Jump to content
IGNORED

Berdjajev


uros_s78

Recommended Posts

On je bio zacetnik ruskog socijalizma i pro-zapadne orijentacije u Rusiji, koja je imala svoje korene jos u vlasti Ekatarine Velike, i razvila se za vreme Romanovih (Decembristi, Decemberists), ali Berdjajev, Gurdjijev, Maljevich i Uspenski su zachetnici hriscanskog socijalizma kao takvog. A drugo, Herzen nije ziveo u 20.veku, ostali jesu.
Ma nemoj, a Pjotr Čadajev, Timoj Granovski, Visarion Belinski, Nikolaj Stankevič, Aleksandar Gribojedov... pa i Bakunjin, između ostalih, mada je on više anarhista, nego socijalista ;)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Uvek me sunce ogreje kad vidim da si se i mene setio pored 5000 ljudi sa kojima komuniciras na dnevnoj bazi, sto u eks-ju sajberprostoru, sto u onom znatno sirem, anglofonom. No, nije sve u binarnom kodu mili Rasice... :D outside+su.jpg

Edited by DarkAttraktor
Link to comment
Uvek me sunce ogreje kad vidim da si se i mene setio pored 5000 ljudi sa kojima komuniciras na dnevnoj bazi, sto u eks-ju sajberprostoru, sto u onom znatno sirem, anglofonom. No, nije sve u binarnom kodu mili Rasice... :D outside+su.jpg
Brojka je "malo" veća ali ajd'... Edited by Rastko Pocesta
Link to comment
  • 1 year later...

Uf citao ga bas davno, dosao da procitam nesto o njegovoj filosofiji kad nista, kao sto je i njegova filosofija jedno veliko, uopsteno, trivijalno i pretenciozno presipanje supljeg u prazno,tako da i ja gresim kada ga castim nazivom filosof.

Edited by bergasa19
Link to comment
  • 2 weeks later...

Čitajte Lava Šestova, izuzetno pronicljiv lik. Mada i on drvi isključivo o svome, nadje se dosta toga dobrog o Ničeu, Dostojevskom, Kjerkegoru pa i o Berdjajevu.Žestok momak.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...