Jump to content
IGNORED

Kako su vam roditelji preživeli odlazak


Viloticka

Recommended Posts

90-их су људи одлазили да сачувају живу главу. Они који би сада одлазили су обични готовани.
Ostajte ovdje!... Sunce tudjeg neba nece vas grijat ko sto ovo grije..jel tako majstore? što da idu kad ti pališ sveće za koštunicu koji će od srbije napraviti raj na zemlji..
Link to comment
  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    14

  • Viloticka

    14

  • cyberwor/L/d

    14

  • uros_s78

    13

Mom caletu je to rekao njegov whiskey-buddy (imenom Raka Kontic, tada savezni premijer... "neka ide dete dok moze", tim recima).
uf, sto imam osecaj da u to vreme nisi bio dete nego omatoreli frajer. :lol: a, jel su pili blended ili single malt?
Link to comment
90-их су људи одлазили да сачувају живу главу. Они који би сада одлазили су обични готовани.
kako ovog coveka nije stid?poz
Link to comment
uf, sto imam osecaj da u to vreme nisi bio dete nego omatoreli frajer™. :lol: a, jel su pili blended ili single malt?
Osecaj te ne vara (kod nas se "dete" tepa i matorim konjima), a mislim da su pili obicnog Dzoni Vokera. Narodski ljudi. wink.gif
Link to comment

@VilotickaJel i tvoja kaze (preti, ucenjuje, na boga ne misli) da ce umreti (od tuge) i da si ti kriva tome? Onom nesretniku je bas tako govorila njegova Majka nad majkama.

Link to comment

moja familija je udaljena tek 200km, a posecujem ih 3 put godisnje. ako bas moram. i smore zesce. i dole dosadno u pm. pa jedva cekam da pobegnem. a i oni. majka okrene telefon jednom u 10 dana, sms pusti jednom nedeljno. sram me bilo, retko kad meni padne na pamet isto. mogao bih da odem u toplije krajeva, pa bi bilo isto. a lik koji je na studijama u CH jednom mesecno sedne na voz i dodje u BG. ima nas raznih.

Link to comment

ja sam Jelenu, devojku iz proslog zivota u srbijici, lozio da cemo se vozati belim konvertibilnim iz sezdesetih kadilakom kako na terazijama tako i po petoj aveniji... u to vreme sam vozio polovnog datsun-a.hebi ga, sada mogu da kupim bele konvertibilne na tuce, ali nema Jelene.... hehehe

Link to comment
QUOTE(Дамя@ Oct 30 2007, 08:46) <{POST_SNAPBACK}>90-их су људи одлазили да сачувају живу главу. Они који би сада одлазили су обични готовани.kako ovog coveka nije stid?poz
A kako nekog patriJotu moze biti bilo cega stid?
Link to comment
hm. razmisli samo od koga si zapravo prvo (pa onda nanovo i nanovo) cula i naucila ovo. wink.gif to apslolutno poverenje je cesto nista drugo nego idealna podloga za emotional blackmail.
Naravno. Potpuno se slazem.
ne znam koliko si inace podlozna ucenama tog tipa, ali je svakako najteze izaci na kraj najpre sa cinjenicom da neko kome verujes beskrajno zapravo manipulise tvojim osecanjima.kad prestanes da preispitujes svoju nametnutu krivicu sto zivis svoj a ne majcin zivot,sve postaje mnogo lakse.njeno zvocanje ce ti onako.. na jedno uvo uci a na drugo izaci. believe you me :)
U mom slucaju to je borba, draga moja Leia. Mozda neko moze, ali meni nije uspelo da presecem na panju. Emotivni blackmail, kao sto si i sama rekla. Kao kera na povodcu - ako krene da svrlja samo cimnes, malo je to prikolje, ali je nazad, k nozi.
@VilotickaJel i tvoja kaze (preti, ucenjuje, na boga ne misli) da ce umreti (od tuge) i da si ti kriva tome? Onom nesretniku je bas tako govorila njegova Majka nad majkama.
Ne direktno, mislim ne kaze da ce umreti, ali nekako joj polazi za rukom da poveze da je njeno starenje moja odgovornost. Da nisam otisla ovako daleko valjda ne bi starila. Nisam bas ukapirala, ali tako nekako joj dodje ta prica. U koju veruje 100%, naravno.Ah, da, ima i ono da ce mi biti zao kad je vise ne bude al da ce biti kasno da se greske isprave. Napisala je i poslednje slovo koje me s vremena na vreme podseca gde stoji "ako se njoj nesto desi".
Link to comment

Moj odlazak iz zemlje bio planiran za početak aprila,sestra i zet polovinom marta odselili se za Prag a brat u januaru se odselio sa porodicom u nov stan...no kako u ambasadi rade totalni idioti pa su mi proces dobijanja prebivališta koji traje 1,5 mesec oduzili na celih 7 meseci a na opšte veselje roditelja te je tako bar jedno dete ostalo sa njima - privremeno al još malo tu, tako se situacija malo umirila, mama je manje plakala a tata bio veseliji.Inače oboje u potpunosti podrzavaju to što mi odlazimo ali da im je teško jeste. Sad za par nedelja idem i ja al se nadam da neće biti dramatično... :unsure:

Link to comment

@Viloticka: U je. Rough.Moja mama je u fazonu da je srecna kad sam ja srecna. Kontam da joj je tesko jer je stvarno nekako previse vezana, ma svi smo vezani nekako nezdravo (ja sam znala da placem kad brat ode na faks 50km dalje, dolazio na dve nedelje). Ali ne zali se. Naucila je smajlije u smsovima, pa napredujemo :).A otac samo hoce da zna kad cu da se udajem i nista ga drugo ne zanima (kakvi doktorati, kakve gluposti), pa ni gde cu da zivim. Ni s kim, for that matter <_<.

Edited by baklavica
Link to comment
@Viloticka: U je. Rough.Moja mama je u fazonu da je srecna kad sam ja srecna.
Moji su oboje u tom fazonu.Ciale je malo vise za to da odem, jer vidi koliko se nerviram oko svega,glede moje profesije pogotovo oko salterusa u raznim institucijama, i koliko me neprofesionalnost u Srbiji pogadja i nervira.I zbog vladajuceg sistema vrednosti, takodje, posto me vezarenje i vezaroshi zesce nerviraju.
Link to comment
ja sam Jelenu, devojku iz proslog zivota u srbijici, lozio da cemo se vozati belim konvertibilnim iz sezdesetih kadilakom kako na terazijama tako i po petoj aveniji... u to vreme sam vozio polovnog datsun-a.hebi ga, sada mogu da kupim bele konvertibilne na tuce, ali nema Jelene.... hehehe
... dzaba bilo konja vranih ... :lol: ... sto bi rekli roditelji.
Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...