Jump to content
IGNORED

Kako su vam roditelji preživeli odlazak


Viloticka

Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    14

  • Viloticka

    14

  • cyberwor/L/d

    14

  • uros_s78

    13

  • 1 month later...
Meni se mama juce rasplakala kad sam dreknula na nju to me zove treci put u 5 sati da me pita kako sam :(. A ja prehladjena, nista ozbiljno. Onda nece da zove sledece dve nedelje, kaze mnogo sam nezgodna. I ko je sad tu lud?
Zato ja mojoj ne kazem kada sam bolesna. Recimo juce, zove ona jer je zvonio telfon a ona nije stigla do istog pa mislila mozda sam ja (a cule se dva dana pre toga)...i cim me je cula "Sta ti je? Jesi li bolesna?" Ustvari, retko kada pricam o mojim problemima jer brigom nista ne dobijaju ni oni ni ja.
Link to comment
  • 1 month later...

Hm.Meni je prvo otac otisao za Juznu Afriku '91 sa svojom drugom porodicom a onda nam je majka posle bombardovanja otisla na 3 meseca u Rusiju (za vreme moje kratke, dvomesecne posete Juznoj Africi koja je trebala da bude "zauvek") a sestra i ja smo (ona je tada imala 21 a ja 16 godina) zivele same. Odreagovale smo: "Ostani mama jos, u Beogradu nema posla za takve pare" a posle godinu dana sam otisla i ja za Moskvu i ostala tamo 8 godina. Mama je jos uvek tamo, sestra je neko vreme zivela skoro svuda po Evropi, ali se ipak vratila u Beograd. Mama planira da se vrati za Beograd, a ja u Moskvu.Beograd mi vec godinama stoji u mestu i imam neki osecaj kako sta god tamo posadio, jako malo sta izraste. Skoro svi iz osnovne su u inostranstvu a ostali ili nisu zavrsili fakultet ili su na privatnim fakultetima i uvek kad se vidimo kazu: "Ma boli tebe dupe ti si otisla". Sa druge strane volim Beograd i dolazim cesto, barem dva puta godisnje, sad i cesce, ali mi u svakom gradu i u svakoj zemlji nedostaje bas Moskva.Otac moj ne planira da se vraca. Mislim da je jedini covek kome je Johanesburg jos uvek "super".

