Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

On 13.5.2021. at 12:32, mraki said:

Tesla odustaje od prodaje automobila za Bitcoin, dugo je i trajalo.

Naravno, sve pod izgovorom zaštite životne sredine. :lolol::isuse:

 

Kako ne razumeš, za mining se pali ugalj, a za automobile se vrte vetrenjače i sunce obasjava solarne panele? Kakvi govnari jbt :laugh:

 

On 13.5.2021. at 14:50, gone fishing said:

budućnost električnih automobila je u ovakvim modelima, kažu da se u parizu prodaju kao vrući kroasani :D

 

 

za 6k € dobijate bateriju od 5,5 kW/h, koju možete napuniti za svega 3h na kućnoj monofaznoj utičnici, dovoljno za 70 km, max brzina je ograničena na 45 km/h, da bi mogli da ga voze tinejdžeri, umesto mopeda, dakle dovoljna je dozvola za motore koja se može dobiti već sa 14 godina, 2,4 m dužine 1.3 m širine i 1,5m visine i svega 450 kg težine

- šteta što nisu stavili za nijansu jači motor i što nije max brzina barem 75 km/h :happy:

 

Meni se ovaj sviđa:

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, zorglub said:

 

Kako ne razumeš, za mining se pali ugalj, a za automobile se vrte vetrenjače i sunce obasjava solarne panele? Kakvi govnari jbt :laugh:

 

 

Meni se ovaj sviđa:

 

 

 

 

Ovo ce biti ko jugo kad je stigao u usa pa ga prodavali za $4000 i dedili dzabe ako kulis najnoviji bmw

Link to comment
  • 1 month later...

Sledeće godine će moći Rav4 Prime da se kupi u Srbiji izgleda... AKo ne bude mnogo skuplji ot RAV4 Hybrida, eto sreće i radosti meni... :)

 

Autonomija na bateriju 70+km... Plug in... Divota... :)

Link to comment
29 minutes ago, radisa said:

Sledeće godine će moći Rav4 Prime da se kupi u Srbiji izgleda... AKo ne bude mnogo skuplji ot RAV4 Hybrida, eto sreće i radosti meni... :)

 

Autonomija na bateriju 70+km... Plug in... Divota... :)

Tesko da mozes do mene :rolleyes:

Link to comment
Just now, Lancia said:

Tesko da mozes do mene :rolleyes:

ALi zato mogu po gradu bez benzina :D

 

Do tebe, svakako, ne mogu autom... Bar dok Japanci ne pretvore RAV4 u amfibijsko vozilo...  :)

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Sledeće godine će moći Rav4 Prime da se kupi u Srbiji izgleda... AKo ne bude mnogo skuplji ot RAV4 Hybrida, eto sreće i radosti meni... :)

 

Autonomija na bateriju 70+km... Plug in... Divota... :)

Ako relativno cesto vozis vise od 70km na dan (a posebno zimi), to je gora opcija od hibrida. Ja sam razmatrao 3 razlicita PHEV i na kraju odustao jer je sveukupna potrosanja veca, a dugotrajna puozdanost manja.

Link to comment
1 minute ago, Peter Fan said:

Ako relativno cesto vozis vise od 70km na dan (a posebno zimi), to je gora opcija od hibrida. Ja sam razmatrao 3 razlicita PHEV i na kraju odustao jer je sveukupna potrosanja veca, a dugotrajna puozdanost manja.

Jbg, sad od kad je korona, ne vozim...

 

Ranije sam vozio dosta više od 70Km... Recimo da sam mesčnio u proseku tukao 3.500 km, gde je minimum bio 200 dnveno, ako idem negde... 

 

Pa po specs, ne troši on nešto više, ili lažu po specs? 6.4 l/100km na autoputu je manje od onog što mi običan hivrid realno troši... I to dosta manje...

