Jump to content
IGNORED

Vozovi bez granica


borris_

Recommended Posts

  • 3 months later...
3 hours ago, jms_uk said:

Moze li se sada vozom iz Beograda do Zagreba ili Ljubljane?

Može, jedan polazak dnevno, nešto pre podne...

 

Edit:

 

nwHAyYW.png

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

danas resio da ne letim iz pekinga za guangzhou vec "polako" vozom pek-hk. jeste 8 sati, ali taman da odradim repove za koje mi treba mir i koncentracija. ako krenem avionom izgubicu malo manje vremena (pod uslovom da ne bude kasnjenja), ali necu moci da radim u ekonomskoj. krenuo sam u 9 na stanicu, oko 19 bi trebao da stignem u hotel. kolege su krenule u 10 na aerodrom. posto su smoteni i aerodrom je dalje od zeleznicke, a kolege su prilicno smotene, kladio sam se u turu pica da cu pre njin stici :D

 

desno je voz za hong kong.

 

SiW3er3.jpg

 

 

Link to comment

jbt koliko traje edit, 2 minute? anyway, vratia san se jer imam kratak snimak sa stanice dok prolece kroz nju. mocan je utisak uzivo, moram da uhvatim bolje sledeci put

 

 

 

ovo je zaustavljanje u zhengzhou pre desetak minuta. 

 

 

 

e sad moram stvarno da radim, ne uznemiravajte me vise :D

 

 

ajd

Link to comment

@banecare1, e baš hoću namerno da te uznemiravam :) 

 

Ima li ovoga:

 

20191201001.thumb.JPG.b35936f076fdec252d501626414b0b58.JPG

 

ili može to i brže ovih dana?

 

Fotka je od pre par godina, porodična turistička poseta. Bio je otkazan let Xi'an-Shanghai pa nam je u zamenu ponuđen Xi'an-Nanjing, popodne i spavanje tamo te jutarnji voz do krajnje destinacije. To je ispalo super, nenadano smo overili Nanjing, a putovanje vozom je bilo baš zanimljivo iskustvo. Kada smo ujutro uleteli u mravinjak na železničkoj stanici (potpuna suprotnost u odnosu na tvoju fotku) prva misao je bila kako sačuvati familiju na okupu da nas masa ne raznese na sve strane, a putovanje zamislio kao šesnaju do Zelenog venca devedesetih. No, brzo se pokazalo da masa nije razularena već odlično organizovana, lako smo našli voz, unutra su nas čekala naša sedišta, bez gužve, klima, udobno, krenuli i stigli u minut, ma milina. Živele brze pruge Kine!

 

20191201002.thumb.JPG.2fa80ae781985ae30cd9bacbb669617f.JPG

 

20191201003.thumb.JPG.ecc712f74122a755cbc7bcd4711501e5.JPG

Link to comment

moja fotografija je sa perona, na stanici je zivlje

 

trenutno je 311 km/h. mislim da ovi za HK idu do 360, ipak je to Fu Xing Train Beijing - Hong Kong :D 

 

 

evo i foto

9u3rJsq.jpg

 

 

 

 

Edited by banecare1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...