Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

btw off-topik, ovaj kr en* zajebava stalno nešto :P i sad ne znam da li sam to sanjala ili šta, ali odjednom mi pade napamet kako nas je on nekada daaaaaaavno učio nekim slovenačkim psovkama i pričao neki vic o "uporabi metlico seljačino" :lolol:hm...*i kad već trolujemo: da li to ima neke veze sa "kar en" ? ("neki lik" ili tako nekako u slobodnom prevodu)

Link to comment
  • 2 months later...

koliko je smesan 25. maj. renovirali ga za 11 miliona eura. periodicna karta je plasticna kartica na koju je flomasterom upisan broj, koju kad pokazes na ulazu, upisu taj broj u svesku na kvadartice koju su lenjirom i hemijskom podelili na rubrike. :D

inace, 25. maj je pod najezdom buba rusa.  

Link to comment

btw off-topik, ovaj kr en* zajebava stalno nešto :P i sad ne znam da li sam to sanjala ili šta, ali odjednom mi pade napamet kako nas je on nekada daaaaaaavno učio nekim slovenačkim psovkama i pričao neki vic o "uporabi metlico seljačino" :lolol:hm...*i kad već trolujemo: da li to ima neke veze sa "kar en" ? ("neki lik" ili tako nekako u slobodnom prevodu)

Amelija, iiiiii :wub: pa ja tek sad vidim da si me sanjala :P

Priznajem, da ste tamo™ bile sa Dubrovkom(jel se ona preselila i na ovaj forum?) najbolje učenice :)

vidim pa, da nisi tako vredno pratila ceo forum, ko na mojim časovima ;) mislim da sam Kiniku objašnjavao svoj nick, i da, znači i to:)

 

pa da ne smetamo plivačima previše sa istorijom, bio juče i ja na "plivanju", zaboravio da je polovina dece u državi na razpustu, i izgleda su svi odlučili da "odmaraju" u istom bazenu :(

gužva neopisiva, deca opremljena sa svim možnim rekvizitima, potrebno je bilo pratiti promet nad i ispod vode, ionako sam sad posle op malo hendikepiran, ne smem prsni stil, pa tako samo nekakav slalom kravl...ja, btw off-topik

 

Link to comment

koliko je smesan 25. maj. renovirali ga za 11 miliona eura. periodicna karta je plasticna kartica na koju je flomasterom upisan broj, koju kad pokazes na ulazu, upisu taj broj u svesku na kvadartice koju su lenjirom i hemijskom podelili na rubrike. :D

inace, 25. maj je pod najezdom buba rusa.  

 

ovo za flomaster sam slagala. ipak je broj odstampan.

cipele su izlozene kao ispred dzamije. 

Link to comment

Amelija, iiiiii :wub: pa ja tek sad vidim da si me sanjala :P

Priznajem, da ste tamo™ bile sa Dubrovkom(jel se ona preselila i na ovaj forum?) najbolje učenice :)

vidim pa, da nisi tako vredno pratila ceo forum, ko na mojim časovima ;) mislim da sam Kiniku objašnjavao svoj nick, i da, znači i to:)

 

Ha, šele zdaj vidim, da nisem sanjala :)

Nimam pojma kaj je s Dubravkom, ne morem spomniti, kje in kdaj sem jo zadnjikrat videla...

 

 

joj! :lol::blush:

 

 

 

 

nego, plivanje: idem večeras posle 100 godina, pa da vidimo kako će biti... (btw ni ovde nisu obavezne glupe kape)

Link to comment

Pokusavam malo da se odviknem od mog uzimanja vazduha uvek na istoj strani ali to mi tako tesko ide u bazenu. Kad sam na moru izgleda da se vise opustim i ide nekako, mada se i tu ponekad ~nesvesno prebacim na uzimanje vazduha na cetvrti zamah na istoj strani, umesto na drugi kako radim uvek. Navika je strasna stvar, ali tad kad sam pocinjala da plivam ozbiljnije, zbog neke povrede nije ni moglo drukcije i hajd sad kako da se odviknem od ovoga? :/ Ili ne treba da se brinem sto tako plivam?

 

Fora je sto mi se vrat cesto koci na tu jednu stranu, zimi od zime sa sve vunenim salovima a leti od promaje, a zapravo sve vreme od - kompjutera i te davne povrede. Pa ne znam da li to sto tako plivam kraul moze da utice na to, da jos pogorsa?

