Jump to content
IGNORED

Vozovi bez granica


borris_

Recommended Posts

bb23aa9bf85dbcaa6d9dd328d39bc401.jpg

Ako app ne laze, dogurasmo do 306!

Najbolja stvar kod (ovog) voza je zavrsavanje pasoskih i inih formalnosti za obe zemlje u odlaznoj pa se stize od voza do gradskog prevoza za par minuta.

Znam da je nebitno za druge brze unutar Sengena, ali ovde puno znaci.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
On 9.5.2022. at 23:25, jms_uk said:

bb23aa9bf85dbcaa6d9dd328d39bc401.jpg

Ako app ne laze, dogurasmo do 306!

Najbolja stvar kod (ovog) voza je zavrsavanje pasoskih i inih formalnosti za obe zemlje u odlaznoj pa se stize od voza do gradskog prevoza za par minuta.

Znam da je nebitno za druge brze unutar Sengena, ali ovde puno znaci.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Vozio si se tunelom. 

 

Par zanimljivosti: 

Covjek koji je vrsio busotine za ispirivanje tla je kasnije imao nocne more kada su busili tunel. Bojao se da su zaboravili da zabuse sve rupe.

 

Bile su ukupno 4 krtalice za dva glavna tunela (ima i treci manji tunel za evakuaciju). Dvije su krenule sa fr strane u druge dvije sa en. Ststali su se negdje u sredini. Dvije su ostale zauvjek zatrpane ispod moral jer nisu imali nacin de je izvade.

 

Devijacija tunela je bila minimalna. 

 

Desila su se dva velika pozara u tunelu srecom bez ijedne zrtve, 1996 i 2008.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

ja sam odrastao pored jugoslovenskih zeleznica. kao i svi klinci stavljali smo na sine kovanice, kamen, pa cak i metak kada pronadjemo neki. svi  ti stari vozovi su picili prko tih sranja na sinama bez ikakvih problema i novinskih naslova.

da li je moguce da ovom sokolu smeta neko sranje koje dca stavljaju na sine? ako je tako , mozda je resenje ograditi prugu kao autoput?

sto se tice kamenovanja, pa toliko je kamera ugradjeno po srbiji da bi se potez pruge bg-ns mogao pokriti bez ijedne blind spot. narocito sto se zna na kojim delovima pruge se to i desava.

jesmo bili tom sojeri i ostali likovi kada smo bili klinci ali nikome nije padalo na pamet da gadja voz i prozore kamenjem. to je doslo sa navijackim gostovanjima.

nije stoka za soka. ili nije soku mesto uz stoku

 

Link to comment

Kada je u mom kraju proradio voz koji je jednako brzo kao i linijski taxi ili bus prevozio ljude na liniji Vs-Bg..ali za tri pita manje para..."Neko" je potplatio "neke" ljude iz sela kroz koje taj voz prolazi da ga urnisu kamenjem. 

 

Trajalo neko vreme, posle prestalo.

 

Uzevsi u obzir da je Vucicevo cedo u pitanju, neko bum jako najebal.

  • +1 2
Link to comment

pa nije ovaj voz sto stize za pola sata konkurencija taxiju/minibusu ili bilo kojem drumskom prevozu.

 

to je pocelo od kad uciteljice ne sibaju decu kao u svarogovoj OS + ukidanje JNA (:D )

Link to comment
1 hour ago, foto said:

ja sam odrastao pored jugoslovenskih zeleznica. kao i svi klinci stavljali smo na sine kovanice, kamen, pa cak i metak kada pronadjemo neki. svi  ti stari vozovi su picili prko tih sranja na sinama bez ikakvih problema i novinskih naslova.

da li je moguce da ovom sokolu smeta neko sranje koje dca stavljaju na sine? ako je tako , mozda je resenje ograditi prugu kao autoput?

sto se tice kamenovanja, pa toliko je kamera ugradjeno po srbiji da bi se potez pruge bg-ns mogao pokriti bez ijedne blind spot. narocito sto se zna na kojim delovima pruge se to i desava.

jesmo bili tom sojeri i ostali likovi kada smo bili klinci ali nikome nije padalo na pamet da gadja voz i prozore kamenjem. to je doslo sa navijackim gostovanjima.

nije stoka za soka. ili nije soku mesto uz stoku

 

Novice nece nauditi vozu. Kamen vec moze. Brze pruge bi normalno trebale biti ogradjene. 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, borris_ said:

 Brze pruge bi normalno trebale biti ogradjene. 

sve si ovim objasnio.

 

 

nije to danski krajlevski voz poznatiji kao kragujevac- kraljevo, dnevni.

Link to comment

Drugovi, ako vas interesuje kako se pakuju bicikli u nemackim vozovima da bude vise mesta, evo eksluzivne prilike da to vidite,

 

xn8B9EB.jpg

 

Znam da vas je ovo mnogo interesovalo.

Jedan ulazak u glavnu zeleznicku u Minhenu u tandemu sa ICE koji dolazi sa severa Nemacke.

 

<blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="undefined"><a href="https://imgur.com/undefined">View post on imgur.com</a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>mZUoEZ1.jpg

 

 

Link to comment
On 14.6.2022. at 19:03, foto said:

ja sam odrastao pored jugoslovenskih zeleznica. kao i svi klinci stavljali smo na sine kovanice, kamen, pa cak i metak kada pronadjemo neki. svi  ti stari vozovi su picili prko tih sranja na sinama bez ikakvih problema i novinskih naslova.

da li je moguce da ovom sokolu smeta neko sranje koje dca stavljaju na sine? ako je tako , mozda je resenje ograditi prugu kao autoput?

sto se tice kamenovanja, pa toliko je kamera ugradjeno po srbiji da bi se potez pruge bg-ns mogao pokriti bez ijedne blind spot. narocito sto se zna na kojim delovima pruge se to i desava.

jesmo bili tom sojeri i ostali likovi kada smo bili klinci ali nikome nije padalo na pamet da gadja voz i prozore kamenjem. to je doslo sa navijackim gostovanjima.

nije stoka za soka. ili nije soku mesto uz stoku

 

 

Sad malo prodžarah po železničkim forumima, dizel-motorna kompozicija tipa JŽ 811, proizvedena 1974. u mađarskoj fabrici Ganz-Mavag je fabrički imala instalirane rešetke ispred "šoferšajbne", saobraćala je na lokalnim neelektrifikovanim prugama u Srbiji. 

jž811.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...