Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

Kad smo već kod dlaka - jednom sam bio na Košutnjaku, otvoreni bazen, leti i nikad više. Ljudi izlaze iz bazena, bez papuča idu po zemlji, prave neverovatno blato, i onda tako ulaze u bazen. Dlake sam razgrtao bukvalno.Štrokave masne dlake su mi pohodile snove.Kao neka vojna vežba, pokazali su da je moguće strpati oko 500-1000 ljudi u jedan olimpijski bazen.Što se tiče kapica, na štrokavom Tašu ih niko ne nosi osim profi plivača. Ja nosim sa sobom kapicu, ali je nikad ne stavljam na glavu jer je i niko drugi ne stavlja, ajd sad što imam kratku kosu i ne opada mi, to me spašava.Naočare kad sam stavio preporodio sam se, mnogo bolje plivam, konačno znam di teram i bolju tehniku imam.Još da nabavim krštene spido gaće i biću pravi plivač, to što mi je tehnika ubi bože nema veze...

Link to comment

beosport ima rasprodaju o'neill kupacih, i to prilicnu. naravno, brojevi su problem, ali ima crvenih i zelenih dovoljno.na banjicu idem decenijama, nikada kapica nije bila obavezna. tek poneko nosi, uglavnom devojke sa dugom kosom.kada krenu da plivaju po duzini na tasu (kao na banjici) mozda bi mogli da se uracunaju u plivacke bazene. -_-

Link to comment

Ja stvarno nikad nisam vidjala nikakve dlake, nigde, a kape nisu bile obavezne (cak ni na nemackim bazenima).Na jednom spanskom bazenu je bilo obavezno vezati duzu kosu.A za lakse plivanje se apsoutno slazem.Btw pretpostavljam i da se manje pokvasi kosa?

Link to comment

U Sloveniji je obavezno samo tuširanje i dezinficiranje nogu prije ulaska u tzv čisti dio bazena. I da deca do tri godine nose kupaći kostim odnosno kupaće pelene. Za ostale se verovatno podrazumeva ;) t.j. kupaći, kapica i papuče su stvar pojedinaca odnosno su određena pravilnikom kupališta. Kapica je prvenstveno namijenjena da kosa ne smeta vama, a zbog izpadanja, i svima drugima u bazenu. Ja je nosim, kao i naočale, i zbog boljeg osečanja kod plivanja.

Link to comment
U Sloveniji je obavezno samo tuširanje i dezinficiranje nogu prije ulaska u tzv čisti dio bazena.
Podržavam.A i ono za klince.Znači i sa kapom bi mi bila morka kosa kao đavo, bah.Mada sad kad je <dosta> kraća sušenje više i nije toliki problem.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jutros sam pitala na Tasu za balon koji je vec postavljen i zena rece da ce proraditi od iduce ili one tamo nedelje i da ce termin biti svakog radnog dana 1900-2030 :)Uzeh novu kapu koja je kombinacija silikona spolja i nekog tekstila iznutra i predobro je plivati sa njom, a lako se stavlja i skida (jedino upozorenje u uputstvu je da ne sme da se guzva). Nadam se da ce biti dugotrajnija od ovih od likre koje sam do sad koristila. Platih je 5evra a izgleda, ako se moze steci dobar utisak na osnovu slicice, ovako. Preporuka :)

Link to comment

pre neki dan, krenuo malo jacu seriju i divim se sam sebi kako ipak nisam zaboravio da plivam nakon solidne pauze ... kad krene da me obilazi neko, plivajuci jos brze i ostavljajuci mi milion mehurica. kad je odmakao malo, pogledam - peraja na nogama. e jeee, idi u svoj termin lazni ronioce. <_<

Link to comment

Ima na Banjici dobar šop u okviru bazenskog kompleksa, tu sam kupio neke no-name naočare za 800 kinti i potrajale su, brat bratu, dobre tri godine. Jedino mi je plastična spojnica malo pritiskala nos ali vremenom sam se uvežbao da to ignorišem. Sad teram Arenu, videćemo dokle će da izdrži a platio sam je trostruko <_<U Istanbulu većina naselja koja imaju svoje bazene kao preduslov za izdavanje propusnice traže testiranje na Hepatitis C. Bez kape se sme samo u spoljne bazene, u unutrašnjem ti odmah pritrči neko sa kapom u ruci i cima te da je staviš. Prošle nedelje su se neki carevi igrali u plivačkom bazenu sa svojom bebom, i beba kao beba, u jednom trenutku ispusti impozantan tovar u tečnom stanju. Morali su da zatvore bazen na dva dana.

Link to comment
pre neki dan, krenuo malo jacu seriju i divim se sam sebi kako ipak nisam zaboravio da plivam nakon solidne pauze ... kad krene da me obilazi neko, plivajuci jos brze i ostavljajuci mi milion mehurica. kad je odmakao malo, pogledam - peraja na nogama. e jeee, idi u svoj termin lazni ronioce. <_<
Kod mene ima jedan trovač što me svaki put baci u bedak kada se u isto vreme zadesimo na bazenu. Lik ubija 25 metara u ne više od 7-8 zamaha slobodnim stilom, a meni treba 15. Iako ja ciljano plivam laganije jer mi je prosečna norma 60 dužina, ovo je ipak teška frustracija koju ne može da ispravi čak ni 80 dužina. Svaki put mi dođe da se povučem u hamam i tamo odsedim dok ovaj ne završi svoju brutalnu dominaciju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...