Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

sorry bad music for bad people, ja sam luxu odala skromnu pocast na youtube topiku, a dan pre njegove smrti umrla je majka moje dobre drugarice, pa nekako nisam tolko mislila na luxov odlazak....Erick Lee Purkhiser (a.k.a. Lux Interior, october 21, 1946 - february 4, 2009)post-1652-1234002649.jpg

Link to comment
  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    210

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

what i don't know can never hurt me I live a life that's working for me what i respect you just can't see what you expect I'll never be primitive that's how I'll live primitive i take what you give cause I love and i live primitive the things i do you'd never try what i get free you have to buy i'm proud of my life but don't ask me why cause if i told ya, i'd probably... primitive that's how I live primtive i'll take what you give cause I love and i live primitive primitive that's how I live primtive i'll take what you give cause I love and i live primitive

Link to comment

^Mene je njegov tekst toliko inspirisao sinoć da sam počeo da se preispitujem ko mi je zaista prijatelj i dokle više BRE da budem naivan!!! angry.gif (ljut sam na sebe) A, nemam apsolutno nikakve veze sa pomenutim The Crampsom.

Link to comment

Komemorativna sednica:

Starting with real sad news: As most of you probably know already, LUX INTERIOR of the mighty CRAMPS died on the 4th of February of a pre-existing heart condition.There's a few people/bands that had a big impact on my musical taste and, I'm afraid, also on my life. Some of those were definetely the CRAMPS - and to honour Lux and the Cramps we'll have a little party at the Komet bar tomorrow (tuesday, 10th), were I will only play Cramps songs or the originals to their songs, plus VJ Wasted will show some videos as well.Goodbye Lux, you really did change me!Dirk,Crypt Records GmbH / Cool & Crazy Record StoreJulius-Leber-Str 20, Souterrain22765 HamburgGermanyCrypt Records GmbH / Cool & Crazy Record StoreJulius-Leber-Str 20, Souterrain22765 HamburgGermany
Ko može, ili ko je u blizini neka svrati.
Link to comment
  • 2 weeks later...

nije bas RIP, vise je kao remember RIP no anywayDavid Richard McComb, (17 February 1962 ? 2 February 1999) 2. februara je bilo 10 godina od smrti david mc comba, pevaca i lidera the triffids, velikog australijskog banda 80-tih.... njihova muzika u zreloj fazi bila je nestvarno nesavrsena kao sto to najbolji rokenrol mora biti, zavodljiva do krajnjih granica i napunjena dramaticnom energijom samounistenja pred kojom se tesko ostaje ravnodusan. the triffids su bili epitom povratka emocija, romantike, ljudskosti i snage savrsenih gitarskih harmonija i orkestracija u pop pesmu gotovo izmozdenu raspalom novotalasnom dekadencijom. nemirne i nestalne duse, raspustao je i sastavljao bend nekoliko puta, prolazeci kroz licne agonije, ljubavne, heroinske i sve druge. zahvaljujuci tom plesu na tankoj ivici, the triffids nikada nisu doziveli ni hype ni slavu nekih drugih grupa sa kojima se delili vreme, scenu a donekle i sentiment, a mozda je i dobro sto se to desilo, jer njihove pesme, 15-20 godina kasnije zvuce jednako razoruzavajuce kao tada, i zive kao da se nista nije desilo u srcima onih kojima one tako puno znace.bizarno, poslednjih nekoliko godina je ziveo sa presadjenim srcem sto je zaista ironija sudbine prema coveku koji je napisao i tim glasom otpevao pesme kao sto su "bury me deep in love", "blinded by the hour", "lover sister no.1" ili "save what you can" (pogledajte taj video malo dole...)...umro je od posledica naizgled trivijalne saobracajne nesrece, u 37. godini. prosle godine, bleddyn butcher je objavio knjigu "save what you can: the day of the triffids and the long night of david mccombNME%201985-01-05%20cover.jpg

Link to comment
  • 3 weeks later...

Zvanično saopštenje kuće Music Star:54832.jpgObavestavamo Vas da je Vladimir Savcic - Cobi preminuo 20-og marta 2009 u 61-oj godini.Bio je u samom vrhu nase muzicke scene sto nedvosmisleno dokazuju brojne nagrade i priznanja osvojene u zemlji i van nje. U svojoj bogatoj karijeri sa grupom Pro Arte i samostalno ostvario je tiraz od oko 8 miliona ploca, sto ga svrstava medju najpopularnije izvodjace svih vremena na prostorima bivse Jugoslavije. Njegov albudm "Pruzi mi ruku ljubavi" uvrsten je u enciklopediju pop i rok muzike kao jedan od najboljih. Primio je gotovo sve znacajne nagrade i priznanja kako publike tako i strucnih zirija. U svojoj dugogodisnjoj karijeri snimio je 50 singl ploca, 30 LP izdanja i 3 CDa. Od brojnih priznanja u karijeri koja je trajala vise od cetiri decenije izdvajamo samo neka najznacajnija: - 1970 I nagrada publike za pesmu "Pruzi mi ruku ljubavi" - Zagreb - 1971 I nagrada za pesmu "Sam na svijetu" - Subotica - 1972 I nagrada za pesmu "Nemoj draga plakati" - Sarajevo - 1975 II nagrada za pesmu "Jedna mala plava" - Beograd - 1973 II nagrada za pesmu " Jasmina" - Sarajevo - 1998 I nagrada za pesmu " Anka kotoranka" - BudvaPored izuzetnog muzickog talenta protkanog sarmom, posedovao je i specifican glumacki dar. Glumio je u nekoliko filmova, a najznacajnija uloga mu je uloga popularnog Fike, gazde kafane u seriji "Slozna braca". Za istu ulogu 1996 dobija oskar popularnosti.Za svoja izuzetna umetnicka ostvarenja 2003 godine u Novom Sadu dobija oskara za zivotno delo. Istu nagradu dobio je godinu dana kasnije u Banj Luci, a 2006 godine u Budvi za dugogodisnji estradni rad nagradjen je prestiznom nagradom oskar. Poslednje godine zivota proveo je nastupajuci sa svojom grupom Pro Arte na prostoru bivse Jugoslavije, a njihov prvi, povratnicki koncert odrzan je u Beogradu u septembru 2007 godine.Kada se osvrnemo na njegov dugogodisnji rad ne mozemo a da se ne setimo i brojnih humanitarnih koncerata odrzanih za decu, invalide i obolela lica.Kao dobitnik najprestiznije nagrade "Estradna nagrada Srbije" i "Estradna nagrada Jugoslavije" svrstan je u kategoriju istaknutih umetnika nase zemlje.Bio je dugogodisnji clan udruzenja dzez, zabavne i rok muzike Srbije.Sahrana ce se odrzati na Novom groblju u Aleju velikana u ponedeljak 23. marta u 12 i 30 casova.MUSIC STAR PRODUCTION

Edited by vasudeva418
Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...