Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

Konacno bio danas na Kosutnjaku. Ok je, posebne guzve i nema (mada u 11 prepodne tesko i da moze). Posebnih potreba ionako nemam ... hvala na savetu, ici cu opet.Ali sto sam ja nekompatibilan™ sa bilo kakvom institucijom u ovoj zemlji, to je nevidjeno. Juce sam trazio i trazio po sajtu kad su termini, na kraju nasao nesto sto je sigurno bilo pogresno i reko' aj da nazovem. Dobar dan, da li radi bazen? -Da. Dosao tamo - a ne ne radi sad. termin za gradjanstvo™ je za sat i po, ne znaju ovi sto se javljaju. Carevi. Danas sam otisao sa zenom, vec bili unutra pa nam kaze da ne moze bez kapice :lolol: . Insistirala je srecom da ne moze to da dozvoli, inace mislim da bi me zena udavila u bazenu... Da se kupi naravno nema, pa sam skoknuo do Banovog Brda. Ali dobro™.

Link to comment
ovo bi trebalo da bude osnovna higijena na svakom bazenu. prijatno sam iznenadjena da neko insistira na kapicama :)
Insistiraju i na DIFu, takodje i na papucama :)(s tim sto imaju da zajme onu tipicnu gumenu kapicu ako bas nemas tad)
Link to comment

Meni ne smeta, oni koji vode bazen treba da postave pravila kako misle da treba, ali ne znam sta je nehigijensko u plivanju bez kape, pogotovo ako je (valjda) normalno da se covek istusira pre ulaska u bazen. Ali ok, razlicite zemlje imaju razlicite kulture i navike i to je u redu. Guglao sam malo posle i vidim da je recimo i u Francuskoj cest slucaj da insistiraju. Moja zena je pak htela da se svadja, posto je poslednji put nosila kapicu u Istocnoj Nemackoj :lolol: . Naravno posle je i njoj bilo ok; prilicno je bezveze kad si dole u kupacim gacama i kad tu dobijes tu informaciju.Ne mislim ni da moraju da prodaju ili pozajmljuju, ali bi prosto bilo lepo da negde na vidljivom mestu (recimo sajta) stave najosnovnije informacije. Ovo doduse nisam trazio, ali jesam termine i kad se prodje lavirint galerija i ostalog jako bitnog, na kraju i moze da se dodje do nekog PDF-a gde stoji (a i to u moru nekih drugih linkova). Pritom je to moguce samo preko pretrage, a netacne ili nedovoljno precizne informacije su i dalje dostupne, tj. dostupnije.

Link to comment

izgleda da insistiraju na svim gradskim(bg) bazenima na kapina 11om je doduše ne traže na uvid ali i možeš da je kupiš u sportskoj radnji na samom bazenu. ova praksa je od započeta od prošlog septembra i ne bih se začudio da je po nečijoj direktivi(gzzz, ili neko slično telo)ili od strane uvozničkog lobija, naime kad su na 11om počeli da traže kape, nigde nisi na nbgdu mogao da je nađeš u prodaji

Link to comment

A da, posto nas je bilo troje, morao sam da kupim tri, pa ako nekog zanima: sve su iste, osim sto champion deluje najprijatnije. adidas vec malo smrdi, dok arena smrdi epski na plastiku/lateks ili sta vec. Pokazala mi je sestra neku koju je kupila za sitne pare na valjda Tasu; nikakve razlike osim brandinga realno i nema, tako da ustedite pare osim ako niste u mojoj situaciji :).

Link to comment
Meni ne smeta, oni koji vode bazen treba da postave pravila kako misle da treba, ali ne znam sta je nehigijensko u plivanju bez kape, pogotovo ako je (valjda) normalno da se covek istusira pre ulaska u bazen. Ali ok, razlicite zemlje imaju razlicite kulture i navike i to je u redu. Guglao sam malo posle i vidim da je recimo i u Francuskoj cest slucaj da insistiraju. Moja zena je pak htela da se svadja, posto je poslednji put nosila kapicu u Istocnoj Nemackoj :lolol: . Naravno posle je i njoj bilo ok; prilicno je bezveze kad si dole u kupacim gacama i kad tu dobijes tu informaciju.
A sta cemo sa dlakama sa glave? Nije to pitanje navike ili kulture, vec higijene.(Meni recimo nikad nije bila jasna logika kod nas da samo zene moraju da imaju kape.)Meni je grozno i kad vidim da neko nema papuce, samo dok prodje od svlacionice do bazena skupi sve i svasta.. :cry: Ja ne bih pustala nikako bez papuca. Jos je najmanje bitno ako neko nema kupaci kostim :lolol:
Link to comment

Ja imam verovatno vise dlaka po telu nego po glavi, pa ne umem da odgovorim na ovo pitanje :lolol: .edit: ali da probam - to sa kapicom za mene stvarno nije tema. Ne predstavlja mi nikakav napor da je stavim. Ali s obzirom da ima dovoljno zemalja gde to nije obavezno, rekao bih da je pitanje higijene mozda preterano.

Edited by Venom
Link to comment

btw kad sam pominjao kulturu, nisam mislio u kontekstu kulture ili nekulture, nego da sam zbog cele ove price pogledao po internetu i video da ovakvi problemi umeju da se dese, jer se u nekim zemljama insistira na tome (dakle deo je kulture), a negde ne.

Link to comment
Konacno bio danas na Kosutnjaku. Ok je, posebne guzve i nema (mada u 11 prepodne tesko i da moze). Posebnih potreba ionako nemam ... hvala na savetu, ici cu opet.
Ja čekam da natkriju očompijski.
Link to comment
Taš je rasulo što se osoblja tiče, ali je i najplivačkiji bazen.
Taš je raspad po mnogim stvarima, ali je strateški dobro postavljen pa je meni najbliže da idem tamo. A gužve su svuda pa mi je zato svejedno gde ću ići.Inače, protiv sam plivačkih kapa. Uvek su me užasno čupale i bile komplikovane za nameštanje. Ako pričamo o higijeni svejedno je da li se nose kape ili ne ako se ljudi ne tuširaju pre nego što uđu u bazen.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...