Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

44 minutes ago, Valkyrie said:

Nije auto ali kad smo kod toga, učestalo viđam i neke motorčiće što napred imaju dva točka a pozadi jedan i deluju širi od klasičnih. Ne znam šta je to ali mi se sviđa, smela bih da vozim. 

 

9 minutes ago, borris_ said:

Piaggio MP3, postoji od 2006.

Ovdje u Parizu ih ima na svakoj raskrsnici.

 

 

Ovi moji iz starog benda su oni praaaavi motoristi. Kum s ženom piči svuda na nekom transalp motoru a basista me je vozikao po Sloveniji na Honda Shadow tenku.

I uvek sam im govorio da motori jesu kul i zgodni ali imaju premalo točkova za moj ukus. 

E, taj Piaggio skoro da ima dovoljno točkova. Još par komada da mu dodaju i biće super :happy: 

Link to comment
On 20.10.2018. at 17:21, Bujodrag said:

I meni se svidja, mimo zezanja sa gugl pretragom. Al' jbg, bilo bi mi teško da se uzdržavam i da je ne zovem IzMeta.  

 

 

toni je mislio na ovo :) meni je ovo sjajna napravica, idealna za gradove, ustvari trebalo bi zabraniti u gradovima tzv. prave automobile i pustati samo ovakve mirkoautomobile, mopede i bicikle. naravno i odlican javni prevoz. a ko ima tzv. pravi automobil neka se voza drumovima izmedju gradova.

 

 

renault-twizy-X09eph1-overview-002.jpg.ximg.l_full_m.smart.jpg

Link to comment
1 hour ago, Pontijak said:

 

toni je mislio na ovo :) meni je ovo sjajna napravica, idealna za gradove, ustvari trebalo bi zabraniti u gradovima tzv. prave automobile i pustati samo ovakve mirkoautomobile, mopede i bicikle. naravno i odlican javni prevoz. a ko ima tzv. pravi automobil neka se voza drumovima izmedju gradova.

 

 

renault-twizy-X09eph1-overview-002.jpg.ximg.l_full_m.smart.jpg

 

Na žalost, ovo je vozilo samo za lepo vreme:

 

Link to comment
23 minutes ago, Pontijak said:

nista ne fali ni kada je ruzno vreme, mnogo ste bre razmazeni, kako je mogao nekada spacek da se vozi i zimi i leti e pa moze i ovo :D 

 

Da ne bude zabune, podržavam ideju u kojoj bi saobraćaj u gradu bio razvijan u pravcu upotrebe ovakvih vozila umesto klasičnih automobila.

Međutim, ovo podrazumeva standard kakvog kod nas nema i izgleda da ga još dugo neće biti.

Link to comment

to da. mada se previse povladjuje u zemljama treceg sveta zudnji za automobilima pa sada tone i tone krsheva i loma po gradovima zagadjuju i stvaraju kolapse u saobracaju a o prvom svetu da i ne pricam

Edited by Pontijak
Link to comment
46 minutes ago, Pontijak said:

to da. mada se previse povladjuje u zemljama treceg sveta zudnji za automobilima pa sada tone i tone krsheva i loma po gradovima zagadjuju i stvaraju kolapse u saobracaju a o prvom svetu da i ne pricam

 

Mislim da je ta žudnja hranjena potrebom razvijenih da se ratosiljaju svog đubreta.

Link to comment

to da. mada bi ta zudnja za automobilima postojala i da nema polovnih vozila iz prvog sveta samo sto bi se teze zadovoljavala. eto, kineyi jedva docekali da iz treceg sveta postanu ekonomska supersila i od bicikala presli na stotine miliona automobila i sada lepo mogu i oni da se guse u saobracajnim kolapsima

Link to comment

I guše se verujem.

Međutim jedno je gušiti se novim automobilima (i pored fingiranja rezultata emisije gasova i potrošnje), a sasvim drugo gušiti se u automobilima zastarelim jednu, ili dve generacije, što je slučaj u Srbiji.

Voleo bih da vidim primer zemlje, koja bi preskočila taj jedan korak žudnje za materijalnim, ali Srbija, izvesno je neće biti ta zemlja - prekasno je.

Link to comment

za srbiju je sve prekasno :D a automobil, jeste da je nastao krajem 19. veka ali je on mezimce 20. veka i zaista je promenio puno u covekovom dozivljaju vremena i prostora, na kraju ispade da je civilizacija proslog veka poprilicno oblikovana automobilom,  da ne pominjemo koliko je automobilska industrija bitan cinilac u ekonomiji sa sve pratecim industrijama, usluznim delatnostima itd itd itd. mislim da je automobil kao sredstvo poprilicno izgubio smisao u ovom 21 veku ali eto ludilo proizvodnje sve vise miliona vozila i sve kraceg upotrebnog veka se nastavlja jer profiti su slasni i masni a sad sto se svi gradovi na planeti guse u kolapsima saobracaja, ma nema veze

Link to comment

Pre neki dan je bila vest koja se odnosila na Pariz i u kojoj se kaže da grad razmišlja o uvođenju naplatnih rampi za ulazak automobilima u gradsko jezgro. To je jedan od primera na koji se gradovi brane (ili nameravaju), a u ovom članku dat je niz drugih primera: https://www.businessinsider.com/cities-going-car-free-ban-2017-8

 

Mislim da sam u epizodi Grand Toura prethodne godine saznao da Štutgard (sedište Mercedesa i Poršea) ima dan bez automobila, zaboravio sam, ali mislim da je to nedelja. Ovo mi se učinilo licemernim :) 

Link to comment

Štutgart je simbol saobraćajne gužve u Nemačkoj, toliko da i Tatort ima epizodu koja se zove "Stau" ili slično i dešava se bas u toj guzvi. Bila sam tamo samo tokom jednog vikenda i za svaki slučaj ostavila auto u P+R garaži i uživala 15 minuta u tramvaju do centra, tako da o tom haosu znam iz tudjih priča.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...