Jump to content
IGNORED

Nobelova nagrada za knjizevnost


cyberwor/L/d

Recommended Posts

evo, sada ce porucnik verovatno biti malo srecniji (zbog handkea... a i svi mi ostali koji mislimo da je on ipak odlican pisac)

a za olgu prvi put cujem, mada mi se po opisima i guglu, cini da bi mogla da se svidi... :D

Edited by nezvanova
Link to comment

Ne samo zbog političkih stavova ili što se očekivalo da ovogodišnji dobitnik bude dobitnica, najviše zbog toga što se Handke pre par godina zalagao da se ukine Nobelova nagrada za književnost.

Baš iznenađenje.

Link to comment

Ne znam kako i na koji nacin je sastav Svedske akademije promenjen posle onog cirkusa od pre godinu-dve. Mozda je i do toga. Stoji mi na polici neprocitan Golmanov strah od penala, evo prilike da se motivisem.

Link to comment

Zašto je iznenađenje? Kad se javno i otvoreno kaže da je Handke trebalo odavno da dobije nagradu, a nije je dobio zbog "kontroverzne podrške Srbima" u balkanskim ratovima, pitanje je vremena kad će neko smoći snage i oterati većinu u tri lepe. Eto, nije prošlo ni 25 godina od kada je "fatalno zgrešio", a već se našli neki :D

 

@Kampokei Promenjen je dovoljno, na bolje :cool: Ostavke i odlasci, 7 novih, drugačijih. Solidno mešanje karata u komitetu, može biti još lepih odluka u godinama koje dolaze. 

Link to comment
2 minutes ago, TdEII said:

 

Jeste :D Slovenka, Koruška oni nesrećnici koji ostadoše u Austriji

:D eto vidiš.

ponosna sam, drugi nobel. još jedan i da prešišamo čile.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...