Jump to content
IGNORED

Vozovi bez granica


borris_

Recommended Posts

:lol:- no bila je serija dokumentaraca o želez. nesrećama na discovery-u i u jednoj od njih je zakazao ovaj sistem, tačnije mašinovođa je zaglavio tu dead man switch pedalu, u toku vožnje mu je pozlilo i prošao je kroz crveno svetlo i sudario se sa drugim vozom- istraga je kasnije utvrdila da mnoge mašinovođe pribegavaju takvom onesposobljavanju ove sigurnosne mere jer ih smara da je stalno pritiskaju, pa su im uveli novi sistem budnosti, sada moraju da pritiskaju neke tastere ručno po određenom redosledu na svakih par minuta ^_^
:unsure: Blackjack rulez
Link to comment

Ovdje kazu da je bio na telefonu ali sa dispacerom. Koristio profesionalni telefon. Culi su kako razgovara preko crne kutije. Meni sve to malo cudno jer bi se ti razgovori trebali automatski snimati u kontrolnoim centru (mozda grijesim).

Link to comment

Nisam baš slušao pažljivo, pa sam opet ispao suradnik u pakovanju čovjeku. Ako je pričao s dispečerom, a sad sam i ja čuo nešto, onda zbilja..koji je to kurac dispečer radio, pa nije li imao informacije gdje je vlak nego je još zamajavao šofera? Mislim..

Link to comment
Ovdje kazu da je bio na telefonu ali sa dispacerom. Koristio profesionalni telefon. Culi su kako razgovara preko crne kutije. Meni sve to malo cudno jer bi se ti razgovori trebali automatski snimati u kontrolnoim centru (mozda grijesim).
i meni je cudno, na staroj jugoslovenskoj zeleznici su se snimali svi razgovori (masinovodja - otpravnik, kasnije dispecer) jos sedamdesetih, cak i na industrijskim prugama.
Link to comment
Na BBc-ju je pisalo da mu je dispecer govorio o tome koju rutu treba da vozi do krajnje destinacije i da se na snimku cuje i neko listanje papira/mapa?
Ovo mi nije jasno, pa nije voz kamion pa da moze kojom god prugom mu se cefne?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...