Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

Kakva patnja.

Preplivah 700m, kad ne crkoh. Na sat nisam smio ni pogledati. Boga pitaj koliko je to trajalo. Kondiciono sam potpuno devastiran, imam osjećaj da mi se kapacitet pluća smanjio za 70%.

Za divno čudo nisam mnogo izgubio osjećaj za vodu i to me tješi.

 

Link to comment

brzo ces u formu ako si pre bio. pamti telo 

 

i mene ceka uskoro patnja i bolovi u plucima i hvatanje vazduha....vec se psihicki spremam. ne znam kako, van kondicije sam totalno a telo mi kamen. a nista ne radim da bude zategnuto

Edited by mustang
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ispala sam malo iz kondicije jos prosle godine, onda ovaj korona-virus i zatvaranje bazena...i premda sam stalno na bajsu, mislila sam da ce biti mnogo gore. Juce konacno otidoh na bazen da plivam posle mnogo, mnogo meseci, i na kraju odradih kilometar za 32 minuta, sto je bio neki moj standard i pre. E sad, tu negde oko 400. metra mi bilo malo tesko i zabolela me je glava, pa sam pauzirala minut i nastavila posle samo kraul, da bi na kraju poslednjih 200 metara bili laki kao pesma.

 

Pravo sa bazena sam picila dobrih 5 minuta uzbrdo bajsem da pokupim dete iz vrtica, pa otisla sa njim na igraliste i posle nekih 45 minuta zvala muza da dodje po nas, jer kad sam sela na klupu, nisam mogla vise da se pomerim. :ph34r: Danas je sve okej, kao da niceg nije ni bilo :) Idem ponovo u cetvrtak.

 

 

 

 

Edited by I*m with the pilots
  • +1 5
Link to comment
  • 2 weeks later...
9 hours ago, I*m with the pilots said:

Inspiracija? :)

 

 

Ovo je čudo, ali Japanci su inače fenomen. Noriaki Kasai je sa 45+ i prošle godine učestvovao u SK u skijaškim skokovima.

 

Nego, plivanje je sport kojim se možeš baviti maltene dok si živ. Ja kad sam vidio rezultate sa Master takmičenja veterana nisam mogao da vjerujem. Lično poznajem čovjeka koji danas ima 60 godina i pliva 1500 m na otvorenom za 19 minuta.

Tako nešto je nemoguće u "suvim" sportovima.

Link to comment
  • 1 month later...

overio bazen posle 6 meseci, nisam se udavio što je svojevrsan uspeh

 

1600m za 43min, posle 30 min sam napravio pauzu od minut. prvih 30 min sam uspeo da uzimam vazduh na 6 zaveslaju, a posle na 4(powered by philip morris)

 

nije bilo gužve:thumbsup:

pliva se po širini:thumbdown:

termin mi slabo odgovara(12-13) pa ne znam koliko ću moći da budem redovan

  • +1 3
Link to comment
  • 7 months later...

Ovjerio bazen nakon par godina ;) - mjesto zločina Taš.

 

Kondicija naravno nula, jedina stvar koja mi je vratila osmjeh na lice su bili tuševi - bar je jedna stvar na ovom svijetu konstanta. Od valjda 16 komada na samo je dva moguće podesiti odnos vrele i hladne vode, na svim ostalim je vrela (baš, baš vrela). Dakle, ni nakon 20 godina nisu u stanju da im većina tuševa radi. Sjećam se da mi se prije 15tak godina tamo neki vodoinstalater koji ih je krpio pravdao kako oni mjesečno kupuju nekoliko italijanskih tuševa (za neku masnu cifru za to vrijeme) ali eto brzo propadaju. Sad mi se čini da sam već kukao o tome ovde.

Link to comment
  • 1 month later...

Plivate li vi cipovani negde? (Ako sam dobro razumela mamu, bazeni su u Beogradu otvoreni, kao i sve zivo?)

Kod mene ih ima jos ocajnih, dve zene u jednoj lokalnoj grupi pitale da li postoje neki sakriveni privatni bazeni ili neko dobrostojec koji bi im iznajmio svoj u basti da malo zaplivaju. Mada je i dalje jako hladno i pada kisa non stop, duva uragan svaki treci dan..Ja polazem nade u letnju sezonu..

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Nemam temu o ronjenju, pa ajde ovde - samo objasnjenje ne toliko bitno (na kraju ima trivia koja me je potpuno iznenadila iako sam film gledao ko zna koliko puta... fucking americans)...

 

 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, chandra said:

Nemam temu o ronjenju, pa ajde ovde - samo objasnjenje ne toliko bitno (na kraju ima trivia koja me je potpuno iznenadila iako sam film gledao ko zna koliko puta... fucking americans)...

 

 

Prvi put cujem da postoji americka verzija sa razlicitom muzickom podlogom (wtf) - nemam nikakvu zelju to da vidim.

Link to comment
15 minutes ago, Lancia said:

Prvi put cujem da postoji americka verzija sa razlicitom muzickom podlogom (wtf) - nemam nikakvu zelju to da vidim.

 

Aahaahaa i sa happyendom! Neverovatno, koji uzas. Mozda i Enzo ozivi na kraju.

 

Pre neku godinu vodio sam podmladak u Taorminu. Tamo na plazi, ronili u plicaku i lovili meduze s nekim lokalnim klincima, a meni samo slike iz filma pred ocima.

  • +1 1
Link to comment

Moj stari basista je profesiomalni ronilac (škola, sertifikat i sve to) i sedimo devojka i ja na jednom kraju plaže, on zaroni odatle i nema ga a mi navikli i onda izroni na drugom kraju plaže noseći u ruci hobotnicu u svojoj skromnosti da svi na plaži vide.

Hoboa smo pojeli te večeri, kraci su najukusniji

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...