Jump to content
IGNORED

ljubav


denise

Recommended Posts

I eto dođosmo do krucijalnog dokaza da se B92 finansira sa strane. Nekakav tamo osrednji pisac ljubavnih vikend-romana, koji se preziva Karver (ili mu je to pseudonim?) iskeširao Olji Bećković (zapravo ekipi koja stoji iza nje, ona je tu nebitna) da se napravi tobož emisija o ljubavi, a ono zapravo sofisticirana reklama za njegovu novu knjigu... ili celokupni opus u ovom slučaju. Mis'im, Olja Winfrey style.
:lolol:(splitujte, otece se)
Ne znam šta bi Olji, da sebi uvali ovakvu temu, za večerašnju emisiju... Mora da tu ima neka dublja priča, jer se svako češe, gde ga svrbucka... wink.gif
sve ocu da pitam sve vreme - a sa koje strane behu ovi sto se prejedoshe u petak, pa ne mogoshe da glasaju u subotu, obamrEli od sarme? ^_^(ne znam koje je teza enigma, utisak 1:1 ili ove grupne seanse na romantichne teme ;) ) Edited by thermal bug
Link to comment
  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • denise

    73

  • cyberwor/L/d

    25

  • Otto Katz

    23

  • transcending

    13

Meni to deluje malo zatucano, kao neki ljubavni fitness, oblikovanje ljubavi da liči na neki društveno servirani ideal.
pa otprilike i jeste to, samo sto ne mora tako pezorativno da se oznaci (ali ok je i tako). u principu, upraznjavanje ljubavi i jeste u vezi sa drustveni kontekstom, zar ne?e sad, do koje mere to lici na preskriptivisticki ideal je druga stvar.
Ja lično nisam pobornik vaspitanja tipa nagrada-kazna, jer mislim da je to dobar sistem za kučiće, a da za decu ipak treba obezbediti vreme i prisutnost za neki viši nivo...
upravo sam na ovo mislila kad sam se pitala da li je bio razumljiv. kad kaze 'frustrirano dete', ili 'razmazeno dete', to su neki koncepti kojima barata transakciona analiza (dakle, iza tih termina stoji nesto zakukuljenije znacenje, ali, jebemliga, takva je terminologija u domacim (i stranim) hjumnitizima :D). elem, ukratko, ogranicavanje deteta (kao i responzivnost na potrebe) je stimulativno po razvoj, i to jeste nesto sto je dokazano u empiriji, a kako je on izlozio ispalo je da prica o cuski tu i tamo, ili redovnom kaznjavanju (ali o tome je bilo reci na forumima n puta, pa da ne davim time). danas je na tiviju bila vrlo jasna emisija o razvoju mozga kod dece, i plasticiteta nervnog sistema i na koji nacin se formira u interakciji sa sredinom. ne znam da li ste imali priliku da je gledate, ali prilicno dobro ilustrovana prica o svrsi (ne)odgovaranja na decje potrebe. Edited by kingpoppins
Link to comment
danas je na tiviju bila vrlo jasna emisija o razvoju mozga kod dece, i plasticiteta nervnog sistema i na koji nacin se formira u interakciji sa sredinom. ne znam da li ste imali priliku da je gledate, ali prilicno dobro ilustrovana prica o svrsi (ne)odgovaranja na decje potrebe.
Gledao...Međutim stoji i priča, da ja lično imam otpor prema ovoj temi, u vezi vaspitanja dece, jer sam popustljiv otac... Srećom "Zona Preživljavanja" (čitaj besparica) mi pomaže da postavljam zahteve, zabrane i ograničenja, jer da sam pun ko brod brod razmazio bih i upropastio i ženu i ćerke dibidus... Ovako sam kolko-tolko spašen... :lol:
Link to comment
