Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

16 hours ago, BWA said:

zato je moja omiljena tehnika-prsno.

jest da je sporo i fizicki zahtjevno, ali makar ne udaram u ostale plivace i kupace kad je guzva.

zajeban je kraul.

tehnicki je najzahtjevniji, ruke i noge rade kontra, nije lako nauciti disati, kukovi i noge tonu...

 

inace, dok sam odmoran, i ne krivudam nesto pretjerano, ali kad se umorim moj kraul postaje tragikomican. sve nesto lelujam, rotiram se, kao da se valjuskam pod vodom.

 

 

 

i prsno je tehnicki zahtevno, svi stilovii su takvi, i sve uvek mozes da ispravljas i doradjujes. ja svakog dana odgledam na jutjubu ponesto iz sekcije kako ovo, kako ono, i kad posle toga odem i zaplivam u fazonu sam dobro da se uopste odrzavam na povrsini koliko veze s plivanjem nemam :(

 

 

Link to comment

plivanje je tehnicki sport.

cak i vrhunski plivaci tokom karijere znacajno unapredjuju tehniku. uvijek ima prostora za poboljsanje tehnike. cak i ako si felps.

nije slucajno da u plivanju svako malo padaju svjetski rekordi kao kruske, dok u atletici npr. ima wr starih preko 30 godina.

 

Link to comment

zasto bi se onda covek uopste trudio :D

 

sve u svemu, imam osecaj da mi je arm stroke prekratak, odnosno da desnim laktom preprano presecam vodu. a posla toga me najvise muci sto mi se cini da sve izvlacim na snagu gornjeg dela tela, a da noge slabo ucestvuju. valjda treba da kupim kratka plivacka peraja...

Edited by darling
Link to comment

mnogi plivaci, koje sam poznavala, ali koji ipak nisu bili bas ono cavici ili higlovi, plivali su kraul, a dupe i noge im tonule. i bili odlicni, ono plivali ispod minuta 100m, samo zbog snaznih ruku i odlicne plovnosti. a u nase vreme, a i verovatno u tim iskljucivo jugoslovenskim  kategorijama i takmicenjima (tek poneko je isao na ondasnje mediteranske igre) tehnika se ipak nije toliko forsirala, vise je bilo prirodnih talenata :D

 

mada, i danas na dugim stazama, kao nekada i boris petric, padaju guze i noge pred kraj i najboljima (npr evo ovima iza grgica)

 

Link to comment
2 hours ago, darling said:

zasto bi se onda covek uopste trudio :D

 

sve u svemu, imam osecaj da mi je arm stroke prekratak, odnosno da desnim laktom preprano presecam vodu. a posla toga me najvise muci sto mi se cini da sve izvlacim na snagu gornjeg dela tela, a da noge slabo ucestvuju. valjda treba da kupim kratka plivacka peraja...

ne znam ni sam kako, ali ja nekako napredujem.

drugar mi je trener u jednom klubu, pa mi s vremena na vrijeme daje korisne savjete 

ranije, kod plivanja prsnom tehnikom, a prije zaveslaja, zadrzavao sam ruke na grudima.

nakon sto mi je skrenuo paznju da to ne radim, vec da odmah guram ruke naprijed, vrijeme na 50 metara popravio sam oko 5 sekundi😎

inace, plivam iskljucivo vikendom, jer od 6 do 22 nije moguce plivati zbog treninga plivaca, vaterpolista a u posljednje vrijeme cak i obuke ronilaca.

kad god bih se nekom carolijom uspio uglaviti u neke termine i radnim danima (kad je ljetna pauza u klubovima), rezultati bi bili osjetno bolji.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li neko slucajno zna da li je nesrecni Gale proradio?

Olosi su ga zatvorili od 01.09. i trebalo je da ga za 2 nedelje srede ( ili sta god vec podrazumevaju pod radovima na odrzavanju) ali s obzirom koliko ih jebu radovi na suvom ne bi me cudilo da to bude kraj zavorenog bazena kao takvog za duuugo vreme

Link to comment

proradio je juce, jutarnji termin za gradjanstvo skracen na do 8 ujutro, dakle gradjani ciji je bazen mogu da plivaju od 6.30 do 8. ko se uvalio od 8 do 9, jos ne znam ali planiram da ih maltretiram bez pardona. zaposleni nista ne znaju, kazu ovo je nova firma, ne znamo sto nije na sajtu, ne znamo sta ce biti, ne znamo, ne znamo, i jadni zaista ne znaju pa se ne isplati ni da im zvocas, riba se cisti od glave. 

Link to comment
On 17.9.2019. at 18:07, cmrlj said:

proradio je juce, jutarnji termin za gradjanstvo skracen na do 8 ujutro, dakle gradjani ciji je bazen mogu da plivaju od 6.30 do 8. ko se uvalio od 8 do 9, jos ne znam ali planiram da ih maltretiram bez pardona. zaposleni nista ne znaju, kazu ovo je nova firma, ne znamo sto nije na sajtu, ne znamo sta ce biti, ne znamo, ne znamo, i jadni zaista ne znaju pa se ne isplati ni da im zvocas, riba se cisti od glave. 

posto je sajt ocigledno prevazidjena pojava i nije azuriran od kraja avgusta, da li se nesto menjalo po pitanju cena?

da nece i oni gangulinim putem (citaj 500 dindzi ili doplata na fit pass)?

Link to comment
  • 4 months later...
On 19.2.2020. at 11:36, kud u maglu Simoviću said:

1600m 37:38

spavaš li mirno čaba silađi

 

bravo :)

 

sledeci izazov, aj da vidimo da li mirno spavaju mornaricke foke, ovo je plivacki standard iz testa fizicke pripremljenosti. 9 duzina. 

 

 

PST Event Minimum Standards Competitive Standards
500 Yard Swim 12:30 8 Minutes

 

 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...