Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

On 23.2.2021. at 12:46, Lancia said:

Rado bih posedovao ovaj Hyundai IONIQ 5:

hyundai-ioniq-5-2021-0221-010_750x341c.j

Autonomija 480 km, punjenje od 10 do 80% za 18 minuta, 236.000 narudzbina u Evropi za nedelju dana. Ako izuzmem egzoticne el. modele poput Polestara i Audi e-trona, ovo je prvi el. auto koji mi se bas svideo. Jos sam da dobijem na Loto :fantom: i to je to.

  • +1 1
Link to comment

https://www.automobile-magazine.fr/asset/cms/840x394/176891/config/125630/dacia-spring-03-1091956-embargo-oct-15th-530-pm-paris-time.jpg

 

Dacia Spring

 

Tehnicke mogucnosti nisu bas toliko impresivne (230km autonomije, punjenje do 80% za 1h itd - baterija je 27,4kWh) ali su sasvim dovoljne za gradsku voznju. 

Ono sto razlikuje ovo vozilo od svih drugi je cijena.

Pocetna cije ce biti 17k€ sa klimom ali bez GPS. SModel sa GSP-om i vjerovatno sa jos nekim opcijama ce kostati 18500€. 

Ovo su osnovne cijene. U fr drazava daje do 5k€ za kupovinu elektricnih kola.

 

Ova kola ce biti daleko najjeftinija kola od svih ostalih dotupnih a trzistu. Duplo jeftinija od Zoe na primjer. 

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, borris_ said:

https://www.automobile-magazine.fr/asset/cms/840x394/176891/config/125630/dacia-spring-03-1091956-embargo-oct-15th-530-pm-paris-time.jpg

 

Dacia Spring

 

Tehnicke mogucnosti nisu bas toliko impresivne (230km autonomije, punjenje do 80% za 1h itd - baterija je 27,4kWh) ali su sasvim dovoljne za gradsku voznju. 

Ono sto razlikuje ovo vozilo od svih drugi je cijena.

Pocetna cije ce biti 17k€ sa klimom ali bez GPS. SModel sa GSP-om i vjerovatno sa jos nekim opcijama ce kostati 18500€. 

Ovo su osnovne cijene. U fr drazava daje do 5k€ za kupovinu elektricnih kola.

 

Ova kola ce biti daleko najjeftinija kola od svih ostalih dotupnih a trzistu. Duplo jeftinija od Zoe na primjer. 

Jel istina da mu je brzina ogranicena na 100 km/h zbog autonomije?

Link to comment

Ja bih ovo pikao po gradu... podignut je dovoljno za sve naše rupe i sranja... A autonimija dovoljna da ga vozaš i po par dana, da ne puniš...

 

Jbt, nekad smo punili samo telefon noću, sad punim i sat, a uskore će biti "Dragi, jesi stavio auto na punjač, nemoj da ujtru nije napunjen"...

  • +1 1
Link to comment

mnogo bitnije od max brzine, koja je izgleda dovoljna za autoput i garantuje da neće stići čestitka zbog prekoračenja brzine :D, je koliko brzo dođe od 60 do 100 km/h, tj koliko praznog puta vam je potrebno da obiđete neki sporiji kamion ili poljoprivrednu mašinu, a pošto je vozilo električno i snaga bi trebala da bude trenutno dostupna čim se stisne gas, trebao bi da u takvim uslovima bude bolji od klasičnih kola

Link to comment
On 10.3.2021. at 11:58, Lancia said:

Autonomija 480 km, punjenje od 10 do 80% za 18 minuta, 236.000 narudzbina u Evropi za nedelju dana. Ako izuzmem egzoticne el. modele poput Polestara i Audi e-trona, ovo je prvi el. auto koji mi se bas svideo. Jos sam da dobijem na Loto :fantom: i to je to.

Ovo zvuči isuviše dobro ne za Hy, nego za bilo koju marku.

 

 

 

Dobro odmeren proizvod ta  Dacia Spring!

Link to comment
On 10.3.2021. at 11:58, Lancia said:

Autonomija 480 km, punjenje od 10 do 80% za 18 minuta, 236.000 narudzbina u Evropi za nedelju dana. Ako izuzmem egzoticne el. modele poput Polestara i Audi e-trona, ovo je prvi el. auto koji mi se bas svideo. Jos sam da dobijem na Loto :fantom: i to je to.

Ni Polestar ni Audi nemaju ovakve stats.

Bilo je zadovoljstvo gledati danas Teslu3 dual motors kako grabi kroz sokak sa 20 cm mikrogram snega uzbrdo 

Edited by askeladden
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...