Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

imam neverovatan strah od ronjenja. ne onog po plićaku sa maskom nego pravog sa opremom u dubini kad je ispod tebe praznina i voda i nema dna nema oslonca. da ne pominjem karakondžule koje se vrzmaju okolo a koje ne čuješ a vidiš tek kad su ti ispred nosa. teško mi i da gledam. 

Link to comment
44 minutes ago, beta kentauri said:

imam neverovatan strah od ronjenja. ne onog po plićaku sa maskom nego pravog sa opremom u dubini kad je ispod tebe praznina i voda i nema dna nema oslonca. da ne pominjem karakondžule koje se vrzmaju okolo a koje ne čuješ a vidiš tek kad su ti ispred nosa. teško mi i da gledam. 

 

Pre par meseci sam imao panic attack u vodi i to ne roneci, vec plivajuci s onom easy-breathe maskom. Pratio neko jato riba i u trenutku shvatio da sam predaleko od kopna, da je ispod mene bas to, "praznina", da mi ponestaje snage i daha, a okean je pa osecas ili "osecas" vise i struje i talase, I  onda, kao, ajde polako, disi, plutaj, kuliraj, odmaraj se i polako nazad. Bas mi nije bilo svejedno. Posle shvatio da je zajeb bio sto nisam skinuo masku cim sam osetio prvi znak nelagode umesto sto sam dozvolio da uletim u zacarani krug - umor - strah - brze disanje - manje kiseonika - umor - ...

 

 

Link to comment
5 minutes ago, chandra said:

 

Pre par meseci sam imao panic attack u vodi i to ne roneci, vec plivajuci s onom easy-breathe maskom. Pratio neko jato riba i u trenutku shvatio da sam predaleko od kopna, da je ispod mene bas to, "praznina", da mi ponestaje snage i daha, a okean je pa osecas ili "osecas" vise i struje i talase, I  onda, kao, ajde polako, disi, plutaj, kuliraj, odmaraj se i polako nazad. Bas mi nije bilo svejedno. Posle shvatio da je zajeb bio sto nisam skinuo masku cim sam osetio prvi znak nelagode umesto sto sam dozvolio da uletim u zacarani krug - umor - strah - brze disanje - manje kiseonika - umor - ...

 

 

Okean je samo za sportiste, ostali na nogohvat dna ili moze da bude frlo zajebano.

Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

Okean je samo za sportiste, ostali na nogohvat dna ili moze da bude frlo zajebano.

 

Ma da, ovo je bilo potpuno nepromisljeno. Zajebala me ta maska i sto je uvala generalno jedna od bezbednijih manje opasnih.

Link to comment
  • 2 months later...
35 minutes ago, ivy said:

koliko je 100m plivanja prsno?

u smislu tezine i kondicije...jel to lako moze bilo ko npr. osoba prosecne kondicije?

mnogo ti je teško pitanje :D 

da li ta tvoja prosečna osoba puši, da li ima višak kilograma i koliko kilometara dnevno prepešači?

 

Link to comment

mada ne znam ni kako bih to izmerila posto plivam u Duvanu i uzvodno na obe strane... imam jedan limancic od nekih 25m gde plivam levo-desno i tu je uzvodno da obe strane :laugh: i razlicite jacine na razlicitim mestima...i plivam svaki dan prsno 200-300m ali nisam merila vreme ni bas tacne duzine,mozda nekad bude i vise..

 

i nemam pojma kako da odredim svoju kondiciju a zanimam me...trebala bih verovatno naci stajacu vodu pa to izmeriti po nekim parametrima

 

pa ako imate neke parametre da mi date

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...