Jump to content
IGNORED

Nobelova nagrada za knjizevnost


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Napisalo se sve sto se imalo napisati.

 

To je - nemoguce. Ne postoji granica kreativnosti, majstorstva i mudrosti. Jednostavno, takvo vreme doslo. Koji je najbolji muzicki album 21. veka?

Link to comment

Nisam citao.

 

Elem, problem je sto songwriter nije isto sto i poet, a lyrics nisu isto sto i poems. Poems se pisu da bi se citale i recitovale i ne zavise ni od cega, lyrics obicno mnogo gube kada se izbaci muzika. Razmatrati lyrics kao knjizevnost je stoga vrlo problematicno.

Link to comment

Pa nisu to subjektivne stvari, nego objektivne. Lyrics objektivno gube kad stoje na papiru bez muzike. Sto je i posve logicno, jer nisu ni zamisljene da budu to.

 

Drugim recima, ako je jedini nacin da se na pravi nacin dozive Dilanova dela slusanje njegove muzike, onda to objektivno nije vrhunska knjizevnost. Jeste mozda vrhunsko nesto drugo, ali knjizevnost nije. Naravno, ja ga nisam citao i ne znam kakve su mu pesme, mozda je covek stvarno i dobar pesnik, a ne jedino tekstopisac i zato sam zasad uzdrzan.

Edited by IndridCold
Link to comment

I uopste, nije dobar taj argument s "konzervama". Idi npr. kazi onima na temi o lecenju pranom da su konzerve sto ne priznaju to kao medicinu, ili onima sto se bore protiv toga da se kreacionizam nazove naukom.

Edited by IndridCold
Link to comment

ima li dilan neke poezije koja se ne peva ?

 

nije retoričko pitanje, stvarno pitam ?

 

ed.

ja znam engleski čisto da se sporazumem, numem da čitam poeziju na engleskom

 

uz tu ogradu, meni je najbolja pevnatm poezija ona što peva arsen dedić

 

i da

visocki, na prvom mestu

Edited by dùda
Link to comment

Poezija nije logicna i objektivna stvar dokazao to Godar jos u Alfavilu

To nema nikakve veze sa ovim sto sam napisao.

 

Pesnik se sluzi razlicitim sredstvima da postigne razlicite efekte. Naravno da poezija ima neke zakonitosti, kao sto su metrika i ritam, i naravno da one mogu da se ruse (mozda si to hteo da kazes sa ovim da poezija nije logicna), ali se to moze nadomestiti drugim sredstvima.

Link to comment

ima li dilan neke poezije koja se ne peva ?

 

nije retoričko pitanje, stvarno pitam ?

 

ed.

ja znam engleski čisto da se sporazumem, numem da čitam poeziju na engleskom

 

uz tu ogradu, meni je najbolja pevnatm poezija ona što peva arsen dedić

Ja preferiram Ibricu Jusica, ali ni on ni Dedic nisu veliki pesnici nego kantautori. Njihovi tekstovi ne mogu da stoje rame uz rame sa pesmama najvecih pesnika kao sto su Dis, Crnjanski, Rakic, Ducic. Razlika je kolosalna.

Link to comment

Ja preferiram Ibricu Jusica, ali ni on ni Dedic nisu veliki pesnici nego kantautori. Njihovi tekstovi ne mogu da stoje rame uz rame sa pesmama najvecih pesnika kao sto su Dis, Crnjanski, Rakic, Ducic. Razlika je kolosalna.

pa naravno, ali ja govorim od toj poeziji koja se peva

 

zato i pitam, ima li dilan nešto što se ne peva ?

 

ne znam da li si video edit, zapravo, najjači mi je visocki u toj branši pevljivetm poezije

Link to comment

Sramim se priznati, nikad nisam slusao Visockog.

 

Nije poenta da li je Dilan pisao nesto sto nije namenjeno muzickom izvodjenju, nego da li je to bez muzicke pratnje na dovoljno visokom nivou.

Link to comment

Sramim se priznati, nikad nisam slusao Visockog.

 

Nije poenta da li je Dilan pisao nesto sto nije namenjeno muzickom izvodjenju, nego da li je to bez muzicke pratnje na dovoljno visokom nivou.

poslušaj, nećeš se pokajati  ;)

 

a ok, mada ne verujem da je moguće da ono što je namenjeno da se izvodi uz muziku, može da dosegne te visine pravetm poezije

ovo je više neki moj osećaj, nego mišljenje potkrepljeno nekakvim poznavanje činjenica

Link to comment

pa ti nikad nisi slusao i citao dilana, verovatno ni gledao na filmu, nikad nisi slusao visockog, nikad nisi gledao godara, nije valjda da si samo citao crnjanskog, a teoretises kao rolan bart na suvo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...