Jump to content
IGNORED

Tražim film...


Molder

Recommended Posts

To je Ćoćara, zajeban je to film, ali tu k'o što kažeš baldahina nema, samo staje i tvrda zemlja. 

To je moja žena radila "kad je bila mala" u Avala filmu...
I to je žonglirala između Ćoćare, koja se radila u Dubrovniku, i Put oko sveta sa Brosnanom i bio je još jedan u isto vreme francuski... Pa ti vidi koja je to ludnica bila...
Link to comment
6 hours ago, Frank Pembleton said:


To je moja žena radila "kad je bila mala" u Avala filmu...
I to je žonglirala između Ćoćare, koja se radila u Dubrovniku, i Put oko sveta sa Brosnanom i bio je još jedan u isto vreme francuski... Pa ti vidi koja je to ludnica bila...

 

Jesi ti siguran da pričamo o istom filmu, ja mislim na onu Ćoćaru (kod nas prevedeno kao Dvije žene) Vitorija de Sike, to je snimano 1960. a tad Brosnana nije bilo ni u tragovima na filmu. 

Link to comment

pomagajte: gradjevinski radnik pise dramu. posto je jako losa, otkupljuje mu neko veliko pozoriste, jer im treba jedan propali projekat iz nekog razloga, da li bese da izbegnu porez ili neko hoce da preuzme zgradu, ne secam se. publika na premijeri umire od smeha, kritika hvali "originalnu komediju" i sve tako... dakle nevidjen uspeh, turneja, ludilo. osim sto je pisac pisao dramu, pa mu smeta sto mu se svi smeju, te krece seriju opstrukcija predstave, od kojih svaka samo pravi jos urnebesnije smesnu predstavu. secam se kad se sakrije u neki panj na sceni, pa prska glumce sprejom koji ih uspavljuje :D

 

inace, ovo je Moća kriv i njegov Palma, i u predstavi kad god ulazi glavni lik orkestar svira neku istu grandioznu frazu.

Link to comment

Ne mogu nikako da se setim naziva, čini mi se da je na portugalskom, tj. da je brazilski film ali nisam 100% siguran...

Radnja počinje negde u prvoj polovini prošlog veka, muž odvodi ženu i njenu majku da žive u nekoj pustari. Ubrzo umire i ostavlja nju trudnu na tom užasnom mestu. Ona godinama sa majkom (koja kasnije strada u peščanoj oluji) i ćerkom bezuspešno pokušava da pobegne odatle. Uspe da spase sad već odraslu ćerku, a ona ostaje tu sa nekim crncem.

Ostala mi urezana poslednja scena, godinama kasnije ćerka se vraća na to mesto u posetu sad već jako staroj majci, priča joj izmedju ostalog i kako je čovek otišao na mesec, i na njeno pitanje šta je našao tamo odgovara: ništa, pesak.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...