 

 

 (btw ni ovde nisu obavezne glupe kape)

 

Heh, smeje se meni prijatelj Nemac sto nosim kapu. Kaze - to je bilo obavezno dok je bio mlad (cenim pre 20 godina), sad nije moranje. ("Ni Nemacka nije vise ono sta je bila") Ali on se i dalje podrobno istusira pre ulaska u bazen. :)

//Ja i dalje vidjam natpise u fazonu "molimo" ili "predlog:..." i ljude koji nose kape. Mislim da u trakama za plivanje, nema nikog bez, bilo musko ili zensko.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

hajd sad kako da se odviknem od ovoga? :/ Ili ne treba da se brinem sto tako plivam?

ne moras, ali kad vec mislis o tome, ocigledno se brines. meni je moja plivacka trenerka rekla da je bolje uzimati vazduh na svaki treci jer ti se tako telo vraca u ispravan polozaj. ima smisla da ako stalno uzimas vazduh na jednu stranu, da ti je i telo malo nagnuto na tu stranu sve vreme. kako da ispravis staru naviku? uzmes stiropor, lupas samo noge i udises na svaki treci. inace su plivacke vezbe super, pitas se sto ih radis i cemu sve to, dok ne zaplivas posle njih. onda odjednom mozes bez sve sto nikada ranije nikako nisi uspevala.

 

//Ja i dalje vidjam natpise u fazonu "molimo" ili "predlog:..." i ljude koji nose kape. Mislim da u trakama za plivanje, nema nikog bez, bilo musko ili zensko.

 

ja vise ne mogu da plivam bez kape, kosa mi pada na lice, nezgodno je to. 

Link to comment

ja ceo zivot plivam disuci na jednu stranu. probao sam na obe, i ne ide.

nekakva asimetircnost bi se mozda vise primetila da treniram 5x nedeljno, ali ovako i ne vidim preveliku razliku.

Link to comment

Ha, šele zdaj vidim, da nisem sanjala :)

Nimam pojma kaj je s Dubravkom, ne morem spomniti, kje in kdaj sem jo zadnjikrat videla...

 

 

joj! :lol::blush:

 

 

 

 

 

Amelija, z Dubravko :P

hja, glede na to kako si kritična do svojega znanja slovenskega jezika, za katerega mislim da ti gre zelo dobro, bi pa zdaj res bilo dobro videti še tvoj hvaljen delfinov slog plavanja ;)

 

umem ga dosta dobro ali uvek može i bolje

da bi bilo še boljše

Link to comment

@Darling, Cmrlj

Hvala na predlozima. Videh vise puta ljude koji plivaju "samo nogama" kako ja to zovem, al nisam shvatala zasto to rade (a ni sta tacno). Jel se inace taj stiropor kupuje negde ili trazi na bazenu?

 

Nije da me brine toliko, tu nekako isto mislim kao Takeshi, posto sam dva-put-nedeljno rekreativac (al redovan!), nego prosto kontam da je bolje odrzavati simetricnost.

 

nekakva asimetircnost bi se mozda vise primetila da treniram 5x nedeljno, ali ovako i ne vidim preveliku razliku.

Link to comment

Ja sam do pre godinu dana plivala uvek jednu duzinu kraul drugu prsno ali sad plivam drukcije, barem dve duzine kraul pa jednu prsno. U nekom momentu po preporuci koju sam dobila na terapiji za ledja, nisam plivala prsno uopste jer mi definitivno nije cinilo dobro ali sad sam se vratila i sve je super.

 

(Uradim malo i ledjno kad je zgodno, moze na Tasu vikendom ujutru ili npr predjem posle redovnog plivanja u mali ako ~nema nikog, ili u bazenima gde je to moguce, zakacim noge za ivicu i onda ledjno samo rukama.)

Link to comment

Hvala na predlozima. Videh vise puta ljude koji plivaju "samo nogama" kako ja to zovem, al nisam shvatala zasto to rade (a ni sta tacno). Jel se inace taj stiropor kupuje negde ili trazi na bazenu?

 

 

 

plivas "samo nogama" da bi vezbala noge. 60 posto plivackog treninga je trening nogu. meni je to uzasno tesko, treba puno volje i strpljenja da bi se nogama isplivao ceo bazen, al nema drugog nacina da ojacas noge i steknes kondiciju. plus kvadriceps popije sav kiseonik, ne mogu da se nadisem dovoljno, ta vezba je uvek borba za goli zivot. ali, vredi. u toj vezbi mozes da pocnes da vezbas dvostrano disanje. 

meni je nedovoljno da disem na svaki 4, a previse da disem na svaki 2. svaki treci mi je optimalan, ali, iako se trudim, nisam simetricna. disanje nadesno mi izbacuje telo iz ravnoteze, sto znaci da gubim snagu da bih se vratila u pravilan polozaj. sto ce reci, i dalje to moram da vezbam.

na 25. maju ima dasaka za plivanje koje su zajednicko dobro, mozes da ih uzmes iz kaveza u kom stoji oprema. neki imaju svoje daske. 

ja sam ledjno ko braunova cestica :D 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...