Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

Meni se javila alergija na vodu u Adi. Kada plivam tamo javi mi se alergija tj. počnem da kijam i curi mi nos. Najčudnije je što mi se to ne desi odmah nego posle 5-6 sati od plivanja.Na početku nisam bio siguran da je to od vode u Adi, ali nakon više puta sam shvatio da je definitivno to. A slična stvar mi se desila i kada sam plivao na još jednom veštačkoj jezeru, koje dobija vodu od reke.Jel' imao neko sličan problem?
ja sam se prekljuce bas dobro nagutala savske vode (kroz nos) kad su me par puta preklopili talasi dok sam plivala ledjno i plasila se posledica toga vise nego posledica boravka u hladnoj vodi. za sad nista :)gledala na google maps, duzina je 450m tamo+500m nazad = ni kilometar plivanja(al u kontinuitetu), a cinilo se duplo vise. dobro, ovde se plivanje ukoso - delimicno konta-struji podrazumevanisam neki plivac, volim reku ( a more jos vise), na bazene nikad ne bih isla. to mi je ko kros kroz shumu(reka i more) vs trcanje krugova na stadionu(bazeni)
Link to comment

Ako nisi osetila posledice do sada ne verujem da će ih biti.Pre neki dan mi se poznanik žalio da se njemu ove godine javljala alergija na oku posle Ade. Još ranije sam slušao priče o kožnim alergijama, tipa crvenilo, koje su ljudima izlazile od vode na Adi.Ja generalno volim da plivam na Adi baš zato što može da se pliva bez gužve, ali izgleda da je voda sve lošija.

Link to comment
Kakvo je stanje na 11. aprilu?
bio, proveriojutarnji termin je od 6:30 do 8:30 350 dinara u cenu je uključeno i korišćenje jakuzijapopodnevni termin je od 17:00 do 19:00 cena je 300 dinaravikend termini su od 11:00 do 14:00 i 21:00 do 23:00mesečna karta za 12 termina je 2500, a mesečna karta sa 30 termina je 4500 dinarau jutarnjem terminu ima oko 30 ljudi i pliva se dužinski, a planiraju i da uvedu staze
Link to comment
danas na studiou beu rekli da se balon nateze i da ce taj bazen biti otvoren 1. oktobra?
okrenula telefonom i zena rece kako ne zna nista o tome; a kako nije bilo reci o tome ni na sajtu - otisla sam u pesimisticnom pravcunadam se da si dobro cula : )
Link to comment

Ja sam video da su namestili balon tako da verujem da će biti u funkciji i ove godine.Mada ne znam da li je otvoren danas. Na sajtu nema ništa.A kod mene u firmi se šuška da će umesto basketa na koji slabo ko ide biti iznajmljen termin na nekom bazenu. :thumbup:

Link to comment
Ja sam video da su namestili balon tako da verujem da će biti u funkciji i ove godine.
Bice bice, zvala sam juce ponovo, dobih neku drugu sagovornicu i rekla je da ce najverovatnije biti pusten u rad do kraja nedelje. Rece da bi trebalo da bude i vise termina za gradjanstvo :)
Link to comment

bila juče na 11.aprilu.bazen ko bazen, ima pločice, ima vodu, pliva se u njemu kao i svuda.ali šokirana sam prostorima ispred bazena!1. garderoba gde se uzimaju prazne vešalice i donosi odeća ima pult manji od šaltera autobuske stanice. u redu je bilo 20 ljudi u jednom trenutku. 2. nije rešen put "čistog" i "prljavog" poda. ulazite blatnjavim cipelama u svlačionicu, a zatim u kupaćem istim tim putem se vraćate do istog šaltera da ostavite garderobu.ovo postaje grozno kad se vraćate po garderobu, a sa vas se cedi voda, a pod ispred šaltera pliva u blatnjavoj baruštini. ovo naročito na sredini termina, kada podjednak broj ljudi ulazi i izlazi iz bazena.3. tuširanje - sa torbom i stvarima treba da uđete na tuširanje, ali nema ni obične kuke, klupe, čiviluka gde stvari mogu da se ostave. ljudi su zato prinuđeni da torbe ostave na mokrom podu dok se tuširaju.sve u svemu, osnovna pravila projektovanja bazena su potpuno ignorisana. opšti utisak - mučenje i bljak.

Edited by Tihajeza
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...