Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

ne mogu da kazem da ne delim tvoje misljenje, sigurno sam i pristrasan, jednostavno odvajam, da kazem umetnost od dela, (u Cecinom slucaju njene pesme i pevanje od recimo vecinu nekih privilegija koje je dobila zahvaljujuci muzu i kumu i sto je zovu najvecom zvezdom na Balkanu a ne recimo po mom misljenju apsolutno zasluzeno Brenu a posle nje Draganu) Ceca, nek je ziva i zdrava, svi ostali takodje

kad dodje trenutak za umiranje pa cemo lako o tome @Bujodrag a dotada ne moramo bas tako ni da govorimo sbb kbb

 

tagovah te na pogresnom mestu, odgovor je upucen tebi, da se ne uvredis ili pomislis nesto naopako

Link to comment
  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    211

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

noćas sam naletela na ovo i odlepila

 

rip šabane

 

 

 

u šapcu je pokrenuta peticija da ulica u kojoj je rođen ponese njegovo ime

(majka mu je bila odlikovana partizanka, što mu kod mene daje još jedan +)

Link to comment

Pa dobro, sad, tri topika gore su naprednjaci skakavci koji unistavaju zemlju u svakom njenom aspektu, od javne uprave do bukvalno zivotne sredine- reka i vazduha. Drzava se nece spasiti u tri generacije od javnog koji ova administracija ostavi, a pitanje da li ce zemlje i biti, zbog iseljavanja. 

Ovo su cinjenice, sa ovim se svi slazu, svi na forumu su propoziciono orijentisani, neki su i politicki aktivni i mnogi idu na proteste. 


Al kad se uzme konkretan naprednjak, kad mu se stavi lice i ime i zivotna prica, onda treba biti nezan prema njima. Pritom nema nicega sto sad moze da mu se uradi i moze samo da se konstatuje da je bio saucesnik u jednoj uzasnoj stvari. 







Ja se izvinjavam ako je nekog uvredilo nesto sto sam rekao. Mislim da je vrlo pogresno to sto je uradio i da svakog ko je ovo radio treba makar posramiti, posto nemam vise iluzija da ce neko zapravo u zatvor. Necu vise da nastavljam, osim kad umre neki drugi muzicar :)

Link to comment

moja pokojna tetka ga je volela, jednom ko devojka zbog Sabana dobila i shamar.

posle se udala za tecu koji je bio chivijash pa su stalno isli po kafanama gde je Saban pevao

Taj teca je bio lovac i kamiondzija, velika ljubav mog detinjstva, on i tetka su mi preneli ljubav prema psima i da dete treba da ide u `fakanu na vepatje`

u njihovo ime RIP za Sabana

 

edit. techa je pre nego sto sam se ja rodila da impresionira tetku skocio sa Pancevca u Dunav, sve sa flasom vinjaka i cigarama zamotanim u kesu. Pre nego sto je upoznao tetku bio skoro 10g mornar i plovio po svetu. Dece nisu imali, steta. mnogo mi nedostaje

Edited by Sara
Link to comment
23 minutes ago, Suvar said:

Ja nisam nikog ubio svojim glasom, Saban jeste Olivera Ivanovica. 

Da ipak nije preterano? Šaban, kao i 99% pevača je bio u suštini zabavljač, a titula po kojoj je najpoznatiji je došla kasnije. Ti ljudi uglavnom idu uz dlaku svakoj vlasti, jako su retki primeri disidenata (ako ih uopšte ima) i generalno ne bi ni trebalo imati ne znam kakva očekivanja od njih.

 

 

Link to comment
10 minutes ago, Meazza said:

 

🤣

 

Ovo jos nismo imali: glasaci naprednjaka su ubice. Ako je i za PPP mnogo je.

Ne, ne lose sam se izrazio, ili bar ne dovoljno precizno. 

Moje politicko delovanje je to sto glasam. Ja sam niko i nista, odem jednom u cetiri godine ili svake dve i po kad Vucic raspise i glasam. Delovao sam i niko nije umro zbog toga.

Njegovo politicko delovanje je komplikovanije, uticajnije jer je on bio popularan i voljen pevac. I to delovanje je vrlo jasno cemu je sluzilo- naprednjaci su uzeli vlast, krenuli da hapse bivsi rezim, obecali da ce da hapse Miskovica i konsolidovali vlast. Onda je dosla novafaza, da se ti ljudi normalizuju, da se stvori utisak da su oni neka narodna catch all party, da je to u osnovi nase drustvo. Otuda Saban, Merima Njegomir, Lazanski, sto pedet iljada miliona univerzitetskih profesora, ona sto govori da treba se obucete slojevito i tako dalje. 

Tako da Saulic je svoj uticaj, svoj ugled i ime stavio u sluzbu normalizacije rezima. Sad ti mozes reci, to je sitnica, koga briga za Saulica, ali taj rezim ima milion i po glasova, i vec ceo jedan mandat, pledira na glasace izvan svoje baze, generalno na sve glasace. 

Taj rezim takodje ubija ljude. 

Nek mu je na cast. 


edit:ovo moze da bude i odgovor ragasto-u :)

Edited by Suvar
Link to comment

Niko ti ne bi rec rekao da si to napisao na taj nacin, niti je ista sto si sada napisao netacno. Ali kad napises "umro je samo neki naprednjak" onda si obican vandal. Kao sto  Karajan nije bio "samo neki nacista" ili Lavkraft "samo neki rasista". Doduse, pretpostavljam da za tebe Saban i jeste niko i nista i da samo koristis priliku da to kazes da bi, kao i svaki vandal, skrenuo paznju na sebe.

Edited by Meazza
Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

Niko ti ne bi rec rekao da si to napisao na taj nacin, niti je ista sto si sada napisao netacno. Ali kad napises "umro je samo neki naprednjak" onda si obican vandal. Kao sto  Karajan nije bio "samo neki nacista" ili Lavkraft "samo neki rasista". Doduse, pretpostavljam da za tebe Saban i jeste niko i nista i da to samo kazes da bi, kao i svaki vandal, skrenuo paznju na sebe.

Sta je za tebe Saban, da li je suprotno od niko i nista?

Link to comment

Jedino carskije od urbane ekipe koja ukazuje da nije znala nijednu Sabanovu pesmu je kad se na RIP temi objasnjava sopstveni ultra cool ukus, posto to iz nekog razloga bas ima  veze sa time sto je covek poginuo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...