Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    210

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

neka je večna slava srpskom elvisu

đorđu marjanoviću

Posle mene @halloween optuzuje za matorost :D, a ono forum pun ђокиста...

Samo, gresite dusu, etnicki cistite yu pop: Djoka je bio jugoslovenski fenomen, prva ju pop zvezda koja je imala fan klubove diljem lijepe nase, svecane doceke sa vristanjem obozavateljki i - po cuvenju - izuzetno, barem sto se javne pojave tice - prijatan, neuobrazen, jednom recju lepo vaspitan u najboljem urbanom maniru.

Sa sve prvim svlacenjem sakoa na sceni i vitlanjem njime...

1 zvezda.

Link to comment

RIP Đorđe Marjanović

 

Sad sam se čuo sa roditeljima kažu: "Tužni smo zbog Đorđa".

Davno sam im kupio kompilaciju na 3 cd-a i knjigu o njemu.

Oni su baš fanovi. Kad se pusti Đorđe, podetinje, poskoče i zaigraju, iako su dosta stari (preko 50 godina braka).

Ćale ima fotku kako na nekoj manifestaciji ranih šezdesetih na pozornici peva "Zvižduk u osam". Samo pažljivim posmatranjem može da se uoči da mu ispod rukava sakoa malo viri gips. Posledica pada sa motora. Ima još uvek ovu ploču

https://www.discogs.com/Đorđe-Marjanović-U-Pratnji-Plavog-Ansambla-Muzika-Za-Igru/master/768187

Negde sam pročitao da je to jedan od prvih domaćih albuma, mada je 10 inča.

 

 

 

 

 

  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment
3 hours ago, Sludge Factory said:

RIP 

 

Moja keva bila Djokista, ono, lepila slike u sveske itsl. Moracu da je pitam, mozda ima i neku sacuvanu.


I moja. Odlepiće kad čuje.

Link to comment

Franco Battiato dies age 76

 

Franco Battiato, the legendary Italian singer-songwriter, composer and filmmaker, has died in Sicily aged 76.

The popular singer, who had been sick for some time, died at his home in Milo, in the province of Catania, where he retired in 2019.

Born in 1945, the star's career spanned genres ranging from experimental pop and electronic music to prog rock and new wave.

His unique songs, whose lyrics contained philosophical, religious and cultural references, earned him the nickname Il Maestro on the Italian music scene.

 

 

 

Moja omiljeta pjesmica... 

 

 

  • +1 2
Link to comment



Nisam pravo da ti kažem ni znao da su to sve njegove pesme, slušao sam ih (i naučio voleti) iz prolaza za ovih 20 godina...


"Furbi contrabandieri macedoni" Lukavi makedonski krijumčari

Za kraj, jedna vesela popularna kako jedan komentar kaže "koja daje smisao životu" koji ide dalje



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 3
Link to comment

^Centro di gravità permanenta: "Ne podnosim ruske horove, isfolirani rok, italijanski njuvejv, engleski fri-džez pank, pa ni crnu africku muziku. Hoću ustaljeno težište koje me nikad neće navesti da promenim mišljenje o stvarima ili o ljudima"

 

Kakav fini sarkazam... Uz prilično jedinstveni "sound".

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...