Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    210

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

"neko" naravno ne mora da slusa sabana, niti "neko" mora da zna 3-4, 1 ili 101 sabanovu pesmu, ali da i meni je upalo u oko kad sam otvorio temu da ljudi imaju potrebu da naglase da eto oni nisu slusali sabana

koja je jebena poenta toga?

nije da se povela neka rasprava na temu njegovog dela, pa eto eventualno "neko" na taj nacin hoce da napravi uvod u izlaganje

nije da osudjujem, samo primecujem, jer onako bas bode oci, a moguce da sam i sam nekad slicno uradio (nadam se da ne :) ), mozda bi bilo zanimljivo prodiskutovati o tome na zasebnoj temi

 

od mene iskrena tuga i rip

tuga jer sam odrastao u sredini i vremenu gde je saban bio prisutan, a kad god umre neko ko je prisutan u mom zivotu maltene od rodjenja (u ovom slucaju preko medija), ja osecam vecu tugu

a rip zato sto je bio majstor svog zanata. koji je karijeru izgradio na "skil" i rad, a ne putem skandala i slicno sto je itekako prisutno u njegovoj profesiji

 

doboro je i sto je ostavljeno ovo za sns/vucica, za mene je to novost, a nisam od onih koji smatraju da o mrtvima treba sve najlepse. svako je odgovoran za ono sto je radio u zivotu

ovo mu je u mojim ocima veliki minus, ali opet nisam stekao utisak da je saban bio od ljudi koji se laktao da dodje u poziciju da promovise vlast (kao npr aca lukas, ceca i slicni),na kraju krajeva nije mu to ni trebalo

 

 

i za kraj, cini mi se da je nezasluzeno dugo bio mozda i glavni antheroj, predmet sprdnje. pogotovo ga je u tom smislu "proslavio" onaj animirani film cijeg naziva teenutno nema sanse da se setim, ono gde su folk pevaci tema sprdnje

kazem nezasluzeno, jer je medju svim tim "sabanima" sam saban bio jos i najmnaje saban :)

 

 

@renne

super sto si "ishejtovao" neke neodredjene ljude, kao i obicno pogodak u sridu!

ali cemu one fotke unistenih automobila? nesto se ne secam da je ovde obicaj da kacimo takve stvari kad neko pogine/umre

a 2019 godine svako ko zeli to da vidi moze i sam sa tri klika misem

pa jos "tehnicko" objasnjenje kako je poginuo, dal se jastuk otvorio ili nije

ne kapiram zasto si tu stao, mogli smo saznati i da li je smrtonosan bio menjac, volan, osovina ili sta vec

zaista ne vidim potrebu za tim, to je nesto cime se obicno bave kurir i informer, ne bi li privukli klikove bolesnika zeljnih najsitnijih detalja tragedije

 

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

"neko" naravno ne mora da slusa sabana, niti "neko" mora da zna 3-4, 1 ili 101 sabanovu pesmu, ali da i meni je upalo u oko kad sam otvorio temu da ljudi imaju potrebu da naglase da eto oni nisu slusali sabana

koja je jebena poenta toga?

ja od skoro ukljucio tviter, e tamo tek da vidis sta je ovoga. ne kontam jbg.

Link to comment
10 minutes ago, Giggsy said:

+1

Lepo rekose Renne i ostali - umro Manda gazio kolima. umro Bata, ko ga jebe druzio se sa Titom. Sad Saban

Verovatmo isto mislite za Johna Waynea i Petera Sellersa

Muzicki podforum, manite se ko sto rece Milos

ja to ne vidim tako

zasto bi necija smrt bila razlog da zaboravimo grehe te osobe?

a to mandino gazenje protestanata je ozbiljna svinjarija (mislim da nije nikog povredio, ako jeste, onda je naravno daleko vise od svinjarije) i itekako je se treba secati i uvek ponoviti kad se govori o njegovom zivotnom delu. cinjenica da je eventualno bio dobar glumac, po tom pitanju apsolutno nista ne menja

 

neko usput pomenu i smrt slobodana milosevica. po toj logici bi onda posto je on jel mrtav o njemu trebali govoriti kao o eventualno uspesnom ekonomisti (da je nekim slucajem to zaista bio). suludo. covek je bio zlo koji se usrao u zivote miliona ljudi i direktno je kriv za smrt velikog broja ljudi

ljudski je da se ne zale takvi zlotvori

Link to comment

Nisam ja ni rekao da moramo zaboraviti. Samo sam se nadovezao na Milosa da je ovo muzicki podforum.

