Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

mislim da znam koji ce sledeci crossover/suv da mi bude... tesla Y

 

ne izgleda mi nesto spektakularno ali 250milja prodje bez punjenja, smucilo mi se vise od pumpe do pumpe. ne znam samo sta da radim sa mazdicom, emotivno sam vezana za nju. da je teram u srbiju, sestra rekla ne treba joj....ne znam....mi kao na dorcolu imamo parking mesto iza zgrade ali bi propadala jer se ne koristi. 

Link to comment
6 hours ago, mustang said:

mislim da znam koji ce sledeci crossover/suv da mi bude... tesla Y

 

ne izgleda mi nesto spektakularno ali 250milja prodje bez punjenja, smucilo mi se vise od pumpe do pumpe. ne znam samo sta da radim sa mazdicom, emotivno sam vezana za nju. da je teram u srbiju, sestra rekla ne treba joj....ne znam....mi kao na dorcolu imamo parking mesto iza zgrade ali bi propadala jer se ne koristi. 

A sta ces raditi had ti PG&E uvede rolling blackout? :-)

A Mazdu bolje pokloni nego da saljes u Srbiju, jer je registracija skupa za auto preko dvije hiljade kubika + carina, a nema ni dijelova za taj model. Eventualno za CG, jer tamo nema carine, ali stoji ovo ostalo sto sam naveo za Srbiju.

 

Link to comment
7 hours ago, mustang said:

mislim da znam koji ce sledeci crossover/suv da mi bude... tesla Y

 

ne izgleda mi nesto spektakularno ali 250milja prodje bez punjenja, smucilo mi se vise od pumpe do pumpe. ne znam samo sta da radim sa mazdicom, emotivno sam vezana za nju. da je teram u srbiju, sestra rekla ne treba joj....ne znam....mi kao na dorcolu imamo parking mesto iza zgrade ali bi propadala jer se ne koristi. 

Pa ako je glavni razlog za kupovinu elektricnog automobila to što ti se smučilo punjenje na pumpama, to baš i nema nekog smisla. Sem ako ga ne misliš puniti recimo tokom noći u garaži, punjenje na javnim punjačima je dosta komplikovana stvar. Em treba znatno više vremena, em verujem da još ni u Kaliforniji nisu toliko rasprostranjeni da se mogu porediti sa benzinskim pumpama. Ne znam koju Tojotu imaš, ali trebalo bi da može sa punim rezervoarom da ti obezbedi ako ne veći onda bar sličan domet.

Neka me ispravi neko, ali mislim da uvoz i registracija automobila iz USA u Srbiju nije dozvoljen.

Inače, i Mazda pre par dana predstavila svoj prvi električni auto, biće valjda dostupan negde za godinu dana, odprilike kad i model Y. Iste je klase ali slabijeg dometa. A Tesla je imala neočekivano profitabilan kvartal. :D

Edited by mraki
Link to comment
4 hours ago, mraki said:

ali mislim da uvoz i registracija automobila iz USA u Srbiju nije dozvoljen.

 

 

Koliko ja znam, dozvoljen je ukoliko auto ispunjava odgovarajući EURO standard (sad je valjda EURO4?)

Link to comment

a sto moram da ga uvozim? pa bio bi na moje ime, sa americkim tablicama i registracijom? nije valjda da postoji rok dokle sme takav auto biti u zemlji? 

 

dodala bih na title i sestru i kevu da mogu da voze (obe su usa drzavljanini i imaju aktivne vozacke)

 

@mraki za punjace se ne brini. ima ih svuda, plus u garazi bi instalirali. ide na obican steker pa tesla ti samo da adapter. 

 

tojota rav4 nov hibrid je dobar al ako izdajem mazdu, da bar izdam za nesto sto moze samo da vozi na auto-putu

Edited by mustang
Link to comment
12 minutes ago, mustang said:

a sto moram da ga uvozim? pa bio bi na moje ime, sa americkim tablicama i registracijom? nije valjda da postoji rok dokle sme takav auto biti u zemlji? 

 

 

Mozes ga voziti do 6 mjeseci, cini mi se. Nakon toga moras izaci iz zemlje. pa se ponovo vratiti. Plus, kako ces ga osigurati I produzavati registraciju u LA bez emission testa? 

Link to comment
12 minutes ago, Peter Fan said:

Mozes ga voziti do 6 mjeseci, cini mi se. Nakon toga moras izaci iz zemlje. pa se ponovo vratiti. Plus, kako ces ga osigurati I produzavati registraciju u LA bez emission testa? 

emission se radi preko nekih firmi u cg ili rs. zaboravila sam ali dobijes listu gde mozes pa onda oni posalju dmv. tako smo radili za wranglera, doduse pre 10godina. 

 

a moj auto je 2005, vec je poceo da preskace emission test svake godine zbog starosti. sad bas uzeh sticker na kiosku u dmv. 3minute posla! 

Edited by mustang
Link to comment

Ma znam to, samo kažem da je punjenje na javnim el. punjačima znatno komplikovanije od punjenja na benzinskim pumpama, što si navela kao razlog za kupovinu električnog.

Kul su svakako, i ja bi vozio tako jedan da imam priliku. :)

Za sad mogu samo da pratim šta se dešava na tom polju, a izgleda da nas konačno očekuje neka ozbiljnija ekspanzija...

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...