Jump to content
IGNORED

Vozovi bez granica


borris_

Recommended Posts

Paris-Lux, TGV-om [Est]: kakva je razlika izmedju 1. i 2. klase?
Sjedista su malo sira u prvoj klasi. Imas i prikljucak za struju (ne znam da li je ima u drugoj klasi).
Link to comment
  • 4 months later...

Da ozivim malo ovu temu.Ovo je projekcija vremenske razdaljine brzim vozovima za 2030 ako se svi projekti zavrse (sto se naravno nece desiti):

temps de parcours.JPG

Edited by borris_
Link to comment

Cekaj, po ovome je Lyon Paris ispod 2 sata danas?? Nisam se odavno vozio TGV-om, u stvari dok jesam bio u Francuskoj, to mi je bilo jedino prevozno sredstvo na dugim relacijama. Ako jeste, onda :Hail: :ziga: Dok se avion nakani da poleti, da sleti, dok dobijes torbe i/ili stignes u centar grada (jednog ili drugog), eto ti sat i po +.A, takodje po ovome, 2030 godine i dalje isto ili ja pogresno tumacim ovu grafiku?Jos jedan edit: zar ce 2030 godine trebati duze vremena od Lyona do Zeneve?? Pa to je auto putem, sat i po u vrh glave.

Edited by dragance
Link to comment

Pozdrav svim zeljeznicarima :kralj:Jedno pitanje: Jel tacno da se od nove godine ukidaju međunarodni vozovi za Ljubljanu,Cirih, Zagreb itd.Recimo voz 414 koji ide iz BG.a za Cirih nece voziti vise itd.

Link to comment
Sad ide samo onaj u 15h, sto dolazi u 23? :isuse:
Ne sad, ali od zimskog RV ce biti tako (od decembra)ostaje i ovaj, barem tako tvrdi sajt austrijskih zeleznica:IC 210 SAVABeograd (5.13) - (7.51) Šid (8.11) - (12.25) Zagreb GK (12.30) - (14.53) Ljubljana (15.05) - (16.50) Villach Hbf. Edited by Bat Bat
Link to comment
  • 6 months later...

beijing-shanghai za 4:50 (avionom 2:20)imam budzet za prvu klasu (koja je oko 110EUR, druga je 60ak), a srecom upao u VIP vagon, mislim da su karte oko 200opTPvW2.jpg

Link to comment

edit: ubacio quote

Je li bar klopa izgledala bolje nego ono sto smo mi jeli prosle godine? :D
dele samo flasicu vode i snacks, isto kao u prvoj klasi. ali uvek je tu vagon - restoran sa onom klopom. kazem "onom" posto nismo bili sigurni koje meso jedemo :cry:za pppkolege da znaju o cemu pricamo, tipican kineski game, set, match:T1iJunXfJeXXbKO8.V_021602.jpg Edited by banecare1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...