Ruski rulet u kome neznalice lupetaju sve i svašta. Kviskoteka je uvek imala posebno stroge kriterijume učešća i vrlo jak sastav takmičara. To je oduvek bio kviz za mahere i sveznalice. Takvi ljudi su i izabrani. I onda, odjednom, sve to pada u vodu, i u Kviskoteku mogu da uđu i ljudi koji nisu prošli prvostepeni test. Sledi verovatno spuštanje kriterijuma pri sastavljanju zadataka kako se takmičari ne bi brukali, ili kako ono malo ''štrajkbrehera'' ne bi znatno odskočilo, pa ko hoće da gleda - neka gleda. Ja svakako neću.
Secam se lika koji je ucestvovao u Milioneru (cini mi se) i kad je govorio o svom CiViJu pohvalio se da je stigao do polufinala Slagalice i da je prosao dve runde testiranja za onu Kvizoteku. Cak je to naznacio kao veci uspeh.Uzivao bih da gledam Omera Ekica opet, zajedno sa ljudima kao sto je Jovan Cuk i desetine drugih likova iz Slagalice, Pitanja za Sampiona, Sam protiv svih.. koje sam inace zapamtio samo po faci, ali koji su me vanserijski odusevili. Takvi ljudi ne zasluzuju da megdan podele u obicnom kvizu i svakako ne zasluzuju da se bore za neku sitnu lovu. Jeste, nisu oni primadone pa da izmoljevaju, ali prema takvim velicinama treba imati respekt, i svi oni koji prokockaju sansu da takve sucele na jednom mestu, neka se najedu svezeg izmeta.
Svi ti kvizovi su samo jedna velika prevara da bi se neki kreteni navukli na to.
Није истина. Веровао или не, има поштених и коректних организатора.
Kviskoteka je uvek imala posebno stroge kriterijume učešća i vrlo jak sastav takmičara. To je oduvek bio kviz za mahere i sveznalice. Takvi ljudi su i izabrani. I onda, odjednom, sve to pada u vodu, i u Kviskoteku mogu da uđu i ljudi koji nisu prošli prvostepeni test. Sledi verovatno spuštanje kriterijuma pri sastavljanju zadataka kako se takmičari ne bi brukali
Једно је сигурно: махери ће остати махери и без "Квискотеке", али она без њих неће бити оно што треба да буде.Мислим да никако не би требало спуштати критеријуме, који су већ добро утврђени, пошто тај сјајни квиз постоји деценијама. То је као када би Менса спустила праг за пријем чланова на IQ 100, са циљем да по сваку цену попуни редове и покупи чланарине. Да ли би онда одредница "члан Менсе" значила исто што и пре? Не би. Читава организација би изгубила углед, све би постало апсурдно.И нису то само организатори квизова. Имам утисак да читаво друштво банализује и обесмишљава квалитет, како би се по сваку цену срозао до упросеченог. Уместо да реализатори буду почаствовани што стварају нашу "Квискотеку" и дају све од себе да привуку што бољу екипу, дешавају се овакве ствари. ОК, свако има право да се игра или не, и једноставно не пристане на услове из уговора, ту се слажем са Pacey-ем. Али, зашто уопште неко плаћа лиценцу "Квискотеке" за квиз без звезда калибра Екића, Ћука и осталих? Зашто онда лепо не осмисле неки ХУ квиз, са лаким тестирањем и лаким питањима, да не брукају оно што се зове "Квискотека"?

Ja razumem poziciju ljubitelja kvizova, a koji nisu učesnici u istom. Kviskoteka je ime, kviz koji mnogi doživljavaju sentimentalno, ali to pitanje koje postavljaš (laricca) je deplasirano u kontekstu interesa organizatora; ako se ispostavi da će to biti drugorazredno takmičenje jer će učesnici u kvizu biti zonska liga kvizomana, onda će se to valjda i odraziti na rejting samog kviza, zar ne? Ili možda neće? Ako se ipak ne bude odrazilo, onda se radi o o tome da pomenuti Ćuk i ostali vrhunski kviz majstori nisu primaran razlog rejtinga pomenutog kviza. Možda bi učešće drugorazrednih kvizomana i solidna gledanost kviza razbili ego trip prvorazrednih kvizomana da su upravo oni glavni generatori popularnosti određenog kviza. Možda publika voli zanimljive voditelje, zanimljiv koncept, interesantna i zakukuljena pitanja, a sve to nezavisno od učesnika.... A možda i ne. Hajde da vidimo. Hajde da tretiramo ovu kviskoteku kao dobru socijalnu studiju o ponašanju publike; imamo pretpostavku da bi 30 "najboljih" odlučujuće uticalo na nešto što se naziva uspehom kviza. Hajde da vidimo hoće li biti tako. I ako bude tako da kviz doživi totalni fijasko, vas tridesetorica imate puno razloga da to shvatite kao svoju pobedu. Svaki budući organizator skapiraće da ste nezamenjivi, polomiće se da vas angažuju, titraće vam mooda, prihvatiće sve vaše uslove. Sreća sreća radost za sve vas. Ali, ako ne bude tako, ako ovaj kviz bude dovoljno gledan i interesantan za sponzore i publiku, možda bi bilo dobro da preispitate svoj odnos prema sopstvenoj poziciji u ovoj poprilično nedefinisanoj i nestabilnoj privrednoj grani.

