Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

12 minutes ago, kr en said:

11 minutes ago, kr en said:

 

 


 

 


ako odredjujes kondiciju, je 180m za tvoju starosnu grupu veoma loše

 


test.png

 

 

Koja je ovde jedinica mere? Koliko metara na 10 minuta?

//Svejedno mi taj odnos 180m za 12 minuta deluje lose, vise za nekog ko je bas van kondicije, u sta sumnjam da je rec kod Ivy

 

 

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment

e pa ovo mi je mnogo jasnije...ona simoviceva tabela mi je bila nejasna i nisam je dobro procitala..

 

super,hvala...za pocetak cu izmeriti koliko plivam na 100m cim budem plivala u nekoj stajacoj vodi,sto se nekad ne desi za celo leto :D a do tada nastavljam sa plivanjem uzvodno :D 

Link to comment
On 4.8.2021. at 12:58, ivy said:

koliko je 100m plivanja prsno?

u smislu tezine i kondicije...jel to lako moze bilo ko npr. osoba prosecne kondicije?

evo danas sam merila :lol:

slobodnim stilom, za 12 minuta, oko 300 metara, dve pakle na dan i 20 kila viška, od 9 do 5 u kancelarijskoj stolici.

pa se ti odredi :lol:

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 4.8.2021. at 16:46, BWA said:

Neko baš rekreativno vrijeme na 100 m prsno ne bi trebalo ići preko 3 min.

 

Hmm, ja bih rekao da je sve preko 2 minuta veoma sporo. :)

3 minuta, to bi već bilo plivanje u mestu.

Rekreativac koji ima ~45 godina sa relativno pristojnom kondicijom i tehnikom bi trebao da cilja vreme ispod 1:50. Uz malo redovnog plivanja bi to moglo da se spusti i na oko 1:40-1:45

Link to comment


On 4.8.2021. at 22:11, kr en said:




cooperjev plavalni test traje 12 minuta, i možeš plivati bilokojom tehnikom. rezultati u tabeli su u metrima.






 




Zar je isto ocekivano vreme za razlicite tehnike? Meni se cini da svi rekreativci koje znam kazu da im je prsno sporije nego kraul, kod mene isto.




 




Ovo da za rekreativca prsno treba da ide ispod 20 minuta za kilometar deluje mi kao naucna fantastika.


Link to comment
24 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

 


 

 

 

 

 


Zar je isto ocekivano vreme za razlicite tehnike? Meni se cini da svi rekreativci koje znam kazu da im je prsno sporije nego kraul, kod mene isto.

 

 

 

 


 

 

 

 

 


Ovo da za rekreativca prsno treba da ide ispod 20 minuta za kilometar deluje mi kao naucna fantastika.

 

 

https://i.ibb.co/1L2YBSY/2025723-kopija.jpg

samo prsno, za to imaš ovu tabelu.(ena plavalna tehnika)

12 minut je određeno vreme. od tvoje kondicije zavisi intezitet plivanja koju možeš prilagođavati različitom tehnikom plivanja, odmorom...

Link to comment
8 hours ago, omiljeni said:

 

Hmm, ja bih rekao da je sve preko 2 minuta veoma sporo. :)

3 minuta, to bi već bilo plivanje u mestu.

Rekreativac koji ima ~45 godina sa relativno pristojnom kondicijom i tehnikom bi trebao da cilja vreme ispod 1:50. Uz malo redovnog plivanja bi to moglo da se spusti i na oko 1:40-1:45

ovo sve zavisi od toga da li pricas o proseku na 100m za neko duze plivanje ili ta daljina sa zapinjanjem i pauzom pre i posle?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...