Jump to content
IGNORED

Nobelova nagrada za knjizevnost


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Navodno, u užem izboru su bili Haruki Murakami, Salman Rushdie, Philip Roth, Don DeLillo i par opskurnijih imena. Nije to kao npr. dodela Oskara, pa da se objavljuju imena ''nominovanih''.

Edited by Locust
Link to comment

Potpuno zasluzeno. Onoliki silni Grci dobili Nobela za knjizevnost pisuci iskljucivo poeziju i ne vidim nikakav problem u tome sto je i Dilan, za koga bez svake sumnje mozemo reci da je pesnik i da pise poeziju-cak i vise od toga, dobije isto priznanje, za koje iskreno ne znam da li njemu licno nesto znaci. Inace, i pre par godina je, ako me secanje ne vara, bio u najuzem izboru. I kao prozni pisac Dilan je odlican, pa ako neko zeli da se uveri u to, neka potrazi njegove Hronike, za koje se, uzgred budi receno, ocekuje i nastavak. Po meni licno, ovo je vise priznanje za njegov kompletan lik i delo, nego za konkretan trenutak sadasnjosti, u kome on vise, naravno, ne cini nikakva cuda, ali zbog ranijih vrhova koje je dosezao i ucinio fantasticne stvari za kulturu uopste, nepravda je u neku ruku ispravljena. Ova nagrada takodje dosta govori i o nebitnoci recentnih pisaca savremenika, koji prosto nemaju kvalitet

Link to comment

sad sam malo gvirnuo na onaj blog pa ću izdvojiti trojicu koji imaju taj neki minuli rad:Rot, Ruždi, Kundera. od savremenika koji malo zaostaju, izdvojio bih Mekjuana, Banvila i H.Mantel. apropo Bobijeve nagrade, super je jedino što će onim hrvatskim tužibabama s kojima se nedavno sudio, ponovo proraditi stari domoljubni čirevi.

Link to comment

sad sam malo gvirnuo na onaj blog pa ću izdvojiti trojicu koji imaju taj neki minuli rad:Rot, Ruždi, Kundera. od savremenika koji malo zaostaju, izdvojio bih Mekjuana, Banvila i H.Mantel. apropo Bobijeve nagrade, super je jedino što će onim hrvatskim tužibabama s kojima se nedavno sudio, ponovo proraditi stari domoljubni čirevi.

bas ti hvala, uzecu ovo u obzir.

 

 

 

 

 

 

 

 

:D :D :D

Link to comment

nikada necu provaliti zasto neko ruzdija gura u kandidate za nobela. ono je teska prodaja magle, cak ni nesto posebno dobro uradjena. za karijeru moze spomenik podici homeiniju.

Link to comment

Imao je on bukera 8 god pre Homeinija. Nije baš bio anonimus.

Meni su se stihovi svideli. Mislim da mu je cela ta ujdurma više odmogla nego pomogla u karijeri.

Ne bih znao reći da li je za nobela.

Link to comment

BTW, izgubio sam svako postovanje prema Nobelovoj nagradi za knjizevnost, (nevezano za Dilana - o njemu ne znam nista, nikad ga nisam citao, znam samo jednu pesmu, onu koju znaju svi). Morao je Umberto Eko da je dobije, Kundera takodje pod obavezno, pa i Ruzdi, makar samo za Midnight's Children. Dobijali su mnogo gori od njih (recimo Pamuk).

 

A kakva je u proslom veku bila konkurencija i koliki prestiz nagrade... Koja zalosna epoha...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...