Link to comment
Hm.Meni je prvo otac otisao za Juznu Afriku '91 sa svojom drugom porodicom a onda nam je majka posle bombardovanja otisla na 3 meseca u Rusiju (za vreme moje kratke, dvomesecne posete Juznoj Africi koja je trebala da bude "zauvek") a sestra i ja smo (ona je tada imala 21 a ja 16 godina) zivele same. Odreagovale smo: "Ostani mama jos, u Beogradu nema posla za takve pare" a posle godinu dana sam otisla i ja za Moskvu i ostala tamo 8 godina. Mama je jos uvek tamo, sestra je neko vreme zivela skoro svuda po Evropi, ali se ipak vratila u Beograd. Mama planira da se vrati za Beograd, a ja u Moskvu.Beograd mi vec godinama stoji u mestu i imam neki osecaj kako sta god tamo posadio, jako malo sta izraste. Skoro svi iz osnovne su u inostranstvu a ostali ili nisu zavrsili fakultet ili su na privatnim fakultetima i uvek kad se vidimo kazu: "Ma boli tebe dupe ti si otisla". Sa druge strane volim Beograd i dolazim cesto, barem dva puta godisnje, sad i cesce, ali mi u svakom gradu i u svakoj zemlji nedostaje bas Moskva.Otac moj ne planira da se vraca. Mislim da je jedini covek kome je Johanesburg jos uvek "super".
He-he, ovime je tema prosirena na "kako ste vi preziveli odlazak roditelja u inostranstvo + kako su oni preziveli vase prezivljavanje" :lol:
Link to comment
Mashensky, od te tvoje kratke priče može film da se snimi. Govoriš cirka 3 jezika, pretpostavljam?Dete planete, indeed. :)
Trenutno pokusavam i cetvrti da govorim. :)
Link to comment
He-he, ovime je tema prosirena na "kako ste vi preziveli odlazak roditelja u inostranstvo + kako su oni preziveli vase prezivljavanje" :lol:
Cini mi se da mama sad pocinje da razmislja o tome sta bi bilo da ona nije otisla i da samim tim ja nisam otisla za Rusiju, kako bi sve to uticalo na stariju cerku/sestru a ja je ubedjujem kako je sve ispalo mnogo bolje nego da je ostala. :)A posto smo sve tri trenutno o razlicitim zemljama sve diskusije se vode preko skype-a, koji je mama fenomenalno osvojila i posto ne voli da kucka poruke onda salje po dvadeset smajlija u jednoj poruci koji bi trebali da nam pokazu da nas voli, ljubi, smeje se, grli nas itd.
Link to comment
Dete planete, indeed. :)
Da pozelimo novoprispelom detetu planete srdacnu dobrodoslicu. :)Posto vidim avatar, toplo preporucujem (svoj apsolutni favorit) Life on Mars :lol:
Link to comment
Da pozelimo novoprispelom detetu planete srdacnu dobrodoslicu. :)Posto vidim avatar, toplo preporucujem (svoj apsolutni favorit) Life on Mars :lol:
Hvala. :)Moram da priznam da mi se svidja ovaj forum.A sto se Bowie-a tice moja opcinjenost je pocela u detinjstvu sa "Labyrinth" i do dan danas traje samo jos i sa kolekcijom ploca. The Bewlay Brothers je moj apsolutno favorit. :)
Link to comment
Hvala. :)Moram da priznam da mi se svidja ovaj forum.A sto se Bowie-a tice moja opcinjenost je pocela u detinjstvu sa "Labyrinth" i do dan danas traje samo jos i sa kolekcijom ploca. The Bewlay Brothers je moj apsolutno favorit. :)
Imam i ja jos Bowie-favorita ali posto smo vec bili kod planeta ... :lol: BTW, imas interesantne roditelje. Bas progresivno! Mobilnost (po svim pitanjima) par exellance. Moji su od one fele, ili generacije ili ko zna sta vec koji inostranstvo vide samo kao opciju za skolovanje pa onda nazad na svoju kaldrmu. Tako to bilo nekad u njihovo doba. U odsudnom trenutku (kad se smrklo tamo daleko) oni su sebi presudili i resili da ostanu tamo gde su pa da (kao oni to lepo formulisu) propadaju gospodski :lol: Eno ih, jos "propadaju" ali se drze. Sestru su pokusali da "oteraju" ali se ona nije dala. Izgleda nasledila njihove gene. Mene niko nije ni terao ni sprecavao. Ja sam samo par sati pred odlazak obavestila o svojim namerama i sve bilo ok. I dobro ispalo (pu-pu, da ne ureknem). Sada je ispalo tako da oni, sve i da hoce, ne mogu uopste da me zamisle da zivim tamo :lol: A ni ja!
Link to comment
Mene niko nije ni terao ni sprecavao. Ja sam samo par sati pred odlazak obavestila o svojim namerama i sve bilo ok.
jesi barem otisla po lebac i mleko, pa se nisi vratila, ko sto stara legenda kaze, glede odlaska u inostranstvo :D
Link to comment
jesi barem otisla po lebac i mleko, pa se nisi vratila, ko sto stara legenda kaze, glede odlaska u inostranstvo :D
Ha-ha ... kao onaj sto je krenuo po pljuge pa se nikada nije vratio :lol: Ja sam, eto, samo jednu torbu ponela jer sam planirala da se vratim (tj. svratim) po ostatak. To svracanje se naravno nije desilo. Prvi put sam svratila tek posle vise od osam godina. Zato sam, ko ce znati zasto, uz tu jednu torbu ponela i teniski reket (da li mi je stvarno bilo do rekreacije ili mi je konekcija sa realnoscu slabo funkcionisala?). :lol:mama: "pa gde ces i kad cec tenis da igras?"ja: "pa ako ne moze tenis, kupicemo bagminton" :lol: Edited by cyberwor/L/d
Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...