To je oduvek bio kviz za mahere i sveznalice
Ispravite me, bio sam klinac, ali meni se čini da nisu svi učesnici ovog kviza bili maheri i sveznalice, nego su neki takmičari upravo u ovom takmičenju doživeli svoju afirmaciju i prvi put postali poznati široj javnosti. Ako nisam u pravu, izvinjavam se i oprostite mojoj mladosti... Edited by pacey defender

A je l moze neko nama mladjima da malo docara trijumf tada dvadesetcetvorogodisnjeg Predraga Markovica o kom znamo i mi sto nijednu epizodu ne pogledasmo?Da li bi taj Predrag mogao, da recimo, u Slagalici dobije 1 Omera Ekica ili nekog slicnog kalibra?Vremenom svaki mit bledi i kruni se, pa tako i ovaj o Markovicu, te verujem da ce me sacekati odgovori kako on nije ni do kolena Omeru ili nekom drugom aktivnom kvizasu, no koliko sam shvatio najcuveniji pobednik Kviskoteke je bio korektor u mnogim kvizovima u zadnje dve decenije, dnevno je obradjivao i po nekoliko stotina pitanja i ljudi koji ga znaju licno govore da je neverovatno sta taj covek sve ima u glavi.

Edited by nixolaus

Ovi svi nabrojani asovi su druga B liga za sve one koji su gledali onu kviskoteku. Ne secam se Predraga Markovica bas kao da je juce bilo ali tada nije bilo mnogo istorisjkih pitanja kao danas. Igre nisu bile bazirane iskljucivo na suvom znanju, narocito u privim sezonama, nego i na zapazanju, logickom zakljucivanju i sl.

Kviskoteka i danasnji kvizovi su Bog i sesirdzija. Pre svega Kviskoteka je pokrivala takmicare iz zemlje koja je imala preko 20 miliona stanovnika. Glavna njena draz je bila sto su iskakali anonimusi (boys next door) za koje sira javnost nije znala, ali je mogla da se identifikuje sa njima jer se radilo ''o obicnim ljudima''. Danas imamo igrace koji se smatraju profesionalcima u ovom poslu. Kad pocnes da gledas kviz vidis samo poznate face. Meni to lici na Grand sou. Ti ljudi pokusavaju da zarade i da dozive "svojih petnaest minuta slave". Mislim, buniti se jer je nagrada mala je malo blesavo. A ovo sa decom sa Kosova ne zelim ni da komentarisem.

Edited by Papovac
Kviskoteka i danasnji kvizovi su Bog i sesirdzija. Pre svega Kviskoteka je pokrivala takmicare iz zemlje koja je imala preko 20 miliona stanovnika. Glavna njena draz je bila sto su iskakali anonimusi (boys next door) za koje sira javnost nije znala, ali je mogla da se identifikuje sa njima jer se radilo ''o obicnim ljudima''. Danas imamo igrace koji se smatraju profesionalcima u ovom poslu. Kad pocnes da gledas kviz vidis samo poznate face. Meni to lici na Grand sou. Ti ljudi pokusavaju da zarade i da dozive "svojih petnaest minuta slave". Mislim, buniti se jer je nagrada mala je malo blesavo. A ovo sa decom sa Kosova ne zelim ni da komentarisem.
Upravo zato što Kviskoteka ima svoj renome i zato što je pamtiš kao superiornu u odnosu na današnje kvizove nije se smelo dogoditi da produkcijska kuća ponudi tako ponižavajući ugovor po takmičare. U stvari, to što su ponudili nije čak ni pravno valjani ugovor nego neka hrpa papira koja ništa ne garantuje, tako da je malo blesavo komentarisati kako su ti takmičari "profesionalci" gramzivi. Oni su profesionalci jedino u tom smislu što insistiraju da sve bude regularno, a potpuno je normalno i to što traže odgovarajuće nagrade za kviz tako visokog ugleda. Tebi je pak normalno da im organizator, koji je jedini u toj priči neprofesionalan i gramziv, zabranjuje da se godinu dana pojavljuju u drugim kvizovima, a da nije obezbedio nagradni fond koji bi opravdao takvu klauzulu ugovora.
Upravo zato što Kviskoteka ima svoj renome i zato što je pamtiš kao superiornu u odnosu na današnje kvizove nije se smelo dogoditi da produkcijska kuća ponudi tako ponižavajući ugovor po takmičare. U stvari, to što su ponudili nije čak ni pravno valjani ugovor nego neka hrpa papira koja ništa ne garantuje, tako da je malo blesavo komentarisati kako su ti takmičari "profesionalci" gramzivi. Oni su profesionalci jedino u tom smislu što insistiraju da sve bude regularno, a potpuno je normalno i to što traže odgovarajuće nagrade za kviz tako visokog ugleda. Tebi je pak normalno da im organizator, koji je jedini u toj priči neprofesionalan i gramziv, zabranjuje da se godinu dana pojavljuju u drugim kvizovima, a da nije obezbedio nagradni fond koji bi opravdao takvu klauzulu ugovora.
ko ih je terao da se prijave? uslov je da ne ucestvuju na drugim kvizovima - molim lepo. oces-neces sam odlucujes. a sto se tice para, pa zar i onako nece da ih daju u dobrotvorne svrhe. organizator, ako je kupio prava na ime, moze da radi sta god oce i da tera takmicare i da dube na glavu za pare. kvizovi nisu vlasnistvo tih 30 ljudi koji pisu peticiju vec onih koji ih organizuju.
  • Create New...