Jump to content
IGNORED

Vozovi bez granica


borris_

Recommended Posts

  • 1 year later...

Vozam se ovh dana kroz Banat i predjoh preko barem 10-ak zeljeznickih prelaza koji su preasfaltirani. Jesu vecina na nekakvim sporednim kolosjecima prema silosima, ali bas sam se rastuzio. Sad vjerovatno ima 200-300 km pruga koje ne vode nikuda :-(

 

Link to comment

Kod mene u komšiluku ,prvo asfaltirali prelaze i to loše,već se skinuo asfalt, a sada trenutno skidaju 

pragove i šine ,dobra je kinta u tim sirovinama 

Link to comment
  • 1 month later...

Pulzometar za snabdevanje vodom parnih lokomotiva, pored žel. stanice u Lajkovcu.

 

[img]https://i.ibb.co/dBFzqdR/IMG-20210815-184317.jpg[/img]

 

 

 

Edited by halloween
Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Alternative zum Flugzeug

Bahn bringt 20 extralange ICE auf die Schiene

So viele Passagiere wie in drei Kurzstreckenflieger: Mit 20 neuen XXL-ICE will die Bahn den Fluglinien auf innerdeutschen Strecken Konkurrenz machen. Fahrtzeiten sollen durch Sprinter-Verbindungen verkürzt werden.
 
4ef9961e-0001-0004-0000-000000784677_w94
 

Die Bahn will zudem die Fahrtzeiten durch Sprinter-Verbindungen verkürzen. Zwischen Hamburg und Frankfurt-Flughafen etwa soll die Fahrt nur noch 3 Stunden und 45 Minuten dauern, 10 Minuten weniger, zwischen Düsseldorf und München soll es mit 4 Stunden 20 Minuten gar 30 Minuten schneller gehen. Auch zwischen Köln und Berlin werden 25 Minuten eingespart.

 

https://www.spiegel.de/auto/deutsche-bahn-20-xxl-ice-sollen-airlines-kunden-abjagen-a-807677c1-018e-49cf-a234-a13b404a9fb8

Link to comment
  • 3 weeks later...

Istorija, odrzavanje, izgradnja pruga, usluga u vozu, obuka masinovodja za brze vozove(do 350kmh) ICE na nemackoj zeleznici. Mislim da su ovi vozovi tehnoloski prodati i Kinezima i da je to glavni deo kineske flote brzih vozova.

 

 

Inace jedan od inzenjera, dama je u pitanju, u bazi odrzavanja i gradnje ICE u Minhenu je nekako povezano sa ovim prostorom i pojavljuje se u dokumentarcu.

  • +1 1
Link to comment
On 15.12.2021. at 17:52, pasha said:

Istorija, odrzavanje, izgradnja pruga, usluga u vozu, obuka masinovodja za brze vozove(do 350kmh) ICE na nemackoj zeleznici. Mislim da su ovi vozovi tehnoloski prodati i Kinezima i da je to glavni deo kineske flote brzih vozova.

 

verujem da ce @borris_ znati pravu situaciju. prema promo klipovima koje gldeam u tim vozovima, njihova zeleznica je pravljana po tehnologiji koju su razvili sami. pretpostavljam da su imali konsultante iz ger/fra/jpn, sigurno otkupili odredjene patente. 

Link to comment

Ako pises o kinezima, otkupiki su njemacku tehnologiju. Bilo je i francuskih inzenjera tamo (jedan kolega i jedan drug). 

Njihove pruge su napravljene na betonu kao i njemacke (slab track) a ne na "balastu" (ballast track) kao francuske. Signalizacija je isto tako uradjena na njemackoj tehnologiji (Siemens, nije "ukradena" nego kupljena). 

Imaju svoj pandan evropskom ERTMSu, CTCS. 

Jednostavno su razvili svoj sistem i odavno im ne treba niko da ih poducava ili pomogne.

 

Korejski brzi vozovi su kupljeni od francuza. I oni razvijaju svoj sistem i to vrlo efikasno.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Konacno nesto na engleskom iz Nemacke. Razvoj nemackih vozova velike brzine(ICE), ima zanimljivih prica o tehnologiji u Japanu i Franucskoj u razvoju istih tipova vozova...zbog cega se desila velika nesreca ICE 1 tipa na ruti Minhen-Hamburg 1998 kada je poginulo preko 100 ljudi...

 

 

Inace bas pre neki dan kada sam prolazio glavnom zeleznickom stanicom u Minhenu sam video voz za Pariz i stvarno su dosta manji od nemackih ICE(sto se pominje u video prilogu). Hteo sam da snimim ali sam zurio u tom trenutku...

Ovo je slika ICE 2 ili 3 tipa u Minhenu na glavnoj zeleznickoj snimljeno pre par dana...

 

20211223-101125-1.jpg

 

Ja sam putovao na sever(Hamburg-Altona) iz Minhena pre par meseci sa ICE 1 tipom. Kada sam se vracao mislim da je bio ICE 2 ili 3 tip.

 

 

 

Edited by pasha
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...