Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

700m za 25min, mozda bude i poslednje plivanje u ovom delu zivota ;D U principu mogu jos koji krug da obrnem ali kako se vracam pesice kuci, radije sacuvam tu iskru snage za to.

 

Quote

probaj da plivaš 300x200x100x200x300

sa pauzama od 30ak sekundi i povećavanjem brzine što je kraća distanca 

//Probacu kada se vratim u igru, mada nisam ljubitelj pravljenja pauza.

Link to comment
On 3/15/2018 at 1:31 PM, Paul Gompitz said:

Ima li smisla kupovati onaj sprej protiv magljenja za stare naocale koje se potpuno zamagle nakon 50m?

jok, ja ga imam. jednako radi kao kad suve naocare namazes samponom pa obrises, samo sto je ovo drugo jeftinije.

Link to comment
  • 5 months later...
Koji bazen u BG-u (siri centar) ima malo topliju vodu od Tasa? Meni je tamo taman za plivanje, ali je klincu malo hladno.

[stanje od pre 5 godina] DIF 

Imaš i mali privatni bazen u Tonusu, vidi dal' to radi i dalje. Blizu Tasa je, u ul. Zdravka Čelara.

http://www.tonus.co.rs

 

Kakvi su tuševi na Tašu sad?

Link to comment

topla voda tece i to je ok, ali je generalno bezveze. muskarci i zene zajedno pa ne mozes da se istusiras k'o covek, nemam pojma gde da stavim peskir kad se tusiram, pa je posle kod onih kabina sve mokro i tako. Doduse mozda nije zamisljeno da se tusiras i posle, nego samo pre plivanja, ali ja volim i posle, da ne smrdim bas toliko na hlor.

Link to comment

šampon za/protivu hlora je možda dobar ukoliko se koristi jednom mesečno, za frekventno korišćenje nije. bar je to moje iskustvo.

 

prejaka je to hemija za kožu glave

 

barem je meni stvarao problem, oba puta, i od dva različita proizvođača. običan šampon i gel vrše posao 101%

Link to comment

na 25. maju nema hlora uopste :)

 

 

meni je onaj lorealov sublime antisolar odlican, nisam imala nikakav problem, to mi je redovan sampon i inace u sezoni sunca. dok sam isla na tas i dok ga nisam otkrila, stalno sam se osecala na hlor. 

Edited by darling
Link to comment

na 25.maju mozda nema hlora ali mene alergija na to nesto drugo sto stavljaju ubi 😪.

i sto je najstrasnije ne prolazi nikako (tj posle svakog plivanja sledeca noc je borba za.vazduh)

Link to comment
On 19.9.2018. at 11:08, Venom said:

topla voda tece i to je ok, ali je generalno bezveze. muskarci i zene zajedno pa ne mozes da se istusiras k'o covek, nemam pojma gde da stavim peskir kad se tusiram, pa je posle kod onih kabina sve mokro i tako. Doduse mozda nije zamisljeno da se tusiras i posle, nego samo pre plivanja, ali ja volim i posle, da ne smrdim bas toliko na hlor.

Zato sam i pitala, puna optimizma da se mozda uradila jos jedna rekonstrukcija, tokom koje su napravili ljudske tuseve ;D Ljudi su se zalili pre 15 godina kako su tusevi losi i mracni, jer su bile zidom odvojene nise, ali onda su napravili nove tuseve, gde su uklonili te zidove pa si bas skroz na izvol'te sa svima, a svejedno ne mozes posteno da se istusiras. Mislim da na Tasu zbog same koncepcije zgrade nije lako odvojiti tuseve kao sto je to na svim normalno projektovanim bazenima. Tokom moje poslednje sezone na Tasu pre n godina su tusevi bili nesto rastimovani, jako je slab mlaz vode bio i uopste nisi imao utisak da se si se istusirao. Miris hlora bi ostajao na meni sve do - sledeceg plivanja :/

To tusiranje pre ulaska u bazen je kod nas uglavnom na nivou statisticke greske (ili se popravilo, nisam bila sad preko tri godine nigde?); kod Nemaca jos se moze sresti da se neko bas sapunja pre plivanja (i moj muz to radi). Na nasem bazenu inace i stoje posteri koji objasnjavju "zasto volimo one koji se pre ulaska u bazen istusiraju toplom vodom" :)

 

Kada sam prvi put bila u jednom nemackom bazenu pre 10+ godina, pomislih odmah "evo konacno slobode, tusirati se bez kupaceg". Sad sam skroz naviknuta na to. Zato mi je odmah i pao na pamet DIF za vas, jer tamo ima bas odvojenih grupnih svlacionica u kojima ima po dva tusa (a pored toga imaju i onako zasebne pojedinacne svlacionice, kao i takve tuseve). Mada ja sam vise puta na DIFu u toj zajednickog svlacionici dozivela da sam jedina koja se tusira bez kupaceg i koja slobodno ide pred drugim zenama gola, secam se i nekih bas cudnih pogleda.

 

//Ali evo skoro sam upoznala i jednu jedinu manu tog sistema gde su odvojeni muski i zenski tusevi: kada idemo sa bebom na bazen, nemamo gde da odemo svo troje da se tusnemo, nego je bebac ili sa tatom ili sa mnom, a bilo bi lepse i pre svega sigurnije da mozemo oboje da baratamo sa tim malim klizavim vrtiguzom. Meni je prvog puta pomogla jedna starija zena - prisla je sama i ponudila, valjda videvsi strah u mojim ocima :D

 

Nisam cula za ovaj Dinamik uopste, jel' higijena generalno dobra?

 

@darling

Ne znam do cega je, ali posle "mog" bazena se nikada ne osecam na hlor, a znam da time ciste vodu; ne koristim nikakav specijalni sampon/sapun. Vec nakon plivanja u bazenu u mestu pored osetim blagi miris, ali tamo je doduse i tus nesto losiji (== slabiji mlaz). Naravno, nije poredivo sa Tasem ;D

Link to comment
On 19.9.2018. at 11:08, Venom said:

topla voda tece i to je ok, ali je generalno bezveze. muskarci i zene zajedno pa ne mozes da se istusiras k'o covek, nemam pojma gde da stavim peskir kad se tusiram, pa je posle kod onih kabina sve mokro i tako. Doduse mozda nije zamisljeno da se tusiras i posle, nego samo pre plivanja, ali ja volim i posle, da ne smrdim bas toliko na hlor.

Peskir i ranac okacis na civiluke koji su na zidu ispred tuseva (sa bazenske strane). Imas ih ispred obe prostorije sa tusevima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...