Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

34 minutes ago, jorma shparga said:

ovo sve zavisi od toga da li pricas o proseku na 100m za neko duze plivanje ili ta daljina sa zapinjanjem i pauzom pre i posle?

Pa da.

Prosjek 3 min na recimo 1500m je ok.

To je zbiru 45 min, sto je solidno vrijeme za rekreativca od 45 godina.

Ako je u pitanju sprint od 100m, onda je loše.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, BWA said:

Pa da.

Prosjek 3 min na recimo 1500m je ok.

To je zbiru 45 min, sto je solidno vrijeme za rekreativca od 45 godina.

Ako je u pitanju sprint od 100m, onda je loše.

hvala na tesenju u ime svih nas kojima se vreme na 2km blizi 50-tom minutu kako matorimo :sad:

plivam redovno i cesto i uopste ne znam gde mi nestadose 4-5 minuta u poslednjih 2-3 godine ( il je mozda retardiran Sapic prosirivao bazen :unsure: )

  • Haha 1
Link to comment
55 minutes ago, jorma shparga said:

ovo sve zavisi od toga da li pricas o proseku na 100m za neko duze plivanje ili ta daljina sa zapinjanjem i pauzom pre i posle?

1:40-1:45 bi bilo brzih 100, all gas no brakes takoreći

plivanje na kilometre jeste drugi par opanaka, ali da budem iskren ne vidim poentu plivanja u ritmu 3 min/100m. tu spasioci već garant budu u niskom startu da uleću :D

@ivy koja trenira uzvodno će ići mnoooogo brže od tog ritma

 

2 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Zar je isto ocekivano vreme za razlicite tehnike? Meni se cini da svi rekreativci koje znam kazu da im je prsno sporije nego kraul, kod mene isto.

 

Ovo da za rekreativca prsno treba da ide ispod 20 minuta za kilometar deluje mi kao naucna fantastika.

 

 

 

prsna tehnika bi kod svakoga morala biti najsporija. to je stil koji generiše značajno manje propulzije od ostala 3 stila i zato je to najsporije plivanje. a ujedno je i tehnički najzahtevniji stil.

 

 

Link to comment

45 min.na 1500m je obično neki limit na malo ozbiljnijim rekreativnim trkama. Po isteku vremena od 45 min.ti više ne mjere vrijeme.

Ima u Zagrebu Jarunska trening liga sa takvim limitom. Učesnici su uglavnom triatlonci i članovi KDP i mahom preko 40 godina.

Većina ih je u rasponu od 20 do 30 minuta, ali ima i sporijih.

To je 1.500 slobodno. Za prsno bi limit trebao biti i veći.

@omiljeni

Edited by BWA
Link to comment

to je fin način da se ljudima saopšti da se sledeći put prijave za kraću trku. ili da se, ako je to uopšte moguće, bolje pripreme za tu distancu.

neko ko ne može da istrči maraton ispod npr 6 sati bio verovatno treba probati sa polumaratonom ili 10km. to je tempo od 7km/h i ako ideš sporije od toga onda se postavlja pitanje da li učesnik uopšte trči ili je to hodanje/šetanje?

kod plivanja to onda izgleda otprilike kao ono kad Erik Jegulja u Sidneju pliva u mestu. Čovek je naučio da pliva 2-3 meseca pred te Igre i deonicu od drugih 50 "isplivao" za 1:10, a snimak toga je postao all-time meme. a mi ovde pričamo o plivanju koje je za još 20 sekundi sporije od toga. to verovatno izgleda kao poslednjih 10-15 metara Erikove trke kad su i ljudi pored bazena sigurno razmišljali da li da uleću i spasavaju ga.

 

 

Link to comment
  • 4 months later...

Posle velikih pauza prouzrokovanih te pandemijom te nekim jos ne razresenim bolovima u stomaku nisam plivala redovno ove dve godine, i bas se oseti da nisam u kondiciji :/ Pogotovo osetim koliko su mi ruke slabe/umorne. Posto nemam mnogo vremena odjednom vec jurnem izmedju dva hranjenja bebe, a ne zelim da se totalno istrosim na plivanju jer sam hronicno neispavana i generalno iscrpljena (jos od leta), jos ova zimoca koja mi osetno uzima snagu, ne mogu bas da radim mnogo na tome, vec plivam 600-700 metara tempom koji mi je prijatan. I makar to je dovoljno dobar osecaj, nadam se da cu uspevati da idem dva puta nedeljno.

 

Sada vec n-ti put ove godine (i doslovno svaki put od letos) mi se jedno uvo zapusi posle plivanja i drzi tako 4 do 5 sati, kada konacno popusti i voda iscuri napolje. Desava se ovo nekome? Treba li nesto preduzeti zbog toga, tj. da li da idem do usnog doktora, ili je to vise u domenu bezopasnog?

