Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

4 minutes ago, Tresko said:

Ja evo već drugu godinu za lokal i kraće relacije vozim i3, i auto je genijalan. Vrlo sam zadovoljan.

Sto ne bi bio, ja ovde mislim na disproporcije i sam dizajn.

 

btw, skoro sam isao iza VW id3, ala to ima ubrzanje i ide ko metak, mogu misliti kakva je Tesla.

Link to comment
17 minutes ago, Lancia said:

Sto ne bi bio, ja ovde mislim na disproporcije i sam dizajn.

 

btw, skoro sam isao iza VW id3, ala to ima ubrzanje i ide ko metak, mogu misliti kakva je Tesla.

Tesla ima bolesno ubrzanje, kao da si u lovačkom avionu.

Pazi kad čak i ovaj mali i3 ima ubrzanje kao raketa.

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Ras said:

Je l smo kačili ovde video kad EM proba ID3?

 

 

Dobro, Tesla ima bar duplo vise konja od Id3 + niza je, aerodinamicnija. ID3 je cini mi se dosta visa od mog Leona, sa priblizno istom potencijom, mogu samo da se slikam :fantom: mislim da Svabe nisu ni imale nameru da se u ovom trenutku takmice sa Teslom, bar sto se ubrzanja tice. 

Link to comment

Naravno da se nisu takmičili u segmentu ubrazanja, niti mislim da je potrebno. Pitanje ubrzanja nametnula je Tesla još od početka, kao deo njihove strategije.

Video je zanimljiv sa više aspekata, od kojih bi jedan mogao da bude i marketinški, kako je jedan od komentatora na YT primetio, obzirom da se Musk sa poštovanjem odnosio prema proizvodu konkurentske kompanije.

Link to comment
2 hours ago, Tresko said:

Tesla ima bolesno ubrzanje, kao da si u lovačkom avionu.

Pazi kad čak i ovaj mali i3 ima ubrzanje kao raketa.

jedna od stvari zbog kojih zovem (app.) ove sto imaju iskljucivo tesla vozila.

spektakularno ubrzanje

Link to comment
12 minutes ago, mraki said:

Tesline akcije opet malo podivljale pošto su ih uključili u S&P 500 indeks.

Premašili tržišnu vrednost od 500 milijardi, a i Elon je sad bogatiji od Bila Gejtsa. :ohmy:

Interesanto da je po kvalitetu Tesla na samom dnu, kako kaze izvestaj Consumer Reportsa. Model Y je na poslednejm mestu. Nisam bas nacisto na osnovu cega Tesla ima toliku trzisnu vrednost. Vidim da je pojava VW ID3 modela bukvalno prepolovila prodaju Tesle na evropskom trzistu. Ne znam kako prolaze na kineskom trzistu, jer je tamo konkurencijja najveca.

Link to comment
18 minutes ago, Lancia said:

Nisam bas nacisto na osnovu cega Tesla ima toliku trzisnu vrednost.

Pa nema veze sa realnošću, hajp čisti. Nikad ne mogu ovu vrednost opravdati proizvodnjom automobila.

P/E ratio im je nesto tipa 1100.

Link to comment
On 24.11.2020. at 23:19, Lancia said:

Interesanto da je po kvalitetu Tesla na samom dnu, kako kaze izvestaj Consumer Reportsa. Model Y je na poslednejm mestu. Nisam bas nacisto na osnovu cega Tesla ima toliku trzisnu vrednost. Vidim da je pojava VW ID3 modela bukvalno prepolovila prodaju Tesle na evropskom trzistu. Ne znam kako prolaze na kineskom trzistu, jer je tamo konkurencijja najveca.

Bi li pojasnio kako kotarica tipa ID3 utice na prodaju Tesla modela?Audijevi i Mercedesovi modeli definitivno uticu.

Link to comment
Just now, askeladden said:

Bi li pojasnio kako kotarica tipa ID3 utice na prodaju Tesla modela?Audijevi i Mercedesovi modeli definitivno uticu.

Pa ne bi, meni su bzvz i jedan i drugi model. To su podaci o prodaji, brojke ne lazu, ocigledno da je pojavom prvog krstenog evropskog el. automobila a da nije u rangu 60-70 hiljada evra, trziste reagovalo na ispravan nacin.

Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Pa ne bi, meni su bzvz i jedan i drugi model. To su podaci o prodaji, brojke ne lazu, ocigledno da je pojavom prvog krstenog evropskog el. automobila a da nije u rangu 60-70 hiljada evra, trziste reagovalo na ispravan nacin.

Imas EGolfa i Passat poodavno.Mali BMW I3.Nissan Leaf novi model je em veci od ID3,baterija bolja.Opel ima ok modele.

Al pazi sad Tesla 3 po ceni malo vecoj od Passat strujasa ti daje pogon na 4 tocka i domet od 540km sa mnogo realnijim kapacitetom i osim recenih Audija i Mercedesa je duugo vremena bio jedini el.auto koji si zimi mogao da vozis sa ukljucenim grejanjem,a leti sa klimom.Tesle su do pre dve godine bili jedini u visokom segmentu full el.automobila.S serija,X serija su safe as milk,tek sa T3 i Y su se pojavili problemi.Ali koliko su puta morali VW i Tojota da opozovu desetine hiljadaautomobila.Tesla ima neke probleme i odmah,haha,igracka za nerdove,a uz to i ne radi.

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, askeladden said:

Imas EGolfa i Passat poodavno.Mali BMW I3.Nissan Leaf novi model je em veci od ID3,baterija bolja.Opel ima ok modele.

Al pazi sad Tesla 3 po ceni malo vecoj od Passat strujasa ti daje pogon na 4 tocka i domet od 540km sa mnogo realnijim kapacitetom i osim recenih Audija i Mercedesa je duugo vremena bio jedini el.auto koji si zimi mogao da vozis sa ukljucenim grejanjem,a leti sa klimom.Tesle su do pre dve godine bili jedini u visokom segmentu full el.automobila.S serija,X serija su safe as milk,tek sa T3 i Y su se pojavili problemi.Ali koliko su puta morali VW i Tojota da opozovu desetine hiljadaautomobila.Tesla ima neke probleme i odmah,haha,igracka za nerdove,a uz to i ne radi.

 

Nesto si ti mene pogresno projektovao :) ne mrzim niti volim nijedan el. model, samo pratim razvoj auto industrije kroz dizajn, kao fenomen nametanja ukusa i prioriteta. 

Nissan Leaf nema dovoljno imidz el. automobila, dok Passat i Golf ga nemaju uopste - trziste trazi posebnost kad su takva vozila u pitanju. Bar u Evropi Leaf i zoe nisu imali dosad pravu konkurenciju, prodaja Golfa i ostalih neprepoznatljivih modela je na nivou statisticke greske, zato i kazem za ID3 da je prvi krsten auto u tom segmentu.

Sto se tice Tesle, oni zbog performansi ostaju usamljen brend, koliko dugo ce uspeti da budu perjanica, nisam nacisto. Mislim da ce naredna decenija biti zajebana za njih, kad krene poplava modela iz tradicionalnih firmi. Njima ce ostati da se tuku sa premijer klasom, sto je jako tezak zalogaj. Licno nisam pobornik suludih performansi kod el. vozila (pogledaj na netu kako izgleda lagano parkiranje sa Porsche Taycanom :D) a tu je studija koja pokazuje da sve veca nakrcanost kompjuterskih i elektronskih pomagala pravi citavu armiju losih i sve losijih vozaca.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...