Jump to content
IGNORED

Tražim film...


Molder

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Pokušavam da nađem jedan film koji sam gledala kao dete, recimo 90 i neke na TVu, i sve čega se sećam je da se mužu sudi za ubistvo supruge, svi su ubeđeni da je on kriv (on je u slobodno vreme neko teško đubre, tako nešto) i onda ide scena gde prikazuju kako ta žena zapravo izvršava samoubistvo. Bukvalno zarije sebi nožinu u stomak i namesti sve da izgleda da ju je on ubio (ne sećam se što, da l on ima neku ljubavnicu pa da mu se osveti ili šta već). Tačno se sećam te scene kad se iznabada, obučena je u skroz u belo, ima dugu crnu kosu, najdramatičnija, najnepotrebnija scena samoubistva koju sam ikada videla...

 

Muža glumi Omar Šarif, onako, ni mlad ni star, kontam da je vrv iz 80ih film. 99% sam ubeđena da je to on ali evo gledam po njegovoj filmografiji i nema ništa ni slično ovome... je l ima neko ideju koji je film?

Link to comment
  • 1 month later...

Nekada, kraj 80ih i početko 90ih RTS je emitovao nekoliko odličnih serijala dokumetaraca o istoriji sveta, mislim da je bila BBC produkcija, ali sad nema šanse da nađem...

 

Siguran sam da su završili sa dva ili tri dokumetarca, o WWI (Gerat War, ovo sam sto posto siguran, 26 epizoda, predivno urađeno), Svet između dva rata, i WWII, no siguran sma da sam gledao i kompletnu istoriju sveta, pre WWII...  Da li neko zna šta je to sve bilo? Ili još bolje, ako zna gde se to može naći na srpskom...

 

Ja sam sad pokušao da sklopim sliku na Wikipediji, ali boga nema, oni su imali 300 dokumetaraca, kontam da je RTS možda radio i neku mešvainu, pa uklapoa da izgled kao jedna serija, a ustavri je to bio miks ko zna čega?

 

Hoću da puštam ćeri po jednu epizodu dnevno... :)

Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Nekada, kraj 80ih i početko 90ih RTS je emitovao nekoliko odličnih serijala dokumetaraca o istoriji sveta, mislim da je bila BBC produkcija, ali sad nema šanse da nađem...

 

Siguran sam da su završili sa dva ili tri dokumetarca, o WWI (Gerat War, ovo sam sto posto siguran, 26 epizoda, predivno urađeno), Svet između dva rata, i WWII, no siguran sma da sam gledao i kompletnu istoriju sveta, pre WWII...  Da li neko zna šta je to sve bilo? Ili još bolje, ako zna gde se to može naći na srpskom...

 

Ja sam sad pokušao da sklopim sliku na Wikipediji, ali boga nema, oni su imali 300 dokumetaraca, kontam da je RTS možda radio i neku mešvainu, pa uklapoa da izgled kao jedna serija, a ustavri je to bio miks ko zna čega?

 

Hoću da puštam ćeri po jednu epizodu dnevno... :)

mozda je civilisation https://en.wikipedia.org/wiki/Civilisation_(TV_series).

 

ako i nije, ovo je fenomenalna serija. imas je na jutjubu citavu, bar bilo pre par meseci.... 

 

 

Link to comment

Jeste, jedan deo te priče verovatno, ovo pokriva od pada Rima, ako se ne varam... Hvala... Dodaćemo i to... Našao sam i koji je doe o WWII, to je World at War, isto odličan dokumentarac...

 

Meni treba i stari svet, Grčka, Mesopotamija, Rim, ako neko zna nešto tako...

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...