Covek je bio pevacina. a  o ostalom ce mu suditi zna se ko. Uostalom ko zna sto je izgovorio to sto je izgovorio. ZBog para i sendvica nije sigurno

Link to comment
5 minutes ago, ToniAdams said:

ja od skoro ukljucio tviter, e tamo tek da vidis sta je ovoga. ne kontam jbg.

dvije muhe jednim udarcem :fantom:

pod jedan se ogradjujes od tog folkerskog sljama, znaci ful si urban lik, ko klinac samo pank/metal, a danas samo oni muzicari koji imaju jednocifren broj pregleda na youtubu. dakle onaj najjjcistiji zvuk, esencija kvaliteta koju prepoznaju samo najbolji medju nama i ajde eventualno neka klasika betoven, mocart, bah jbg cisto da pokazes tu neku vezu sa ovozemaljskim

a drugo i pored toga pokazujes 1 svest & ljuckost, dakle iako si ti licno svestan da je to 1 djubre, toliko si velik da razumes da postoji i taj neki nizi s(l)oj koji to moze slusati i naravno konstatujes (iako nikad nisi cuo nista od sabana) da je on ipak u tom zanru kralj, te se izdizes iznad svega toga i od srca upucujes 1 rip, jer jbg i sabani su ljudi

Link to comment
Just now, Giggsy said:

Nisam ja ni rekao da moramo zaboraviti. Samo sam se nadovezao na Milosa da je ovo muzicki podforum.

Covek je bio pevacina. a  o ostalom ce mu suditi zna se ko. Uostalom ko zna sto je izgovorio to sto je izgovorio. ZBog para i sendvica nije sigurno

ko?

 

Link to comment

Treba svi da razmislimo da li mozda previse vremena provodimo ovde. Mnogo je zuci medju svima. 

 

Jedan od nacina da odredis uticaj i velicinu coveka je, pored postenja i porodice, taj koliko je bio dobar u svom poslu. Saulic je u bransi koju je izabrao svakog dana iznova dizao plafon. Voleo je to sto radi, bio je sjajan u tome sto radi, narod je obozavao to sto radi. Ovo sa Vucicem je hipoteka koju je stavio na svoje ime, nedovoljno velika da smanji njegovu velicinu. Cini mi se da i cesto zaboravljamo da ima ljudi koji zaista vole Vucica i puno srca glasaju za njega. 

 

Bio je i ostao velicina. 

Link to comment
Just now, Milosh76 said:

Sta je tacno narodnjacko u ovoj pesmi? Osim povremenih trilera.

 

 

 

 

To sam se i ja upitao juče kad sam kreno da tražim po netu šta je sve njegovo.

Zanimljivo svakako.

Link to comment

Koliko god da tu vrstu muzike ne slusam nesto posebno, mislim u kuci i autu, tamo u kafani, a volim kafane sa tom starom i sto uvek naglasim... pravom narodnom muzikom, zna se, Saban je keva. I cale.

 

I imam jedan yt kanal sa odabranim kafanskim pesmama, jer mora da se zna sa kakvim se predznanjem ide u tu instituciju.

 

Ljudski je odati pocast, pa taman nikad nijednu pesmu nikad ne cuo-la, mada ne mogu da zamislim takve, posto je bio pojam i u drzavi koje odavno nema i u ovoj sadasnjoj, a ta pravdanja su smesna i jadna, no to samo govori o tim ljudima. Nisu takvi uopste morali da se oglasavaju povodom njegove smrti, ako se vec ogradjuju kako ne slusaju tu vrstu muzike, nije to nikakav hajp, niti moranje, u zabludi su debeloj i imaju ocigledno iskrivljenu svest o tome kako se treba u ovakvim situacijama ponasati.

 

Kakav je privatno bio, ne znam, ljudi su ga oduvek hvalili, da je pre svega pristojana i normalana osoba, a nekako su takvi ovde vazda u manjini, i to da je imao nekog putera na glavi, boze moj, ne verujem da postoji neko ko ga nema, a i ljudski je gresiti. Tako da njegovo politicko angazovanje, ako ga je bilo u onom nekom pravom smislu, nisam upoznata, bas glupo pominjati, odnosno nesto mu zbog toga zamerati.

 

Meni je pre svega uzasno sto je otisao na ovakav nacin. Imao je jos mnogo godina i km ispred sebe.

 

Pocivaj u miru legendo!

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
32 minutes ago, pbg12345 said:

ko?

 

Ako si vernik znas
Ako nisi, uvek verujem pozitivnom energijom

stvarno preterasmo. Ni ja ne slusam Sabana nesto, nekad,  ali mi je zao coveka, a napio se jesam uz njega onoliko

Edited by Giggsy
Link to comment

cek, to se zamera pevacu narodnjaka u kafani, sto peva i prica ono sto prija uhu onoga ko drzi pare u rukama? :D

sutra bi pevao cedi i prizivao glasanje za ldp, ako bi ovaj mahao evricima ispred nos

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...