Jump to content
IGNORED

Kako su vam roditelji preživeli odlazak


Viloticka

Recommended Posts

:( Jel to bio deda-car koji je na pehar kupa Maršala ugravirao PARTIZAN većim slovima?
A, ne, to je bio moj deda, generacija ispred.Čudo je kako dede obeleže početak života i daju trajni pečat za ceo život - kakav li ću ja biti?
Link to comment
  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    14

  • Viloticka

    14

  • cyberwor/L/d

    14

  • uros_s78

    13

A ja sam sad u ulozi u kojoj su onda bili vaši roditelji.U kasnu jesen pratio sam dete na Surčin, i rasplakao sam se. Onda žena, kelnerice, stjuardese..Posle, kad ode, praznina u kući, u nama, ćutimo, mimoilazimo se po kući, i čekamo sledeći dolazak. Ali, znam da joj je dobro, i ne bunim se.
Cekaj, žena, kelnerice, stjuardese... sve su se rasplakale kad su te videle ili? :unsure: Ako nisu ne razumem zasto ih pominjes.Mislim da i kada deca napuste dom covek treba da ponovo otkrije neki novi zivotni sadrzaj i smisao.Ne moze ti jedino ispunjenje do kraja zivota biti povremeni susreti sa detetom. Svako bi trebalo da ima svoj zivot.
Link to comment
Cekaj, žena, kelnerice, stjuardese... sve su se rasplakale kad su te videle ili? :unsure: Ako nisu ne razumem zasto ih pominjes.Mislim da i kada deca napuste dom covek treba da ponovo otkrije neki novi zivotni sadrzaj i smisao.Ne moze ti jedino ispunjenje do kraja zivota biti povremeni susreti sa detetom. Svako bi trebalo da ima svoj zivot.
Naravno, svako ima svoj život, deca zato i odlaze, ne vezujemo ih. Posle nam čekanje da dođu postane deo života. Ne može zalivanje cveća da zameni decu, sve ima svoje mesto. To čekanje da dođu, dal jednom godišnje, mesečno, nedeljno, svejedno i to je neki životni sadržaj i smisao.
Link to comment

Ne znam Dive zašto mu odgovaraš. Još jedan od onih koji misle da je roditeljstvo jedno od iskustava koje možeš naučiti kroz knjige ili priču.

Link to comment
Ne znam Dive zašto mu odgovaraš. Još jedan od onih koji misle da je roditeljstvo jedno od iskustava koje možeš naučiti kroz knjige ili priču.
Ne znam čoveka, nije ni bitno, više je moj post bio komentar kapetanovog posta, potreba da kažem koliko ga razumem, koliko smo istovremeno ponosni što odlaze, postaju svoji ljudi a koliko nam nedostaju.
Link to comment
Ne znam Dive zašto mu odgovaraš. Još jedan od onih koji misle da je roditeljstvo jedno od iskustava koje možeš naučiti kroz knjige ili priču.
Roditeljstvo se može naučiti i od, ovaj, roditelja.
Link to comment
Roditeljstvo se može naučiti i od, ovaj, roditelja.
to ti se nijedan roditelj nece sloziti, pa ni ja sa njima :Dkoliko stvari, kojih kod mojih roditelja nikako nisam mogao da razumem, mi je sad prosto podrazumevajuce, ihaaa
Link to comment
to ti se nijedan roditelj nece sloziti, pa ni ja sa njima :D
U kasnu jesen pratio sam dete na Surčin, i rasplakao sam se.
Moj ćale je isto zasuzio kad sam ja išao, pa i posle opet kad je moja sestra išla. Malo više, jer niko nije preostao. Tako da, u tom smislu, "imam" to iskustvo, bez obzira što nisam roditelj.Ali, vreme leči sve. :)
Link to comment
Naravno, svako ima svoj život, deca zato i odlaze, ne vezujemo ih. Posle nam čekanje da dođu postane deo života. Ne može zalivanje cveća da zameni decu, sve ima svoje mesto. To čekanje da dođu, dal jednom godišnje, mesečno, nedeljno, svejedno i to je neki životni sadržaj i smisao.
Jasno, medjutim ne treba ceo preostali zivot da se svede samo na cekanje detetove posete sto je cini mi se kapetan tako opisao (mimoilazenje u hodnicima i ostalo).Ne dopada mi se u nasem mentalitetu sto svi misle ako si mladji od 18 i stariji od 50 onda i nisi covek i nemas pravo na svoj zivot.Lapot sistem za stare i plje(U?)ske preko usta za mlade.Ko ne radi i ne razmnozava se nema rashta ziveti.PS Ma sta 18, 30, samo 30-50 su ljudi, ostalo su balavurdija i nikome potrebni starci. Edited by noskich
Link to comment
Ne znam Dive zašto mu odgovaraš. Još jedan od onih koji misle da je roditeljstvo jedno od iskustava koje možeš naučiti kroz knjige ili priču.
A ja ne znam cemu toliko negativan stav? Koliko znam ne poznajemo se ili...? :blink:
Link to comment

Zato što, u najboljem maniru 365 lepih dan-ovaca, bez da imalo znaš o čemu govoriš, deliš savete unaokolo.

Roditeljstvo se može naučiti i od, ovaj, roditelja.
Ne može indy, veruj mi - npr., tek sada počinjem da shvatam odnos koji imamo otac i ja, sumnjam da bih ga ikada razumeo ovoliko da nije mog sina.
Link to comment
Zato što, u najboljem maniru 365 lepih dan-ovaca, bez da imalo znaš o čemu govoriš, deliš savete unaokolo.
A otkud ti znas da li ja znam o cemu govorim?
Link to comment
Pa imaš li decu, jesi li ih već ispratio? Nije ovo ni sport ni nauka, pa da se diskutuje sa znanjem iz vikipedije i jutjuba.
Sto me pitas kad si vec sebi utuvio u glavu da znas jesam li ili nisam?
Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...