pa otprilike i jeste to, samo sto ne mora tako pezorativno da se oznaci (ali ok je i tako). u principu, upraznjavanje ljubavi i jeste u vezi sa drustveni kontekstom, zar ne?e sad, do koje mere to lici na preskriptivisticki ideal je druga stvar.upravo sam na ovo mislila kad sam se pitala da li je bio razumljiv. kad kaze 'frustrirano dete', ili 'razmazeno dete', to su neki koncepti kojima barata transakciona analiza (dakle, iza tih termina stoji nesto zakukuljenije znacenje, ali, jebemliga, takva je terminologija u domacim (i stranim) hjumnitizima :D). elem, ukratko, ogranicavanje deteta (kao i responzivnost na potrebe) je stimulativno po razvoj, i to jeste nesto sto je dokazano u empiriji, a kako je on izlozio ispalo je da prica o cuski tu i tamo, ili redovnom kaznjavanju (ali o tome je bilo reci na forumima n puta, pa da ne davim time). danas je na tiviju bila vrlo jasna emisija o razvoju mozga kod dece, i plasticiteta nervnog sistema i na koji nacin se formira u interakciji sa sredinom. ne znam da li ste imali priliku da je gledate, ali prilicno dobro ilustrovana prica o svrsi (ne)odgovaranja na decje potrebe.
Pa jeste u vezi sa društvenim kontekstom, ali niti je samo sa tim u vezi, niti je na tako linearan način u vezi sa tim. A, i ja mislim da je prezaštićenost dece, i bilo koga uostalom, vrlo opasna. Ali to ne znači da decu treba dresirati. A to što je rekao za antičke tragedije je teška glupost, zaista. I normalno da me uzemirava kad neko tako lupeta a predstavlja i sebe i svoje tvrdnje kao ozbiljne i drugi ih takvima predstavljaju...I kad sam napisao ovo psihoterapeut-govno, nisam mislio na psihoterapeute uopšte, tek sad shvatam da je to možda tako zazvučalo, mislio sam na njega konkretno. I mooožda na transakcionu analizu, iz onoga što ja o tome znam... Inače, imam puno poštovanja za neke oblike psihoterapije, neke... ozbiljnije? dublje? suštinskije? Ne umem da nađem baš pravu reč, ali jasno je, valjda.Izvinjavam se ako sam nekog uvredio(sem dotičnog gospodina, on je zaslužio...)
Link to comment
Pa jeste u vezi sa društvenim kontekstom, ali niti je samo sa tim u vezi, niti je na tako linearan način u vezi sa tim.
ma ok, nego onda bak nejkd nece imati sta da pise :D
A to što je rekao za antičke tragedije je teška glupost, zaista.
pa jebemliga, covek je ucitao poruku u grcke tragedije, ni prvi ni poslednji koji analizira na taj nacin, citava 1 pobiiipna tako radi, slicno je radio i frojd, s tim da je negde u pitanju logicka greska u zakljucivanju, a negde namera u pristupu.
I kad sam napisao ovo psihoterapeut-govno, nisam mislio na psihoterapeute uopšte, tek sad shvatam da je to možda tako zazvučalo, mislio sam na njega konkretno. I mooožda na transakcionu analizu, iz onoga što ja o tome znam...
ja se izvinjavam sto sam mozda ostavila utisak da mi ista smeta u tudjim pisanjima ili da branim zorana m. nikad ga u zivotu nisam videla, tr.a. mi je manje-vise smesna (sto ne znaci da su ti terapeuti beskorisni prakticno!). a govana medju terapeutima imas onoliko, tako da je i ta opaska ok, ako se ja pitam :)cak, kad sam rekla da je ostao nerazumljiv sagovornicima, to je bilo na njegov racun, smatram da nije dovoljno jasno i konkretno predstavio banalne psiholoske cinjenice (koje cak i on zna).
Inače, imam puno poštovanja za neke oblike psihoterapije, neke... ozbiljnije? dublje? suštinskije?
ali, da se vratim na temu: meni je stav prema ljubavi mnogo zanimljiviji od doticnog gospodina. a i sve ovo pisem, pre svega, da bih nervirala lubu. Edited by kingpoppins
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...