 

,

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Pa po specs, ne troši on nešto više, ili lažu po specs? 6.4 l/100km na autoputu je manje od onog što mi običan hivrid realno troši... I to dosta manje...,

Stvar je u tome da su tih 70km dok je baterija nova i u idealnim uslovima, sto znaci da je to po zimi i pri vecim brzinam mozda 50-ak km. A auto uz normalan SUS motor, nosi bateriju i elektromotor za pogon, sto znaci da vuces barem 100-kg (a mozda i vise) tereta non-stop, sto se odrazava na potrosnju. Dodatno losa stvar je to sto je baterija tipicno u gepeku, pa ti je i prtljazni prostor manji nego kod normalne verzije istog auta. Uz to, imas daleko vise kompleksan sistem koji je podlozan kvarenju, a lokalni servisi niti imaju dijelove na lageru, niti su obuceni da to popravljaju. Ne znam da li sam to vec pisao, ali recimo Volvo i Mercedes imaju relativno kratke garancije za te stvari, a kad izadje garancija onda si potencijalno u buli.

 

Ako vec ne uzmima normalni auto, ja bih ili kompletno elekricni, ili samo Toyotin hibrid (jer su oni majstori za to). Nikako PHEV.

  • +1 2
Link to comment
On 14.7.2021. at 16:52, Peter Fan said:

Stvar je u tome da su tih 70km dok je baterija nova i u idealnim uslovima, sto znaci da je to po zimi i pri vecim brzinam mozda 50-ak km. A auto uz normalan SUS motor, nosi bateriju i elektromotor za pogon, sto znaci da vuces barem 100-kg (a mozda i vise) tereta non-stop, sto se odrazava na potrosnju. Dodatno losa stvar je to sto je baterija tipicno u gepeku, pa ti je i prtljazni prostor manji nego kod normalne verzije istog auta. Uz to, imas daleko vise kompleksan sistem koji je podlozan kvarenju, a lokalni servisi niti imaju dijelove na lageru, niti su obuceni da to popravljaju. Ne znam da li sam to vec pisao, ali recimo Volvo i Mercedes imaju relativno kratke garancije za te stvari, a kad izadje garancija onda si potencijalno u buli.

 

Ako vec ne uzmima normalni auto, ja bih ili kompletno elekricni, ili samo Toyotin hibrid (jer su oni majstori za to). Nikako PHEV.

 

zar nije razlika izmedju hibrida bez punjenja spolja i PHEV.a samo u elektronici i konektoru za punjenje. ili ima jos nesto?

 

takodje, ne zaboravi da je najveca usteda za te hibride sa (uslovno govoreci) malom baterijom u gradskoj voznji, gde u kreni-stani modu oni ili idu potpuno na struju, ili se stalno dopunjuju - eliminisu ono sto najvise guta benzin. tako da zavisi za sta mu treba - za duuuge voznje po autoputu mu nece pomoci (mada i od onih njegovih 200ak km dnevno ce skinuti 50-70), al za po gradu i kratke ture je savrsena stvar 

Link to comment
16 minutes ago, Zverilla said:

 

zar nije razlika izmedju hibrida bez punjenja spolja i PHEV.a samo u elektronici i konektoru za punjenje. ili ima jos nesto?

 

takodje, ne zaboravi da je najveca usteda za te hibride sa (uslovno govoreci) malom baterijom u gradskoj voznji, gde u kreni-stani modu oni ili idu potpuno na struju, ili se stalno dopunjuju - eliminisu ono sto najvise guta benzin. tako da zavisi za sta mu treba - za duuuge voznje po autoputu mu nece pomoci (mada i od onih njegovih 200ak km dnevno ce skinuti 50-70), al za po gradu i kratke ture je savrsena stvar 

Baterija je znacajno veca/teza, a i elektromotor je veci, sto znaci da kad se baterija isprazni, motor SUS mora da nosi sav taj dodatni teret, sto povecava potrosnju. Plus, je  znacajno skupji od obicnog hibrida, tako da ne znam koliko treba preci da bi se doslo do "pozitivne nule".

 

No, slazem se da zavisi od profila voznje, i nekome se moze pogoditi da ogromnu vecinu kilometara preveze na struju. 

Edited by Peter Fan
da dodam jos i ovo: moje je misljenje formirano pod utiskom relativno niske pouzdanosti auta koje sam gledao da kupim, vrlo je vjerovatno da je Toyota znacajnije pouzdanija / ima bolju garanciju, pa i to treba uzeti u razmatranje
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...