Jump to content
IGNORED

Integracija, asimilacija, segregacija...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Mislim da je poenta mnogih nas na ovoj temi jedino i bila: "Sva sreća da su postojale u formi u kojoj postoje". :) Lično, kao pojedinac, sve ću uraditi što je u mojoj moći da Kanada takva i ostane (i postane bolja).

Link to comment
  • Replies 597
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cyberwor/L/d

    105

  • Indy

    56

  • bus

    51

  • Yoyogi

    39

Mislim da je poenta mnogih nas na ovoj temi jedino i bila: "Sva sreća da su postojale u formi u kojoj postoje". :) Lično, kao pojedinac, sve ću uraditi što je u mojoj moći da Kanada takva i ostane (i postane bolja).
Preterujes, IMO. To je kao biti zahvalan (ili "srecan") za postojanje planeta. Te zemlje su postoijale, njihovi su narodi vekovima gradili demokratske institucije i odrzavali civilizovan nivo i pospesivali napredak.Jedina "sreca" kako je ja vidim je da smo imali i mogli da ostvarimo svoj izbor.
Link to comment

Navicu cu bes mnogih (nasta sam, uostalom, navikao), ali ja nisam zahvalan nijednoj drzavi posebno, vec globalnom kapitalizmu. Da istoga nema, uz sve njegove nedvojbene mane i lose posledice (recimo, globalno otopljavanje), nikada - i ponavljam, nikada - mi strucnjaci iz Srbije i slicnih zemalja ne bismo, u tolikim masama, bili potrebni Australijama, Holandijama, Kanadama i Japanima.

