Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

ne mora da znaci. za 6 meseci treninga (sa trenerom, u grupi, 2-3xnedeljno) svako moze da sidje na 20min po km. 

mislim, ako neko to stvarno zeli i ako mu je to potrebno.

 

(ne kazem da se ne moze uzivati i u sporijem plivanju - ja sam prvi koji voli plivati (i) sporo)

 

Siguran sam da ima i toga, ali retko ko kao odrasla osoba odjednom odlucuje da postane brz plivac i trenira 6 meseci. Pogotovo ne tamo gde Toni pliva. 

Link to comment

tebi odistnski treba pomoći

:(

 

 

kad savladaš gif pređi na video

 

arenaman_muscle_breaststroke_FB.gif

 

Ja sam naucio da plivam sa 28 godina :). Sam, ali sam odradio i neki kurs za odrasle. Uglavnom, interesantno mi je da ovakav pokret rukama (kako je i mene instruktor ucio) skoro niko ne radi. Ergo, Toni ne tuguj za pravilnom tehnikom i brzinom. Doci ce samo od sebe, mada mozda i nece. Koga briga.

Link to comment

ja sam jednom sebi u zivotu priustila trenera plivanja, samo ona i ja. za tih meseca dana napredovala sam u tehnici kraula, naucila pravilno prsno (kad me je videla kako sibam zavrtela glavom i rekla kakva steta sto nisi trenirala plivanje), naucila okrete, pocela da ucim delfin, i od jedva preplivanih 50 na zagrevanju, uspela da se zagrevam sa 600 metara kraula bez pauze. to sve za mesec dana sa tri treninga nedeljno, od toga dva sa trenerkom, jedan plivam sta mi je zadala. zao mi je sto su treneri plivanja toliko skupi. 

Edited by darling
Link to comment

nožda se tonči sprema za rio

:unsure:

 

 

glede prsnog stila, kada sam počeo sa ovakvim zamahom mnogo brže sam ostajao bez kisika, ali sam bio znatno brži. glede tehnike, mislim da može da se usavrši putem raznoraznih klipova i gifova, naravno proces će biti znatno dugotrajniji i rezultat neće biti dostojan b kvalifikacijama na oi ali će se spustiti na +- 20 min

 

još jedan savet za tonija, probaj sa onim rukavicama bude teže u startu, ali se znatno brže napreduje u sticanju brzine tj. snage

 

41QF9FRCH9L._SX355_.jpg

Link to comment

Ovo moje je bila skola plivanja za odrasle. Ja, Rus i Egipcanka koja je odustala posle prvog casa :D. Tako da nije bilo tehnike osim osnovnih stvari. Polozio sam ispit i dobio morskog konjica da prisijem na gace.

 

 

PC151774.JPG

Link to comment

Siguran sam da ima i toga, ali retko ko kao odrasla osoba odjednom odlucuje da postane brz plivac i trenira 6 meseci. Pogotovo ne tamo gde Toni pliva. 

 

to jos ne znaci da je brz plivac, govorimo tek o 20min za km. 

odrasla osoba odlucuje da hoce da nauci da pliva, pa se prikljuci nekoj skoli plivanja - sa boljom tehikom, ovo vreme se postize kao od sale. 

Link to comment

ma meni je ideja prosto da nesto radim kako treba.

ne zamaram se prolaznim vremenom, nego sam cisto hteo da ilustrujem koliko sam spor. inace se ne osecam ni najmanje umorno posle tog 1 km, tako da bih voleo da povecam distancu koju za isto vreme preplivam.

Link to comment

to jos ne znaci da je brz plivac, govorimo tek o 20min za km. 

odrasla osoba odlucuje da hoce da nauci da pliva, pa se prikljuci nekoj skoli plivanja - sa boljom tehikom, ovo vreme se postize kao od sale. 

 

Niko osim tebe nije pricao o konkretnim vremenima, cisto da vidis gde si skrenuo levo kod Albukerkija.

Link to comment

venom,

 

ja sam pricao o vremenu, koje se jednostavno smanjuje svakim poboljsanjem tehnike.

ti si pak to nazvao brzinom i predstavio kao da je to cilj sam po sebi. cilj treba da bude forma, bolje lezanje na vodi, manji otpor, bolje hvatanje vode, bolji ritam.

Link to comment

venom,

 

ja sam pricao o vremenu, koje se jednostavno smanjuje svakim poboljsanjem tehnike.

ti si pak to nazvao brzinom i predstavio kao da je to cilj sam po sebi. cilj treba da bude forma, bolje lezanje na vodi, manji otpor, bolje hvatanje vode, bolji ritam.

 

Pricamo prosto o razlicitim stvarima. Rekao sam Toniju da se ne nervira oko toga sto oko njega plivaju ljudi koji ga presisaju, zato sto tu gde on zivi deca uce da plivaju u skoli, bazeni su ponekad zatvoreni, jer skole imaju casove fizickog vaspitanja itd. itsl. Kultura plivanja je mnogo rasprostranjenija i sasvim je normalno videti nekog ko lagano bez po muke sipci sat vremena dok ti (ne ti licno) kao manje iskusan plivac tim tempom umires (ili u Tonijevom slucaju ne mozes da postignes iako se ne umaras). Poenta je da pored toga sto pita kako da poboljsa tehniku treba i da ide redovno, kao npr. svi ti koji ga presisaju.

Na to si se ukljucio ti pricom da je ta brzina pickin dim i dostizna posle 6 meseci redovnog treninga. Verovatno, ali to prosto nije tema.

Edited by Venom
Link to comment

nisam rekao da je pickin dim, vec sam odgovarao tebi.

ti si, za svakoga ko pliva ispod 40min, tvrdio da ili pliva godinama/decenijama ili da je plivao kad je bio mali.

a to jednostavno nije istina: moguce je da je neko od tih, koje vuku gliserom, samo pre 6 meseci odlucio da nauci da pliva.

 

jeste, u pravu si - treba da ide redovno i to cemu pomoci. ali nije i dovoljno, da ga babe ne bi zaobilazile.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...