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 10.1.2022. at 0:03, I*m with the pilots said:.

Sada vec n-ti put ove godine (i doslovno svaki put od letos) mi se jedno uvo zapusi posle plivanja i drzi tako 4 do 5 sati, kada konacno popusti i voda iscuri napolje. Desava se ovo nekome? Treba li nesto preduzeti zbog toga, tj. da li da idem do usnog doktora, ili je to vise u domenu bezopasnog?

 


Meni se ovo desilo pre par godina posle svakog plivanja i bivalo je sve gore i gore, da bi se na kraju uvo zapusilo i ostalo tako par dana. Otisao sam kod orl, ona je pogledala i rekla da ima dosta voska i ne moze da vidi, ugurala mi u uvo neki usisivac, ocistila i odmah sam progledao. Posto je bilo malo crveno dobio sam jos i neke kapi (zaboravio sam koje). Ni pre ni posle nisam imao taj problem.  

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Kakva je situacija na 25. maju ovih dana, u jutarnjem terminu? Gužva, higijena, itd.

 

Do sada sam samo plivao u 11. aprilu, pa ne znam kakvi su uslovi ovde, a firma mi je trenutno u blizini, pa mi odgovara.

Link to comment
  • 4 months later...

Bas sam u losoj kondiciji, tokom zime maltene da uopste nisam uspela da odem da plivam.

 

Za postepeni povratak u zivot, sta je bolje:

1) da plivam koliko mogu nekom koliko-toliko pristojnom brzinom kojom ne smetam ostalima (tako sam radila ova dva puta prosle nedelje i plivala samo 600m)

ili

2) da zadam sebi cilj da treba da otplivam 1km i onda da idem brzinom mrtvog puza kad vise ne ide (uz pokusaje da se ubrzam)

?

 

Ja se nadam da cu moci da izdvojim dvaput nedeljno vreme za ovo, mozda ne pre jula ali tokom jula i avgusta sigurno, jer ce biti tu pomoc u vidu mojih roditelja.

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
29 minutes ago, I*m with the pilots said:

Bas sam u losoj kondiciji, tokom zime maltene da uopste nisam uspela da odem da plivam.

 

Za postepeni povratak u zivot, sta je bolje:

1) da plivam koliko mogu nekom koliko-toliko pristojnom brzinom kojom ne smetam ostalima (tako sam radila ova dva puta prosle nedelje i plivala samo 600m)

ili

2) da zadam sebi cilj da treba da otplivam 1km i onda da idem brzinom mrtvog puza kad vise ne ide (uz pokusaje da se ubrzam)

?

 

Ja se nadam da cu moci da izdvojim dvaput nedeljno vreme za ovo, mozda ne pre jula ali tokom jula i avgusta sigurno, jer ce biti tu pomoc u vidu mojih roditelja.

 

 

 

probaj polako, postepeno da se vratis plivanju. u pocetku (3-4 nedelje) uopste nemoj da se obazires na brzinu vec iskljucivo na vreme provedeno u vodi.

kreni sa 30-40 min, koliko ti prija, pa povecavaj postepeno (ne vise od 10% nedeljno). nikakva ubrzanja, nikakvi intervali - samo aerobno plivanje, gliding kroz vodu.

u pocetku je najvaznije da ti se vrati tehnika, "osecaj" za vodu, ritam, disanje.

 

dakle rezime: najvaznije je vreme provedeno u vodi, pa tek kasnije brzina i/ili duzina.

Link to comment
5 hours ago, Djuro said:

 

probaj polako, postepeno da se vratis plivanju. u pocetku (3-4 nedelje) uopste nemoj da se obazires na brzinu vec iskljucivo na vreme provedeno u vodi.

kreni sa 30-40 min, koliko ti prija, pa povecavaj postepeno (ne vise od 10% nedeljno). nikakva ubrzanja, nikakvi intervali - samo aerobno plivanje, gliding kroz vodu.

u pocetku je najvaznije da ti se vrati tehnika, "osecaj" za vodu, ritam, disanje.

 

dakle rezime: najvaznije je vreme provedeno u vodi, pa tek kasnije brzina i/ili duzina.

 

Hvala, dobro si mi to rekao :)

 

Link to comment
  • 3 months later...

Da, tako barem kažu na njihovom sajtu:

 

Quote

ПРИЛИКОМ КОРИШЋЕЊА ЗАТВОРЕНОГ БАЗЕНА ОБАВЕЗНО ЈЕ НОШЕЊЕ ЗАШТИТНЕ КАПИЦЕ ЗА ПЛИВАЊЕ!
Корисници који не поседују капице, могу их купити уз дневне карте.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...