Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

kvadriceps je mnogo veci misic od gluteusa pa moguce da u konacnom zbiru vuce vise kiseonika ali manje proporcionalno velicini misica.po svim novim istrazivanjima malo rasireni prsti proizvode vecu vucnu silu nego skroz spojeni.

Link to comment
a ti si jedan od onih sa tasa sto ne gleda gde gadja, udara gde stigne?enivej... ja dobila ovo sokocalo, danas ga isprobala. nova dimenzija plivanja, apsolutna uzivancija:)
Sony nije baš sjajno prošao u reviewima po Amazonu - kakvim ti se čini nakon par plivanja? Nije baš ni jeftin ($99) da ga se kupuje na slijepo ;)
Link to comment

moguce da je problem u tome sto kad pun entuzijazma udjes u vodu prvi put, muzike se neces naslusati :D mora da se procita uputstvo (jos nisam), mora da se nabode dobra velicina slusalice koja treba da odgovara velicini uva, a dva uveta mogu da se razlikuju. od kad sam ga dobila bila na bazenu triput, za sad sam pogodila levo uvo (ima dosta tih velicina), i tu odlicno radi. na desno jos ne valja, ali ne sumnjam da ce biti okej. ja svaki put ponesem samo jednu velicinu, ne da mi se da izlazim iz bazena i probavam, plivanje mi ipak glavna zanimacija na bazenu. daj mi jos malo vremena pa cu da javim. skup je, zaista, ja sam ga dobila, ima jeftinijih. jedna sto je znam kupila neki sto je bio dzabe, vrlo je zadovoljna, rece da su problem samo slusalice koje vecito menja i nikako da naleti na dobre.

Link to comment

jel zna neko gde u beogradu mogu da se uce skokovi u vodu? sto sam umela, izguglovala sam, zvala, pisala mejlove, odgovora nije bilo. dakle, dal neko zna gde se stvarno uce skokovi u vodu?

Link to comment
jel zna neko gde u beogradu mogu da se uce skokovi u vodu? sto sam umela, izguglovala sam, zvala, pisala mejlove, odgovora nije bilo. dakle, dal neko zna gde se stvarno uce skokovi u vodu?
Nema vise na Tasu, pitala si tamo? Drugarica isla pre...pa..skoro 20 godina, mada mislim da sam pre dve-tri videla neke skokove u popodnevnim gradjanskim terminima.
Link to comment
jel zna neko gde u beogradu mogu da se uce skokovi u vodu? sto sam umela, izguglovala sam, zvala, pisala mejlove, odgovora nije bilo. dakle, dal neko zna gde se stvarno uce skokovi u vodu?
Kontakt:prof. Vukan Vuletić 064/2971469prof. Marija Ivezić 064/3319317E-mail: ksvcukaricki@live.com TERMINI:Dom sportova u Zavodu za sport u Košutnjaku:Ponedeljak: 17-18 sala 3 i 18-19h BazenUtorak: 19-20h Sala 4Sreda: 21-22h Sala3Četvrtak: 19-20h Sala 4Petak: 17-18 sala 3 i 18-19h BazenSubota: 14-15h Sala 4 i 15-16h BazenBazen SRC Tašmajdan :Ponedeljak 10-12 i 14-16Utorak 10-12 i 14-16Sreda 14-16Četvrtak 10-12 i 14-16Petak 14-16
Link to comment

speedo je letos izbacio kratke filmove gde je bukvalno nacrtano kako se pravilno pliva kraul:

p.s. pre par dana sam rekreativno igrao vaterpolo, nakon desetak godina. i raspao se za 15 minuta i pored pristojne kondicije od trcanja i plivanja prethodnih meseci.
Link to comment
ali sramota je, stvarno, leptira umem a kraul najn
pa leptir je tezi za plivanje!?ja ledjno slabo. nije mi trebalo za vaterpolo, a u terminima na bazenima nije ni izvodljivo, pored drugih plivaca okolo.
Link to comment

heh, Amelija, predpostavljam da kad bi speedo stavio youtube sa leptirom, bi videla da i ne znaš taj inače najteži/najzahtevniji stil plivanja ;)kod leptira si navikla na brzo plivanje ;) pa to verovatno primenjueš i na kraul - ponavljaš najčešče greške plivača i to je prebrzo mašući rukama, zaborave ono što je najbitnije, na disanje, t.j. izdisanje, koji mora biti u vodu.Svi znaju prsni stil i to najčešče sa glavom iznad vode, navikli na normalno disanje, pa kad malo "zakraula" sa glavom u vodu, pa onda sa jedne strani traži vazduh a na drugoj ga izdiše... pa se tako brzo zamori i zaključi da ne zna kraul, to jednostavno prebacivanje ruku ispred sebe :Pkad se baš pomeni vaterpolo, za one koji još imajo probleme sa disanjem, "postoji" i t.z. vaterpolo kraul.

Link to comment

okači leptira :) umem ga dosta dobro ali uvek može i boljea za kraul mi se čini da mi je najveći problem to nesretno disanje, a i uopšte sa glavom se ne snalazim dok pokušavam da ga plivamkod leptira je pak sve jasno, kad sam napolju dišem a kad sam u vodi ne dišem :D

Link to comment

glavu držiš pravo, pogled na dno bazena i ne pomeraš, kad treba da udahneš vazduh, zarotiraš telo koliko treba.Meni je kod kraula najteže ono što objektivno i jeste, a to je da ruka kroz vodu ide jako sve vreme, jer se brzo umorim.

Edited by El Guapo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...