Link to comment
Navicu cu bes mnogih (nasta sam, uostalom, navikao), ali ja nisam zahvalan nijednoj drzavi posebno, vec globalnom kapitalizmu. Da istoga nema, uz sve njegove nedvojbene mane i lose posledice (recimo, globalno otopljavanje), nikada - i ponavljam, nikada - mi strucnjaci iz Srbije i slicnih zemalja ne bismo, u tolikim masama, bili potrebni Australijama, Holandijama, Kanadama i Japanima.
Isto sto i ja govorim, samo drugim recima.
Link to comment
njihovi su narodi vekovima gradili demokratske institucije i odrzavali civilizovan nivo i pospesivali napredak.
Bingo....Zato i rekoh u svom prvom (dugačkom) postu, na strani 6, da me izuzetno nervira pljuvanje* starosedelaca i zemlje domaćina, jer govori jedino i isključivo o neuklopljenosti i odsustvu perspektive na strani pljuvača. *Nadam se da svi ovde pravimo konceptualnu razliku između pljuvanja ("Oni pojma nemaju sa životom; gle kako su jadni") i konstruktivne kritike ("Ovde su stvari daleko od savršenstva"). Naglasio bih, ipak, da je pokretačica topika many pages ago temu decidno uputila putem razgovora o prvom (pljuvanje i mentalna autosegregacija), a ne o drugom. Edited by crveni autobus
Link to comment
vec globalnom kapitalizmu.
Svakako jedan od presudnih faktora što su ove naše države prosperirale, ali i to je moralo da legne na nekakve temelje. Nisu oni previše stari (i znaju da budu truli na mnogo mesta), ali jesu nekakvi temelji.
Link to comment
Naglasio bih, ipak, da je pokretačica topika many pages ago temu decidno uputila putem razgovora o prvom (pljuvanje i mentalna autosegregacija), a ne o drugom.
Ma pusti ti to...tema topika je ono gde je diskusija odvede.
Link to comment
(recimo, globalno otopljavanje),
Australiji i Maldivima maćeha, Kanadi majka. :P Gajićemo vinsko grožđe u Severnom Ontariju, a Vankuver i Halifaks će biti poznati pod alternativnim imenom Kanadska rivijera sekcija zapad i sekcija istok. :D Edited by crveni autobus
Link to comment
Ma pusti ti to...tema topika je ono gde je diskusija odvede.
Moj prvi post na ovoj temi (famozna strana 6) jeste bio, kao što i priliči, odgovor na postavljenu temu. Sada smo ovde i diskutujemo o raznim okukama i meandrima. I'm all for it. Samo bez vazelina, molim. :lol: Edited by crveni autobus
Link to comment
Te zemlje su postoijale, njihovi su narodi vekovima gradili demokratske institucije i odrzavali civilizovan nivo i pospesivali napredak.
U to ime, mislim na razvoj demokratije, su kolonije eksploaisali plus robove & robijashe za dalji razvoj koristili... I Srbija bi u ono vreme znala tako da razvija demokratiju al' se nije postizavalo, pun svinjac a treba oko istih (svinja) raditi. Plus braca Turci & Rusi & Nemci...
Link to comment
Kada kazete da vam je Srbija uskartila sansu? Sta onda mislte o 8+ mil ljudi koji su ostali u Srbiji? Sta je sa njihovim sansama.
Pa pitaj njih, sto mene pitas??Ja govorim u svoje ime.
A sta je sa ovima koji su ostali, njih nije zuljalo? Zasto favorizujes svoj izbor? Svako ima svoj izbor, svoj put i svoje razloge.
Otkud ja mogu da znam sta je sa onima koji su ostali - neka dodju pa neka kazu, svih 8+ miliona, ako treba (a treba!). Ja ih necu ucutkavati, to je ocigledno tvoj resor.Ja govorim u svoje ime, i sve sto kazem govorim sa svoje tacke gledista i svoje iskustvo. Ako ti govoris tudje iskustvo i zastupas tudje misljenje - ako, samo nastavi. Ja nemam protiv.Fakat je da i u Srbiji ima zivota i da u Srbiji postoji sansa za ljude, ali ja je jednostavno nisam nasla. Svaka cast onima sto jesu.Ne razumem ljubomoru sa kojom se srecem sada i to ne po prvi put, sto su ljudi otisli, izabrali nesto drugo, vodili svoj zivot po svom nahodjenju i onda pricaju o tome u pozitivnom svetlu. Ako zivim gde zivim naravno da cu da pricam pozitivno o tome jer to i jeste moje misljenje i moje iskustvo. Ja ne "hvalim" zivot ovde da bi neko crko od muke, nego jer sam i dan danas odusevljena nekim stvarima ko mlad majmun. Zivot koji zivim je zaista takav kakvim ga opisujem. Kako mozes da vidis nesto loseg u tome pa da svisnem ne mogu da skontam. Moje iskustvo u Australiji je mahom pozitivno, u Srbiji mahom negativno. Zbog cega tebe to vredja da se naprezem ovde dva dana ne bi mogla da smislim.
Link to comment
Zato i rekoh u svom prvom (dugačkom) postu, na strani 7, da me izuzetno nervira pljuvanje* starosedelaca i zemlje domaćina, jer govori jedino i isključivo o neuklopljenosti i odsustvu perspektive na strani pljuvača. *Nadam se da svi ovde pravimo konceptualnu razliku između pljuvanja ("Oni pojma nemaju sa životom; gle kako su jadni") i konstruktivne kritike ("Ovde su stvari daleko od savršenstva"). Naglasio bih, ipak, da je pokretačica topika many pages ago temu decidno uputila putem razgovora o prvom (pljuvanje i mentalna autosegregacija), a ne o drugom.
Da zato te ni malo ne nervira tvoje plujvanje po balkanskim dvoristima po kojima si se izgubio? Sta ce ti Hrvatski pasos, ako ti je tako dobro tamo? "Kostruktivna kritika" Cuj ovo? Vidim kako si konstruktivan prema Kanadi, tako isto samo kontra histerija prema Balkanu. Wtf odakle si? :rolleyes: Odakle god da si nisi birao gde ces da se rodis, niti je to tvoja greska, a sve drugo je itekako ono za sta si sam odgovoran. Edited by hefestus
Link to comment
A sto se zahvalnosti tice, hvala mami sto me rodila, mami & tati sto me skolovali... I, naravno, svevishnjem (ako ga ima) sto sam imao priliku da biram... Sve ostalo je (bila) moja briga... :)
Tuga jedna... :( :( :(
Link to comment
U to ime, mislim na razvoj demokratije, su kolonije eksploaisali plus robove & robijashe za dalji razvoj koristili... I Srbija bi u ono vreme znala tako da razvija demokratiju al' se nije postizavalo, pun svinjac a treba oko istih (svinja) raditi. Plus braca Turci & Rusi & Nemci...
Ma sigurno, nase su mogucnosti u nepokazanome, zato su neogranicene.Lako je inferiornom koji nikada nista nije uradio da upire prst u onoga koji jeste i da trazi mane kako je i sta uradjeno.
Link to comment
Ne razumem ljubomoru sa kojom se srecem sada i to ne po prvi put, sto su ljudi otisli, izabrali nesto drugo, vodili svoj zivot po svom nahodjenju i onda pricaju o tome u pozitivnom svetlu. Ako zivim gde zivim naravno da cu da pricam pozitivno o tome jer to i jeste moje misljenje i moje iskustvo. Ja ne "hvalim" zivot ovde da bi neko crko od muke, nego jer sam i dan danas odusevljena nekim stvarima ko mlad majmun. Zivot koji zivim je zaista takav kakvim ga opisujem. Kako mozes da vidis nesto loseg u tome pa da svisnem ne mogu da skontam. Moje iskustvo u Australiji je mahom pozitivno, u Srbiji mahom negativno. Zbog cega tebe to vredja da se naprezem ovde dva dana ne bi mogla da smislim.
Većina ljudi će razumeti šta govoriš. Nisam siguran da ostatku vredi crtati, no na tebi je da proceniš. :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...